Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem od kilku miesięcy w związku z nową dziewczyną. Olena pochodzi z Ukrainy, ale od 7 lat mieszka w Polsce. Mówi po polsku świetnie, choć ma trochę wschodniego akcentu. Świetnie się dogadujemy, wspaniale nam się żyje póki co. Nie ma spin, jest po prostu miłość.

Problem pojawił się podczas ostatniej wizyty (samemu) u dziadków. Jak to standardowo bywa pytanie "czy masz tam kogoś", więc powiedziałem jak jest.
Babcia: - Nie mogłeś sobie znaleźć normalnej dziewczyny?

Szczerze mnie zatkało, nie wiedziałem co powiedzieć. Miałem ochotę wyjść, ale może się przesłyszałem, więc tylko burknąłem: "- Jakiej normalnej"?
- "No jakiejś Polki, po co kogoś z Ukrainy?"

Myślałem że zwrócę całą pomidorową. Wybuchłem i powiedziałem "wiesz co babcia... spi....aj".

Tym razem babcia w szoku. Dziadek niedowierzanie, a ja buty kurtka i bez słowa wyszedłem.

Jest mi z tym dobrze. Nie mam jakiś fantastycznych relacji z nimi, przyjeżdżam 2x do roku. Sorry, ale nikt nie będzie przy mnie rasistowskim bucem i obrażał dziewczyny. Nie muszę do nich przyjeżdżać jeśli mają zamiar walić takimi tekstami bez przemyślenia. Są to sprawne umysłowo osoby (choć 75+).

Problem w tym, że oczywiście pochwalili się sytuacją mojej rodzinie i teraz to ja jestem ten najgorszy.

Co sądzicie? Dobrze zrobiłem? Nie zamierzam tłumaczyć bucom, że Ukraincy to tacy sami ludzie jak Polacy, Niemcy, Hiszpanie czy Japończycy. Chcą obrażać, to beze mnie. Ja już do nich nie pojadę.

#ukraina #rodzina #niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazki #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6052bd262f2b84000aacc17f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem od kilku miesięcy w związku ...

źródło: comment_1616050904vM4BlRRAs9yXBPcBYNEad8.jpg

Pobierz
  • 349
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: jestem w związku z ukrainką od 4 lat. Na początku moja rodzina myślała, że ona chce tylko obywatelstwa i jej nienawidzili xD

Minęło parę miesięcy i się przekonali, a terwz moja mama częściej dzwoni do niej niż do własnego syna xD a ci co się nie prsekonali to #!$%@? im w dupę. Nie żyj czyimś życiem i przekonaniami tylko tak, żeby tobie było dobrze
  • Odpowiedz
@JeszczeZyje: ale co tu wytłumaczyć? Babcia zamiast się cieszyć, że wnuczek jest szczęśliwy, to ocenia z góry dziewczynę, tylko pod kątem takim, że jest Ukrainką /innej narodowości? Wybacz, ale mi by też nerwy puściły, bo najgorsze to być ograniczonym i stereotypowym człowiekiem...
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: gwoli ścisłości - Ukraińcy i Polacy są tej samej rasy, więc to nie jest rasizm tylko ksenofobia.
Niemniej poza tym, że wypadałoby powiedzieć jasno o co chodzi zrobiłeś to co imo powinieneś.
Zdanie dziadów w twoim życiu nic nie znaczy i nie należy się tym przejmować.
  • Odpowiedz
@CptQRK: to zależy kto w jakim celu przyjeżdża do obcego kraju... Czy jako turysta, czy do pracy, czy chce zamieszkać na stałe. Nie zmienia to faktu, że każdy cudzoziemiec ma wręcz obowiązek szanować kulturę i obyczaj danego kraju, w którym aktualnie jest. Nota bene nie ma co uszczegolniac, że chodzi konkretnie o Polskę...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: moja babcia do śmierci, a dotarła do 91lvl (zmarła 3 lata temu), żyła w otwartej nienawiści do Niemców, Rosjan i Ukraińców. Nie dziw się jej, ona zna inny obraz tych ludzi, było podejść spokojnie do sprawy i wytłumaczyć nieco jak sprawy teraz się mają zamiast rzucać mięsem.
  • Odpowiedz
Standardowo "antyrasista" oburzający się o ksenofobię innych sam ma kija w dupie i pierwszy skacze z bluzgami i agresją po jednym zdaniu.

Może babcia zażartowała? Może nie zrozumiała co to Ukrainka? A może rzeczywiście nienawidzi Ukraińców i jest ku temu jakiś powód? Nie dowiesz się tego bo jesteś bucem.

@ozomidaf: lepiej być bucem niż mimo szkoły pisać takie #!$%@? jak ty, wiesz? Babcia zażartowała? Ciebie tez można obrażać pisząc ze
  • Odpowiedz
Czy dobrze zrobiłeś? To zależy czy dziadkowie mieli wcześniej pomysł by przepisać mieszkanie na ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)?


@Iskaryota: na szczęście nie dla każdego jakieś śmieszne mieszkanie na zaścianku Europy ma wartość.
  • Odpowiedz