Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem od kilku miesięcy w związku z nową dziewczyną. Olena pochodzi z Ukrainy, ale od 7 lat mieszka w Polsce. Mówi po polsku świetnie, choć ma trochę wschodniego akcentu. Świetnie się dogadujemy, wspaniale nam się żyje póki co. Nie ma spin, jest po prostu miłość.

Problem pojawił się podczas ostatniej wizyty (samemu) u dziadków. Jak to standardowo bywa pytanie "czy masz tam kogoś", więc powiedziałem jak jest.
Babcia: - Nie mogłeś sobie znaleźć normalnej dziewczyny?

Szczerze mnie zatkało, nie wiedziałem co powiedzieć. Miałem ochotę wyjść, ale może się przesłyszałem, więc tylko burknąłem: "- Jakiej normalnej"?
- "No jakiejś Polki, po co kogoś z Ukrainy?"

Myślałem że zwrócę całą pomidorową. Wybuchłem i powiedziałem "wiesz co babcia... spi....aj".

Tym razem babcia w szoku. Dziadek niedowierzanie, a ja buty kurtka i bez słowa wyszedłem.

Jest mi z tym dobrze. Nie mam jakiś fantastycznych relacji z nimi, przyjeżdżam 2x do roku. Sorry, ale nikt nie będzie przy mnie rasistowskim bucem i obrażał dziewczyny. Nie muszę do nich przyjeżdżać jeśli mają zamiar walić takimi tekstami bez przemyślenia. Są to sprawne umysłowo osoby (choć 75+).

Problem w tym, że oczywiście pochwalili się sytuacją mojej rodzinie i teraz to ja jestem ten najgorszy.

Co sądzicie? Dobrze zrobiłem? Nie zamierzam tłumaczyć bucom, że Ukraincy to tacy sami ludzie jak Polacy, Niemcy, Hiszpanie czy Japończycy. Chcą obrażać, to beze mnie. Ja już do nich nie pojadę.

#ukraina #rodzina #niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazki #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6052bd262f2b84000aacc17f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem od kilku miesięcy w związku ...

źródło: comment_1616050904vM4BlRRAs9yXBPcBYNEad8.jpg

Pobierz
  • 349
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: W ogóle o ile to nie bait, to głupie jest skłócać się z rodziną z powodu kobiety która w każdej chwili może cię zostawić i znaleźć sobie innego. Ojciec, matka, dziadek czy babcia są "na zawsze" niezależnie jacy by nie byli ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mówienie do babci "#!$%@?" może jest średnie, chyba że babcia wypali zdaniem "rzuć tę ukraińską #!$%@?ę", to wtedy uzasadnione.

Po co palić mosty? Najpierw spróbuj wyjaśnić, że nie przepadasz za dyskryminacją na tle narodowości.

BTW, Ukraincy to ta sama rasa co Polacy.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Myślałem że zwrócę całą pomidorową. Wybuchłem i powiedziałem "wiesz co babcia... spi....aj".


Gdyby to było poprzedzone dłuższą dyskusją, w której usiłujesz się dowiedzieć czemu myślą że jest "nienormalna" i próbujesz ich przekonać, że są inne czasy, to normalna dziewczyna nie mająca nic wspólnego z banderowcami etc. i gdyby ta dyskusja skończyła się totalnym niepowodzeniem, trafiając na ścianę niezrozumienia i wyzwisk pod adresem dziewczyny - wtedy mógłbyś się tak odezwać,
  • Odpowiedz
  • 0
@thomcios Czyli uważasz za dzbanów cała ludzkość od początku istnienia. Pomyśl że po 1 wojnie światowej za 20 lat ludzie zrobili zaraz druga. Jeszcze gorsza. A miała być wojna która zakończy wszystkie inne. Te dzbany jak ich nazywasz stworzyły jak na razie najdłuższy okres pokoju w historii Europy. W zasadzie to są ewenementem. Stworzyli też dobrobyt w którym największym problemem młodych ludzi jest to że ich rodzice i dziadkowie wyznają inne
  • Odpowiedz
  • 0
@thomcios Czyli uważasz za dzbanów cała ludzkość od początku istnienia. Pomyśl że po 1 wojnie światowej za 20 lat ludzie zrobili zaraz druga. Jeszcze gorsza. A miała być wojna która zakończy wszystkie inne. Te dzbany jak ich nazywasz stworzyły jak na razie najdłuższy okres pokoju w historii Europy. W zasadzie to są ewenementem. Stworzyli też dobrobyt w którym największym problemem młodych ludzi jest to że ich rodzice i dziadkowie wyznają inne
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Prawda jest taka, że Twoi dziadkowie pochodzą z innego świata, byli wychowywani inaczej i wpajano im inne zasady. Kiedy dorastali Polacy byli mocno skonfliktowani z innymi mniejszościami i generalnie ludzie nie lubili obcych. Za ich czasów tego typu teksty były normalne i akceptowalne. Nieakceptowalny był "brak szacunku" wobec starszych, którzy z racji wieku stali wyżej w hierarchii i generalnie mogli mówić co chcą. Cudzysłów, bo szacunek był trochę inaczej
  • Odpowiedz
No niczego nie naprawiłeś i nie spròbowałeś.
Stamuj emocje i spróbuj dociec skąd taka reakcja babci i oceń czy da się coś zmienić w jej myśleniu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Ale Ty jesteś debilem i podludziem. Jedyne co osiągnąłeś to gównoburzę i przykrość zrobiłeś dziadkom.

Ja jak słyszę takie teksty to najpierw staram się tłumaczyć na spokojnie, a potem mówi stanowczo, że nie będę o tym rozmawiał i tyle. Jak chciałeś wyjść to po prostu trzeba było japa w kubeł i wyjść, a nie zachowywac się jak na Wykopie.

Ludzki mózg się na starość degeneruje włącznie z tokiem rozumowania i przestaje przyswajać sobie nowych informacji. To nie ich wina.
  • Odpowiedz
@Korax: Co ma pokój w Europie do tego, że jestem uprzedzony do danego narodu / ogółu zamiast oceniać człowieka jako jednostkę. Z autopsji: to, że mam sąsiadów Ukrainców, którzy hałasują i #!$%@? z ich mieszkania codziennie smażonym olejem to mam wygarnąć mojemu fryzjerowi Ukraińcowi, że jest zjebem? ;)
  • Odpowiedz