Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem od kilku miesięcy w związku z nową dziewczyną. Olena pochodzi z Ukrainy, ale od 7 lat mieszka w Polsce. Mówi po polsku świetnie, choć ma trochę wschodniego akcentu. Świetnie się dogadujemy, wspaniale nam się żyje póki co. Nie ma spin, jest po prostu miłość.

Problem pojawił się podczas ostatniej wizyty (samemu) u dziadków. Jak to standardowo bywa pytanie "czy masz tam kogoś", więc powiedziałem jak jest.
Babcia: - Nie mogłeś sobie znaleźć normalnej dziewczyny?

Szczerze mnie zatkało, nie wiedziałem co powiedzieć. Miałem ochotę wyjść, ale może się przesłyszałem, więc tylko burknąłem: "- Jakiej normalnej"?
- "No jakiejś Polki, po co kogoś z Ukrainy?"

Myślałem że zwrócę całą pomidorową. Wybuchłem i powiedziałem "wiesz co babcia... spi....aj".

Tym razem babcia w szoku. Dziadek niedowierzanie, a ja buty kurtka i bez słowa wyszedłem.

Jest mi z tym dobrze. Nie mam jakiś fantastycznych relacji z nimi, przyjeżdżam 2x do roku. Sorry, ale nikt nie będzie przy mnie rasistowskim bucem i obrażał dziewczyny. Nie muszę do nich przyjeżdżać jeśli mają zamiar walić takimi tekstami bez przemyślenia. Są to sprawne umysłowo osoby (choć 75+).

Problem w tym, że oczywiście pochwalili się sytuacją mojej rodzinie i teraz to ja jestem ten najgorszy.

Co sądzicie? Dobrze zrobiłem? Nie zamierzam tłumaczyć bucom, że Ukraincy to tacy sami ludzie jak Polacy, Niemcy, Hiszpanie czy Japończycy. Chcą obrażać, to beze mnie. Ja już do nich nie pojadę.

#ukraina #rodzina #niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazki #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6052bd262f2b84000aacc17f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem od kilku miesięcy w związku ...
źródło: comment_1616050904vM4BlRRAs9yXBPcBYNEad8.jpg
  • 349
@ediz4: Jeżeli mówienie wprost dla Ciebie to coś z głową, to współczuję, pewnie siedzisz pod butem wszystkich i zero własnych decyzji w życiu, jak żona tupnie to już masz gacie do zmiany? :)
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja popieram. Zrobiłbym podobnie. Moje babcie i dziadkowie byli #!$%@? (niestety jeszcze jedna żyje, ale na szczęście czuje się samotna i cierpi, tak ze niech będzie). Wiek nie oznacza, że trzeba kogoś z definicji szanować.
@AnonimoweMirkoWyznania: To wszystko zależy jak mocno w twojej dziewczynie jest zakorzeniona ukraińska mentalność. Babcia zna życie od ~75lat a ty swoją dziewczynę ile? Byłeś na Ukrainie? Znasz mentalność tych ludzi? Umiesz ocenić mentalność swojej dziewczyny na tle typowej Ukrainki? Twoja babcia oceniła Ukrainkę na podstawie stereotypów a te nie biorą się z dupy. Jeszcze się okaże, że dobrze ją oceniła jak ci zrobi skok na hajs i zdradzi z Witalijm...

A
@AnonimoweMirkoWyznania: odzywkę miałeś prostacką, ja bym w życiu tak do babci nie powiedziała, bo ją szanuję, ale jednak rozumiem i jestem po Twojej stronie, dla mnie logiczne jest to, że miałeś prawo się wtedy wkurzyć. Jeżeli nie miałeś z nimi wcześniej jakiegoś super kontaktu, to bym się wypięła. Z całej mojej rodziny mam kontakt tylko z 90 letnią babcią i powiem Ci, że z rodziną to się najlepiej wychodzi na zdjęciach.
@AnonimoweMirkoWyznania: a może dziadkowie pamiętają coś czego ty nie pamiętasz i się nie douczyles? Ukrainki przyjeżdżają tu znaleźć męża i zrobią wszystko żeby to osiągnąć, zobaczysz jednak jak będzie po ślubie, one mają rosyjska mentalność, facet jest od zarabiania pieniędzy a one żeby miały tydzień nie jeść fryzura na głowie ma być, cipka ogolona i paznokcie zrobione to ich priorytety
Plus różnice historyczne, w życiu by mnie żaden banderowca palcem nie
@hamuj_sie_hamuj_sie: Oczywiście, że robią (nie wszystkie ale robią). Moim zdaniem Ukrainki mają jedynie dodatkowe parcie na uzyskanie obywatelstwa. Jak już to dostaną to potrafią zmienić się o 180 stopni i być gorsze niż przysłowiowa p0lka xD Nie mówię złośliwie ale mam kumpla, który ma żonę z Ukrainy. może mu się źle trafiło i nie wszystkie takie są. Nie chcę oceniać i wsadzać wszystkich do jednego wora.