Wpis z mikrobloga

#!$%@? Mircy, jako że przez #koronawirus straciłem pracę pod koniec zeszłego roku, a oszczędności zaczęły się kurczyć, to desperacko szukałem czegoś, co pomoże mi nie umrzeć z głodu. Mieszkam na totalnym #!$%@?, wiec nie było łatwo. Poza pracą na jakichś produkcjach za najniższą krajową, oddalonymi o 20-30km od mojego domu, właściwie nic nie było. Aż tu 3 dni temu trafiłem na ogłoszenie pracy na jakimś tartaku xD W życiu nie miałem styczności z pracą w takim miejscu, ale zarobki dość przyzwoite, więc pojechałem na rozmowę. Widać, że babeczka z którą rozmawiałem była mocno zdesperowana, bo kilku Ukraińcom skończyła się wiza i brakowało im ludzi.
Dajcie kilka plusików na odwagę, bo nie wiem czego się tam spodziewać. Kupiłem nawet jakieś buty i spodnie robocze za 2 stówy, więc liczę, że mnie nie wyjebią po kilku godzinach i nie będę stratny xD

#pracbaza
  • 95
@Andy_Rosenbaum jak interesujesz sie grami i ogolnie branza, to poszukaj testowania gier, teraz wszystko jest zdalnie i tylko czasami trzeba przez np. pierwszy miesiac byc w biurze, potem na dowolnym zadupiu mozesz siedziec byle z dobrym internetem, jedyne wymagania to znajomosc angielskiego
@Andy_Rosenbaum: Pracowałem w tartaku w wakacje, jeśli nie pracowałeś nigdy fizycznie to początek może być cięęężki ale z czasem się przyzwyczaisz na spokojnie. Jeśli dojeżdżasz tam autem to na pewno nakryj sobie siedzenia czymś bo wszystko będzie totalnie #!$%@? w pyle, tak jak i ty xD
@Ka4az: @Undisputed: @pianinka: Jak się nudzicie i macie odłożone z ~1k to polecam pójść do kancelarii specjalizującej się w prawie pracy, potem sąd pracy i ustalenie stosunku pracy. Zapłacicie swoją część składek (~75/miesiąc), ale Janusz będzie musiał wyrównać wypłaty do minimalnej i zapłacić swoje składki za cały okres pracy. No i oddać koszty prawnika po wygranej. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od kiedy moja różowa odwaliła
@pakoraban: w IT najlepiej szukać rekrutujących firm, nawet nie na to konkretne stanowisko. Nie muszą mieć ogłoszenia, żeby szukać i potrzebować pracownika. Chociaż tester to ciężki kawałek chleba i tylko w teorii wygląda super. Bulldogjobs, justjoin.it, teamquest i grupy branżowe na FB to chyba najprostsza droga.

@pianinka: wystarczy jeden przelew z konta firmowego albo zeznania współpracownika, ale faktycznie, bez papieru może być ciężko. Co nie znaczy, że to niemożliwe ;)
@Voltaire: masz nieaktualne dane. Co najmniej od 2020 wszystkie pyły drewna są w wykazie czynników rakotwórczych. Wcześniej owszem była mowa tylko o pyle z drewna twardego. (BHP here)
@Andy_Rosenbaum: wszystko zależy od tartaku, u mnie jest spoko praca, wiadomo bywają trudniejsze i łatwiejsze dni ale nie ma co się łamać. W dwa lata pracy tam przytyłem 20kg i nabrałem sporo siły więc spoko, najlepiej spróbuj się wkręcić gdzieś na trak i będziesz siedział na dupie i robił fajną robotę :)
Jak zobaczyłem ile jest plusów to myślałem, że wypok ma jakąś awarię xD powiem tylko tyle, że nie mam siły żyć, w domu zwymiotowałem ze zmęczenia i jutro będę chyba chodził na czworakach. Ale przełożony mnie pochwalił, powiedział, że dobrze sobie radzę. Myślę, że jak przetrwam kilka pierwszych dni, to dalej będzie spoko.
Macie jeszcze fotkę moich poobijanych nóżek
źródło: comment_1616081301zw5hjDvPUoAwsOWpLasmJo.jpg
Jak zobaczyłem ile jest plusów to myślałem, że wypok ma jakąś awarię xD powiem tylko tyle, że nie mam siły żyć, w domu zwymiotowałem ze zmęczenia i jutro będę chyba chodził na czworakach. Ale przełożony mnie pochwalił, powiedział, że dobrze sobie radzę. Myślę, że jak przetrwam kilka pierwszych dni, to dalej będzie spoko.

Macie jeszcze fotkę moich poobijanych nóżek


@Andy_Rosenbaum: Heh, oby kasa byla tego warta. Ja bym chyba wolal za