Wpis z mikrobloga

Kiedyś to się modelowało...

Całkiem przypadkiem odkopałem moje początki przygody z SolidWorksem i w ogóle z modelowaniem 3D i nauką obsługi programów CAD. Było to w czasach studenckich, gdy w ramach zajęć z komputerowego wspomagania projektowania poznawaliśmy takie programy jak Inventor, CATIA czy SolidWorks. Mam w sumie kilka perełek, które pewnie mógłbym pokazać nawet w ramach nagrania na moim kanale YouTube.
Do modelu na zdjęciu mam chyba największy sentyment w przypadku SolidWorksa. Powstawał w momencie, gdy już mniej więcej miałem ogarnięte podstawy modelowania brył i tworzenia złożeń. Pochłonęło to masę czasu i jest niedokończone ze względu na możliwości sprzętu, którym wtedy dysponowałem. A pamiętam, jakby to było wczoraj. Był to mój pierwszy laptop: Asus F3E AP096 ze zintegrowaną kartą graficzną Intela. Niestety więcej nie pociągnął. Taka historia tym razem w moich postach ;)
Części z tego modelu niestety nie nadają się na tutoriale na kanał. Posiadają wiele błędów, które popełniałem wówczas, nie mając świadomości o budowaniu logicznego drzewa operacji i dobieraniu odpowiednich narzędzi do wykonywania modelu.
Ale w ramach ciekawostki - myślę, że jak najbardziej. Pliki wykonywałem wszystkie samodzielnie. Raczej bazowałem na zwykłych zdjęciach dostępnych w sieci i nie powinno tu być nic z kopiowania czyjejś pracy. Aczkolwiek jest ryzyko, że znajdzie się gdzieś w sieci model bardzo bliski wyglądem temu, który przedstawiam. Niestety po takim czasie, nie jest w stanie odtworzyć dokładnie użytych podkładów.

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inventor #historia #kiedystobylo #studbaza #innewojny #wspomnienia #modelowanie3d #tworczoscwlasna
Pobierz InzynierProgramista - Kiedyś to się modelowało...

Całkiem przypadkiem odkopałem mo...
źródło: comment_1615752802VTk6aNUFs8pVeyUCi3wqrJ.jpg
  • 3