Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
Generalnie zamieniłem mojego Facebooka w ciągu kilku lat w naprawdę coś fajnego. 90% mojej tablicy to są tematy związane z moim hobby, pracą i zainteresowaniami. Jestem w kilku świetnych grupach, obserwuje i czytam wiele świetnego contentu. Sam się udzielam. #!$%@? gdyby nie internet i Facebook nie miałbym szans nigdy wejść w takie dobre towarzystwo.
Kto gada z dumą "nie mam Facebooka" ten nie umie go odpowiednio skonfigurować.
Ja jeszcze pamiętam czasy bez internetu. Urodziłem się na prowincji. Moja młodość to lata 90 i początki 21 wieku. #!$%@? znaleźć kogoś żeby pogadać o czymś bardziej ambitnym to był sukces. Jak się źle urodziłeś, na #!$%@? wsi - to przegrałeś.
Nawet #przegryw może wejść na wykopa i znaleźć ludzi z którymi można pogadać. Pośmiać się i znaleźć towarzystwo. To tylko wirtualne, ale zawsze #!$%@? coś.

Takie przemyślenie przy whiskey.
#nocnazmiana #facebook #internet #przemyslenia
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@winsxspl: Mi Facebook nie służy jakoś do życia społecznego. Messenger do kontaktu, obserwuje kilkanaście ważnych mi osób.
Sam Facebook to wielka księga dla mnie.
Przykładowo jako nastolatek bardzo lubiłem historię. Cała wiedza była z książek z jakiś dokumentów z TV. I nauczyciela historii.
Teraz jestem na kilku grupach historycznych. Mam okazję pogłębiać wiedzę i dyskutować z ludźmi z całej Polski. Ostatnio poprawiam mój angielski i jestem na zagranicznych grupach. To jest
@Pompejusz:
Bo to wszystko narzedzia, ktore moga byc bardzo przydatne jak potrafisz z nich korzystac. Akurat fb to swietne narzedzie by bez problemu skonczyc jakiekolwiek studia :D Tak samo mam beke z typow co pieprza glupoty, ze na tinderze nikogo normalnego nie poznasz xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Pompejusz: na FB jest rzeczywiście dużo grup tematycznych, często jest to jedyne miejsce w internecie gdzie są takie wyspecjalizowane fora. Problem w tym że budowa tych grup utrudnia szukanie czegokolwiek, Informacje nie są skategoryzowane. A FB wyparł wiele forów internetowych przez swoją popularność.
A z fanpage'ami jest ten problem, że jak tylko ktoś zrobi się bardziej popularny to zaraz wszędzie #!$%@? reklamy od sponsorów.
Dlatego uważam że wykop, Reddit i niezależne
@Pompejusz: w 'nie mam facebooka' chodzi nie tylko o pomijanie gównokontentu, ale też nie ułatwianie tym ścierwom śledzenia.

Wszystkie rzeczy które opisujesz (wiadomości i dyskusje z ludźmi) nie są ekskluzywnie na fb.
Jestem w kilku świetnych grupach, obserwuje i czytam wiele świetnego contentu.


@Pompejusz: W których co tydzień ktoś porusza ten sam temat, bo nikomu nie chce się scrollować w dół, a wyszkiwanie też nie działa dobrze. Mnóstwo wiedzy ucieka. Fora były dużo lepsze niż grup fb pod tym względem.
@Pompejusz The same here. Zbieram stare fotografie związane z Wielką Wojną. Starałem się je publikować na instagramie - trafiały głównie do dzieciaków, które nie miały pojęcia na co patrzą i co lajkują. Teraz piszę na fajnej grupie tematycznej na fb dla kolekcjonerów z całego świata. Jakość kontaktu i tematy rozmów nieporównywalne