Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siostra zaczela sie skarzyc na bole glowy. Coraz to mocniejsze migreny i az czarno przed oczami zaczelo jej sie robic. Dziewczyna skonczyla studia, wciaz szuka pracy ale zeby bylo troche pieniedzy to pracuje na kasie. Ogolnie duzo pieniedzy to nie ma.

- wizyta u neurologa? termin listopad 2021
- To moze TK? pierwszy termin luty 2022

Super kraj, super NFZ.

Zaplacilem jej za TK, okazalo sie ze cos znalezli, musieli podac kontrast. Co sie okazalo? tetniak na 2cm do natychmiastowego usuniecia. Gdybym jej nie zaplacil za to badanie to moglaby w wieku 25 lat dostac wylewu zanim by sie doczekala neurologa. Termin operacji? lipiec 2021 XD Pani poinformowala mnie ze robia operacje od reki tylko jezeli jest karetka, sor i ogolnie juz tragedia. Nie bede przeciez czekal az jej peknie ten tetniak. Zabieram siostre do niemiec i tutaj jej oplacam operacje.

Wczoraj sprawdzilem ile sie czeka u mnie w Niemczech na porade neurologa. Jest termin na ten wtorek.
Polska to taki kraj z gowna i kartonu. Nie dziwie sie ze wiekszosc Europy pluje na P0lakow. Za 100+ euro sprzedali wszystko.

#bekazpisu #lekarze #krajzgowna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #604c81244fe83c000a904436
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Siostra zaczela sie skarzyc na bole...
źródło: comment_1615633668AH7QVFs5kXreegqUDzIqYB.jpg
  • 176
System jest beznadziejny. To jest bezsprzeczne. Natomiast co zrobić, żeby było lepiej? Ciężko powiedzieć... Pracowałam w przychodniach na rejestracji. Widziałam trochę jak to wygląda od środka. Ludzie mają problem z dostaniem się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, ale wiecie też dlaczego ? Bo większość wizyt to była na zasadzie źle się czuję, potrzebuje L4. Ja wiem, od tego też jest lekarz. I jak ktoś się faktycznie źle czuje to lekarz musi wystawić
@fajnytaki299: Wiesz, możemy narzekać że płacimy 300zl, ale niestety służba zdrowia jest bardzo bardzo droga (przykład ile kasy idzie w usa, albo nawet u sąsiadów ma zachodzie). Zobacz ile kasy idzie na utrzymanie szpitali jako budynków, refundację, pensje pracowników. A i nie zapomnij ze te składki płaci jedynie 45% pracujących Polaków. Dlatego ze reszta nie pracuje :) no nie ma cudów, po prostu tych pieniędzy jest za mało
@fajnytaki299: no ale też ten budżet jest ograniczony, bo przeznaczmy na to mała cześć... I w sumie to co @Thrud napisał, wiele osób chodzi sobie na wizyty od tak, pogadać. Albo też są inne sytuacje - zapisałem się do specjalisty, czekalem na wizytę chyba 9 mięsiecy (musiałem to zrobić bo chciałem skierowanie na operacje ma nfz, a nie była ona pilna). Wiesz ile osób było zapisane na ten termin? 30. Przyszedłem
Powiedz mi bo ja za młody jestem, za czym się ta polska sprzedała za te 500+ to było lepiej czy gorzej czy bez roznicy?