Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siostra zaczela sie skarzyc na bole glowy. Coraz to mocniejsze migreny i az czarno przed oczami zaczelo jej sie robic. Dziewczyna skonczyla studia, wciaz szuka pracy ale zeby bylo troche pieniedzy to pracuje na kasie. Ogolnie duzo pieniedzy to nie ma.

- wizyta u neurologa? termin listopad 2021
- To moze TK? pierwszy termin luty 2022

Super kraj, super NFZ.

Zaplacilem jej za TK, okazalo sie ze cos znalezli, musieli podac kontrast. Co sie okazalo? tetniak na 2cm do natychmiastowego usuniecia. Gdybym jej nie zaplacil za to badanie to moglaby w wieku 25 lat dostac wylewu zanim by sie doczekala neurologa. Termin operacji? lipiec 2021 XD Pani poinformowala mnie ze robia operacje od reki tylko jezeli jest karetka, sor i ogolnie juz tragedia. Nie bede przeciez czekal az jej peknie ten tetniak. Zabieram siostre do niemiec i tutaj jej oplacam operacje.

Wczoraj sprawdzilem ile sie czeka u mnie w Niemczech na porade neurologa. Jest termin na ten wtorek.
Polska to taki kraj z gowna i kartonu. Nie dziwie sie ze wiekszosc Europy pluje na P0lakow. Za 100+ euro sprzedali wszystko.

#bekazpisu #lekarze #krajzgowna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #604c81244fe83c000a904436
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Siostra zaczela sie skarzyc na bole...

źródło: comment_1615633668AH7QVFs5kXreegqUDzIqYB.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
@Matemit kontrakt - NFZ daje kontrakt na X zł, za nad wykonania nie płaci więc podmiot medyczny robi tylko tyle za ile dostaje kasę. A np jeżeli kontrakt np pozwala na robienie TK od 8 do 14 to np jak właściciel takiego tomografu chce zarobić to np przyjmuje od 15 do 18 prywatnie.

Opis jest potrzebny, specjalista coś tam wie ale nie tyle co radiolog żeby opisać obraz w 100%
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: niby tak, ale #!$%@? nie do końca.
Identyczna sytuacja u mnie z młodszą siostrą - dziwne bóle głowy od jakichś 2 tygodni wstecz. Neurolog - była w środę 10.03. Skierowanie na tomograf z kontrastem, termin - piątek 19.03.
W Polsce jest szambo, ale nie wszędzie tak samo głębokie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@pri0: to podobno zasługa dobrej zmiany, że prywatne skierowania nie działają na NFZ, wcześniej podobno były normalnie rozpatrywane. Najgorsze, że niektórzy ludzie sobie nawet nie zdają sprawy w ilu miejscach ten rząd nam robi wszystkim pod górkę :(
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Stary podzwon i popytaj. Ja po akcji podczas której zemdlałem i rozwaliłem głowę postanowiłem sie przebadać. W przychodni rejonowej faktycznie termin do neurologa z kosmosu, ale zadzwoniłem do poradni przyszpitalnej i całkiem miła Pani powiedziała ze termin za dwa tyg. Mało tego dostałem skierowanie na rezonans głowy i tu tez w jednym miejscu termin za 3 miesiące a w innym termin za dwa tyg. Nie to żebym chwalił, ale wiem
  • Odpowiedz
Ehh. I takich sytuacji są zapewne setki.


@MyPhilosophy: No są...
Moja kuzynka miała częste migreny.
Lekarka ja zbywała, że niby rodzinne.

Łasce tętniak pękł, gdy była w 9 msc ciąży, w nocy w łazience. Nie udało się odratować ani jej, ani dziecka
  • Odpowiedz
Dopóki nie odejdzie ta gwardia, która jest w sejmie i dogadywała się komuchami przy Okrągłym Stole to niestety tak będzie.


@prawilnik: > nie odejdzie bo te prlowskie k wy wychowuja sobie nastepcow ktorzy zachowuja sie dokladnie tak samo.

@kjungst: jaki związek okrągły stół ma z niedoinwestowaniem służby zdrowia? To wynika tylko z tępoty elektoratu, który nie rozumie, że od 13 i 14 emerytur czy pieniędzy za bombelka ważniejsze jest to,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak lekarz mogę ci poradzić aby zgłosiła się na SOR z bólem głowy oraz "drętwieniem"/zaburzeniami czucia któreś z rąk/nóg. Niech wspomni że zaczeło się od rana w dniu w którym zgłosi się na SOR.
Na 100% zrobią TK może i nawet MRI oraz zostanie skonsultowana z neurologiem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest #!$%@? dramat, leczenie z nfz, za ktory placimy gruby hajs. Kiedys tez mnie bardzo bolala glowa, kilka razy w tygodniu, akurat zmianialem prace i nie mialem pakietu medycznego. poszedlem prywatnie do luxmedu bo na nfz pol roku czekania. dal mi pilne skierowanie na tomografie. zadzwonilem do kilku szpitali i w jednym badanie moze byc za 7 dni, w sumie ok. jade sie zarejestrowac.

-ale to prywatne skierowanie
-no
  • Odpowiedz