Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siostra zaczela sie skarzyc na bole glowy. Coraz to mocniejsze migreny i az czarno przed oczami zaczelo jej sie robic. Dziewczyna skonczyla studia, wciaz szuka pracy ale zeby bylo troche pieniedzy to pracuje na kasie. Ogolnie duzo pieniedzy to nie ma.

- wizyta u neurologa? termin listopad 2021
- To moze TK? pierwszy termin luty 2022

Super kraj, super NFZ.

Zaplacilem jej za TK, okazalo sie ze cos znalezli, musieli podac kontrast. Co sie okazalo? tetniak na 2cm do natychmiastowego usuniecia. Gdybym jej nie zaplacil za to badanie to moglaby w wieku 25 lat dostac wylewu zanim by sie doczekala neurologa. Termin operacji? lipiec 2021 XD Pani poinformowala mnie ze robia operacje od reki tylko jezeli jest karetka, sor i ogolnie juz tragedia. Nie bede przeciez czekal az jej peknie ten tetniak. Zabieram siostre do niemiec i tutaj jej oplacam operacje.

Wczoraj sprawdzilem ile sie czeka u mnie w Niemczech na porade neurologa. Jest termin na ten wtorek.
Polska to taki kraj z gowna i kartonu. Nie dziwie sie ze wiekszosc Europy pluje na P0lakow. Za 100+ euro sprzedali wszystko.

#bekazpisu #lekarze #krajzgowna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #604c81244fe83c000a904436
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
Pobierz
źródło: comment_1615633668AH7QVFs5kXreegqUDzIqYB.jpg
  • 176
@Matemit: Opis musi być, sprzęt nie może naparzają 24h bo się spalą lampy a termin an nfz taki bo jest limit punktów w miesiącu. Za nadwykonania może zapłacą może nie. Albo zapłacą za całość ale pół stawki (żebyś przypadkiem do sądu nie poszedł). Diagnostyka na nfz (od strony jej organizowania i rozliczania) to jest cyrk. Każdy obszar inaczej punktowany, wiec musisz przewidzieć z czym ludzie przyjdą bo jak machniesz za dużo
@AnonimoweMirkoWyznania ze swojej strony mogę każdemu polecić wykupienie sobie prywatnej opieki. Enel med, medicover, PZU, jest tego trochę. Kilka tygodni temu na tomografie brzucha czekałam 2 dni robocze. Lekarz nawet mnie nie musial widzieć, skierowanie wystawil od razu. W większości przypadków lekarze przyjmujący prywatnie pracują gdzies w szpitalu - mnie w taki sposób lekarz wkręcił do szpitala - normalnie na nfz bez znajomości na samą kwalifikację do zabiegu czekalabym do pazdziernika 2021.
@AnonimoweMirkoWyznania: kicha...
Ja sam miałem objawy wskazujące na guz. Rezonans w tydzien, pozniej przyjecie do szpitala tk, inne badania.
No i trzeba ciac, z tym, ze w moim wypadku na NFZ mi tego nie zrobią bo jest limit wiekowy a ja nawet 4x lat nie mam wiec tez nie fajnie. Na szczęście stać mnie prywatnie, tylko niech się ta pandemia skonczy.
@rudelusterko: znany schemat ( ͡° ͜ʖ ͡
No i z Niemcami jest ten problem że jak masz zawał w weekend to do poniedziałku musisz czekać

chodzi o to że pracownie angiografii nie pracują w de. W polsce pracują nawet w swieta Bożego Narodzenia.


@Sl_w_k_1: co to za bełkot.
Polska to taki kraj z gowna i kartonu. Nie dziwie sie ze wiekszosc Europy pluje na P0lakow. Za 100+ euro sprzedali wszystko.


@AnonimoweMirkoWyznania: Współczuje siostrze i trzymam w kciuki ale odniosę się do tego tylko zdania...

Nie wiem dlaczego ludzie myślą że jakby nie było 500+ to by lepiej byłoby w kraju. Nie, nie byłoby. Ot ludność byłaby wirtualnie biedniejsza ale na 100% jestem przekonany że fundusz zdrowia i ochrona zdrowia