Wpis z mikrobloga

  • 344
@slawo72 tak, projektowanie chodników, tak, żeby z lotu ptaka wyglądały ładnie i robiły jakieś wzorki XD Szkoda, że i tak nikt tego nie ogląda.
Pamiętam taki projekt z Holandii, gdzie zbudowano osiedle i nie zrobiono chodników, wszystko zostało zasiane trawą. Po miesiącu-dwóch mieszkańcy sami udeptali ścieżki, którymi chodzą najczęściej i w ich miejsce zrobiono chodniki. To wydaje się fajne
@Narwik: genialne, szkoda, że nie jest to bardziej popularne rozwiązanie.

Niedaleko mnie brakuje właśnie takiego kawałka chodnika na wprost (dosłownie 1,5m). I cierpliwie tam w kółko sieją trawę za każdym razem jak zostanie wydeptana... czasem jakieś taśmy rozwieszają, które niby mają zatrzymać, a ludzie i tak nadal tamtędy chodzą, no bo nikt nie będzie leciał naokoło. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@slawo72: chyba pierwszy Lidl w Polsce z własnym parkingiem podziemnym i windą, szkoda tylko, że dość mały i dość duży bałagan tam jest w porównaniu do innych w Krakowie, obsługa też niezbyt rewelacyjna, ale to może akurat tylko jeden subiektywny przypadek. W sumie w starej Nowej Hucie ciężko o duży sklep, wszędzie tylko Żabki, dobrze, że chociaż tam jest.

Osobiści mi brakuje tam jeszcze Paczkomatów. Zdecydowanie zbyt mała ilość, co do
Pamiętam taki projekt z Holandii, gdzie zbudowano osiedle i nie zrobiono chodników, wszystko zostało zasiane trawą. Po miesiącu-dwóch mieszkańcy sami udeptali ścieżki, którymi chodzą najczęściej i w ich miejsce zrobiono chodniki. To wydaje się fajne


@Narwik: Tak się robi powszechnie w normalnych krajach gdzie ogarnia się że ludzie mogą wiedzieć lepiej niż święty projektant. O tym słyszałem już ponad dekadę temu - widać u nas jeszcze za wcześnie na takie rewolucje.
@willard moim zdaniem nie do końca. Jest to fajny pomysł, ale zapomina się, że z osiedla korzystają też osoby jeżdżące na wózkach inwalidzlich, dzieci w wózkach dziecięcych, nawet kobieta w szpilkach powinna móc komfortowo przejść przez osiedle. Nie wspominając już co się stanie jak będzie padał deszcz przez cały dzień i zrobi się plucha. Z mojej nauki na studiach zauważyłem, że w przeciwieństwie do zachodu, brakuje nam większej nauki ergonomii, tego, jak
@Narwik: Przecież po utworzeniu naturalnych ścieżek kładzie się tam zwykłe betonowe chodniki, nie wiem co jakaś plucha ma do tego. Chodzi tylko o to żeby ciągi komunikacyjne tworzyły się jak najbardziej naturalnie, nie wg odgórnego planu - na ile to możliwe.