Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 207
#pracbaza #januszebiznesu #januszex #prawo
Mam pewien problem z szefem,
Gdyż pracuje 2 lata w małym sklepie z grami, jako sprzedawca, ostatnio nabiłem zła datę na kasę i wydrukowałem raport dobowy który się zapisał w pamięci fiskalnej kasy.
Najniższa krajowa here
Janusz chce 1500 zł za nową kasę
Styczniu lockdown i nic nie zarobiłem
W luty zarobilem 2000 zł ( nie będzie mnie stać nawet na opłacenie studiów)
Umowa zlecenie i co miesiąc odnawiana
Co mogę w tym wypadku zrobić ?
woodka - #pracbaza #januszebiznesu #januszex #prawo 
Mam pewien problem z szefem,
Gdy...

źródło: comment_1615462170yoAacu4Eo4ZNvyRhclNGix.jpg

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
każda kasa ma taka funkcje, ze się kraszuje przy złej dacie ? xD


@Micros:

kazda sie powinna, bo zmiana daty na wczesniejsza to jest proba manipulacji danymi fiskalnymi :)
  • Odpowiedz
U nas gostek klientowi źle stawki na kasie ustawił... Prace stracił, ale nie musiał za to płacić.

Natomiast, niestety, jak data do przodu to tylko pamięć do wymiany. :(
  • Odpowiedz
@woodka: tak tylko dopowiem w sprawie zgłaszania do PIPu, US, ZUS itd... jeśli pracujesz w niewielkiej miejscowości, a pisząc że pracujesz w niewielkim sklepie z garami to pewnie tak jest, informacje o takich "zgłoszeniach" szybko się rozchodzą... Żaden przyszły pracodawca nie będzie chciał mieć pracownika który podał poprzedniego pracodawcę do urzędów. Przykład z sąsiedztwa - dziewczyna pracowała w sklepie z ubraniami, posprzeczali się z szefową, doniosła ją do PIP. Z
  • Odpowiedz
@woodka: Mysle że takie rzeczy zalatwia sie napisaniem odpowiedniego oswiadczenia o błędzie i zalaczeniem tego oswiadczen8a do dokumentacjo ksiegowej.
Pytanie czy szef zapewnil Ci odpowiednie profesionalne szkolenie z kasy fiskalnej?
  • Odpowiedz
rozumiem, ale po co przy raporcie dobowym pyta się o poprawną date


@Micros:

"W przypadku stwierdzenia niezgodności wyświetlanej daty z rzeczywistą, należy wycofać się
z funkcji raportu dobowego klawiszem i niezwłocznie
  • Odpowiedz
@woodka: Najlepiej ci odpowiedział już @SrubokretUdarowy

Musisz sam zdecydować w jakiej jesteś pozycji i co ci się najbardziej teraz opłaca.

Na pewno nie zgadzałbym się na żadną nową kasę, bo niby z jakiej racji? To zachcianka szefa, to niech sobie dopłaca do nowej
  • Odpowiedz