Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopki! Post kieruję głównie do osób, które oddawały PlayStation 5 z powodu "bzzzyczącego" zasilacza na gwarancję. Ile trawa cała procedura i czy jesteście zadowoleni z wymiany/naprawy? Czy według Was było warto? Oczywiście jestem jednym z nieszczęśników, dla którego kondensatory w zasilaczu PS5 nie są łaskawe i lubią sobie mocno pohałasować.

#playstation #playstation5 #ps5
  • 17
  • Odpowiedz
Ja oddałem swój pierwszy egzemplarz właśnie z tego powodu. Dodatkowo konsola miała tem ferelny ufo wiatrak. Wysłałem i w ciągu dwóch tygodni wysłali mi nową, która była dokładnie tak samo #!$%@? pod względem cewek i wiatraka jak poprzednia. Więc chyba raczej nie opłaca się jej oddawać. Lepszym pomysłem jest chyba poczekać aż będą normalnie w sklepach bez bundli i kupować do skutku aż tracisz na dobrą.
  • Odpowiedz
@KRVVAWY: Mi Pan z infolinii Sony powiedział, że jakbym odesłał teraz to 3 tygodnie czas oczekiwania. I tak jak @jawor2201 napisał: loteria czy nie dostaniesz znowu tak samo #!$%@? sprzętu. Jak to brzęczenie jest w miare znosne to bym poczekal jeszcze z odsylaniem
  • Odpowiedz
@KRVVAWY: Ja również reklamowałem, po dwóch tygodniach odesłali z notą że 'naprawiono'. Po naprawie konsola przestała brzęczeć w menu i w trybie spoczynku, ale w grach dalej brzęczy jak cholera, szczególnie tych nowszych. Aktualnie mam ich gdzieś i konsola właśnie leży rozkręcona i czeka aż wyschnie klej epoksydowy którym obkleiłem felerne kondensatory, może chociaż na tyle zniweluje brzęczenie że da się w miarę komfortowo grać.
  • Odpowiedz
@d4mn: Daj znać czy klej pomógł. Dostałem propozycję naprawy zasilacza od jednego z rzeszowskich serwisów i pewnie też posłużą się klejem/silikonem.
  • Odpowiedz
@rafalsky023: Też myślałem o tym, aby konsolę oddać na gwarancję miesiąc lub dwa przed jej upływem. Ale czy wtedy nie będą robić problemu, że dopiero po takim czasie wysłałem swój egzemplarz skoro problem istniał o wiele szybciej?
  • Odpowiedz
@maruch: Ja na szczęście trafiłem na najcichszy wentylator ze wszystkich modeli, które montuje Sony do swoich konsol. Dosłownie w ogóle go nie słychać, ale za to kondensatory w zasilaczu nadrabiają. P.S spróbuj położyć konsolę i sprawdź, czy taki dźwięk nadal będzie.
  • Odpowiedz
@kuta_senator: 200-300 zł, ponieważ całe urządzenie trzeba będzie demontować. Ale ogólnie z naprawą nie będzie problemów, bo to dosłownie kwestia rozkręcenia urządzenia i zalania odpowiednią substancją kondensatorów - więc nic skomplikowanego dla serwisu. I dają rok gwarancji na swoją pracę.
  • Odpowiedz
@sujchy_: Mógłbym prosić Cię, abyś wrzucił informacje jak już będzie po wszystkim? Czy była wymiana/naprawa i czy coś pomogło. Byłbym wdzięczny.
  • Odpowiedz
@KRVVAWY: @nie_daj_sie: Niestety mimo solidnego ustabilizowania klejem kondensatorów wraz z sąsiadującymi elementami dalej zasilacz pod obciążeniem nowych gier brzęczy. Ale powiem Wam, że nie byłbym taki pewien czy najgłośniejsze brzęczenie jest winą wyłącznie kondensatorów. Przy rozkręconym zasilaczu mam wrażenie, że głośniej brzęczy co innego, nie wiem, może transformator. Brzęczenie tak się rozchodzi, że nie jestem w stanie zlokalizować jego konkretnego źródła. Elektronik ze mnie żaden, może jak dam radę w
  • Odpowiedz