Wpis z mikrobloga

https://www.niepoddawajsie.pl/dotacja-z-urzedu-pracy/ Czy to prawda, że w tym roku nie można wydać kasy z dotacji na pierwszą JDG na auto? W moim urzędzie pracy dowiedziałem się, że jak będę chciał świadczyć usługi marketingowe to na auto na pewno nie będę mógł kasy wydać. Na komputer max 3500 zł i reszta to urządzenia biurowe, które nie są mi potrzebne. Mija to się wszystko z celem. Mój kolega jednak mi powiedział, że wszystko zależy od tego jak im to przedstawię, że jednak do pewnych czynności będę auta potrzebował.

#ksiegowosc #podatki #dzialalnoscgospodarcza #dotacje
  • 11
@kwasixx: jeśli będziesz prowadził działalność w zakresie kurierki, transportu itp.to może Ci się udać, podobnie jak np. komputer za 10 000 dla osoby, która pracuje przy jego użyciu (programista). Jeśli natomiast potrzebujesz auta tak jak wszyscy czyli do przemieszczania się, to raczej na 99% żaden Urząd Pracy na to się nie zgodzi. Ja się sfrajerowałem, bo można było dostać chyba maksymalnie 27 000, uzbierałem sobie dużo rzeczy do tej kwoty i
@elperson: mi to zajęło kilka miesięcy. Dużo #!$%@? się z urzędnikami. Czepianie się po co jakies tam narzędzie itp. Rozuniem wypisanie że mlotowiertarka za 1000 itp ale czepili się że napisałem ogólnie "młotki wiertła szpachelki itp" i wpisałem 300 zł bo chcieli wytłumaczenie co niby chce dokładnie kupić XD
@kwasixx: styczeń 2019
@PepeXD: Kuźwa, w regulaminie mojego PUP piszę, że nie nie można kasy wydać na samochód. Lipa straszna. Dotyczy to każdego rodzaju DG.

To ja nie wiem czy sens się w to bawić? Mi potrzebny w takim razie komputer, telefon, strona internetowa heh. Wydam na to max 5-6k.