Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak wy, ale w przypadku, gdy PiS ruszy liniówkę i dołoży nowe progi, faktycznie pomyślę, czy nie opłaca się po prostu wyemigrować. Ktoś będzie musiał opłacić kwotę wolną 30 tysięcy, a miliony ludzi po prostu się osra teraz ze szczęścia i zagłosuje ponownie na PiS.
Skoro zabiorą jedyną podatkową zaletę naszego kraju, jaki jest sens:
-najdroższy prąd w Europie
-żywność zbliża się i przekracza czasem ceny europejskie, generalnie ceny wszystkiego rosną, usługi również zbliżają się do europejskich
-daniny, podatki, opłaty mnożą się jak króliki, ciekawostka: kupując auto za 500k, w Niemczech zapłacisz 100k+ taniej
-zamordyzm w gospodarce, wszechobecne bezprawie
-liczba emerytów rośnie i kolejne rządy będą miały dla nich więcej prezentów
Na cały ten kram dymają osoby 28-60, najwięcej 30-40 (czyli mój przedział)

#bekazpisu #emigracja #podatki #biznes #polityka
Sekularyzacja - Nie wiem jak wy, ale w przypadku, gdy PiS ruszy liniówkę i dołoży now...

źródło: comment_1615351927zhA85cKOu6f3QSBkNplVQm.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: jeżeli przywołujesz argumenty, to doprecyzuj je, bo rzeczywiście mamy jeden z najdroższych prądów w Europie, ale dotyczy to cen hurtowych. Energię dla gospodarstw domowych mamy akurat jedną z tańszych (póki co). Pierwszy podpunkt i już widać, że nie ma w twoim wywodzie obiektywnej krytyki.
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: jeżeli przywołujesz argumenty, to doprecyzuj je, bo rzeczywiście mamy jeden z najdroższych prądów w Europie, ale dotyczy to cen hurtowych. Energię dla gospodarstw domowych mamy akurat jedną z tańszych (póki co). Pierwszy podpunkt i już widać, że nie ma w twoim wywodzie obiektywnej krytyki.


@szwelx: Niestety większość ludzi przeczyta bez zrozumienia nagłówek w stylu „Polski prąd najdroższy w europie”, bez zrozumienia że to CHWILOWA cena HURTOWA mająca
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: jak już wybierzesz docelowy kraj swojej emigracji, który ma
-niższe podatki niż Polska
-niższe ceny niż Polska
-pozwala ludziom uciekać na samozatrudnienie gdy powinni być w stosunku pracy, tak jak Polska (swoją drogą mam nadzieję, że rząd uszczelni ten system bo co się dzieje np w sektorze IT to kpina)
to daj nam znać, posmiejemy się razem.
  • Odpowiedz
@TestoDepot: Ale co narzucać? Zarówno jeden jak i drugi stosunek jest regulowany i narzucany przez państwo. Gdy ktoś pracuje w formie b2b podczas gdy powinien być na umowie o pracę, to omija prawo by płacić mniejsze podatki, stąd konieczność ukrócenia tego. Zatrudnieni w IT to dziś najbardziej uprzywilejowana grupa w Polsce.
  • Odpowiedz
Nie wiem jak wy, ale w przypadku, gdy PiS ruszy liniówkę i dołoży nowe progi faktycznie pomyślę, czy nie opłaca się po prostu wyemigrować.


@Sekularyzacja: No tak, przez x lat #!$%@?łeś społeczeństwo, teraz PiS chce ukrócić tą patologię, że najlepiej zarabiający płacą niższe procentowo podatki to ijoijo emigracja. Hint: w Europie Zachodniej zapłacisz 50% jak nie więcej ;)
  • Odpowiedz
@Purple: nikogo nie mierze ale śmieszy mnie mówienie że trudniejsze jest zostać w domu niż rzucić wszystko i zacząć życie w innym kraju. Nielogiczne
@Fr0g6ster: no i uważasz że to było łatwiejsze niż nieruszanie się z miejsca?
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Sadze ze tak. Jest szok kulturowy na początku. Jednak trudność polegała tylko na chwilowej adaptacji do nowego otoczenia. Gdybym nie wyjechał miałbym teraz ciężej pewnie. Chociaż zdaje sobie z tego sprawę ze to nie dla każdego. Porównywałem tylko kwestie finansowe i to ich się trzymam, ze życie na zachodzie jest łatwe nawet dla największych debili ;)
  • Odpowiedz