Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak wy, ale w przypadku, gdy PiS ruszy liniówkę i dołoży nowe progi, faktycznie pomyślę, czy nie opłaca się po prostu wyemigrować. Ktoś będzie musiał opłacić kwotę wolną 30 tysięcy, a miliony ludzi po prostu się osra teraz ze szczęścia i zagłosuje ponownie na PiS.
Skoro zabiorą jedyną podatkową zaletę naszego kraju, jaki jest sens:
-najdroższy prąd w Europie
-żywność zbliża się i przekracza czasem ceny europejskie, generalnie ceny wszystkiego rosną, usługi również zbliżają się do europejskich
-daniny, podatki, opłaty mnożą się jak króliki, ciekawostka: kupując auto za 500k, w Niemczech zapłacisz 100k+ taniej
-zamordyzm w gospodarce, wszechobecne bezprawie
-liczba emerytów rośnie i kolejne rządy będą miały dla nich więcej prezentów
Na cały ten kram dymają osoby 28-60, najwięcej 30-40 (czyli mój przedział)

#bekazpisu #emigracja #podatki #biznes #polityka
Sekularyzacja - Nie wiem jak wy, ale w przypadku, gdy PiS ruszy liniówkę i dołoży now...

źródło: comment_1615351927zhA85cKOu6f3QSBkNplVQm.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
@Tessadija: Potrafią ( ͡° ͜ʖ ͡°). Potrafią tez być o wiele tańsze.
Teraz przestań przeliczać i zobacz sobie % ile musisz wydawać w takiej Szwecji czy Niemczech na fryzjera.
30min pracy i jest
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Nie wszyscy siedzą przy mamusi i nie wszyscy są na tyle tępi żeby nie umieć języka nie wyjeżdżając. Nie mierz ludzi jedną miarą. Ja tu zostaje, bo to mój kraj nie #!$%@? tych 400+ gnoi z wiejskiej. Niech oni się wyprowadzają.
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Wydaje mi się, że liniówki bezpośrednio nie ruszą. Raczej zaktualizują progi podatkowe dla UoP, bo ich najłatwiej gnębić. Do tego pewnie składka zdrowotna od dochodu - przewiduje, że na JDG 1.5-2k więcej maksymalnie będą chcieli wyciągnąć przy dochodzie rzędu 20k, do tego pewnie na UoP też pójdzie składka zdrowotna w górę, włączą rolników z działalnością do ZUS, wprowadzą opłatę reprograficzną, a kwotę wolną dla jakiejś garstki osób.

Natomiast w
  • Odpowiedz
@szybki_lolo: To prawda. Jeśli chodzi o stanowiska kierownicze to uwarunkowania kulturowe maja nadal dużo do powiedzenia i lepiej zatrudnić rodaka. A nawiązywałem do tego ze wystarczy walić na najniższej przy myciu garów i spokojnie można przeżyć. Byłem, zarabiałem ciut więcej niż minimalna i byłem w stanie odłożyć 300k w 4 lata na spokojnie. Tu w Polsce byłoby ciężej bez wykształcenia i doświadczenia ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sekularyzacja:

-najdroższy prąd w Europie

Więc dlatego helmut płaci więcej na rachunku, a Polak relatywnie mniej.
To, że wypopki biorą ceny hurtowe i zakładają, że jakby prywaciarze mniej płacili, to opuściliby ceny swoich usług, to są tylko ich mokre sny o wolnym rynku i jakiejś tam konkurencji xD
  • Odpowiedz
sluzba zdrowia, jakosc jedzenia, uslugi, ludzie i mentalnosc,


@azertyazerty: No widzisz, #!$%@?ąc od pieniędzy to te pogrubione mogą być głównym czynnikiem zachęcającym wiele osób do migracji. Ja z żoną jak na polskie warunki nie zarabiamy jakoś źle, i wcale jakąś ogromną chęcią do migracji nie pałamy. Tak samo zdaje sobie sprawę, że każdy kraj ma swoje problemy i nigdzie nie jest idealnie. Ale jak Polska dalej będzie szła w
  • Odpowiedz
Ogólnie wyjdą na tym bardzo źle, bo muszą mieć świadomość, że liniowa stawka dochodowego to jedyne co trzyma tutaj specjalistów.


@LegoBatmanRules: Dopóki oczywiście państwo nie będzie świadczyło usług społecznych na bardziej zachodnim poziomie. Bo obecnie podatki są na poziomie zachodnim a usługi na poziomie wschodnim. Ja nie mam nic przeciwko płaceniu podatków - podatek to abonament na usługi państwowe, taka prawda. Warunki mam takie, żeby usługa była warta abonamentu.

Obecnie
  • Odpowiedz