Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak wy, ale w przypadku, gdy PiS ruszy liniówkę i dołoży nowe progi, faktycznie pomyślę, czy nie opłaca się po prostu wyemigrować. Ktoś będzie musiał opłacić kwotę wolną 30 tysięcy, a miliony ludzi po prostu się osra teraz ze szczęścia i zagłosuje ponownie na PiS.
Skoro zabiorą jedyną podatkową zaletę naszego kraju, jaki jest sens:
-najdroższy prąd w Europie
-żywność zbliża się i przekracza czasem ceny europejskie, generalnie ceny wszystkiego rosną, usługi również zbliżają się do europejskich
-daniny, podatki, opłaty mnożą się jak króliki, ciekawostka: kupując auto za 500k, w Niemczech zapłacisz 100k+ taniej
-zamordyzm w gospodarce, wszechobecne bezprawie
-liczba emerytów rośnie i kolejne rządy będą miały dla nich więcej prezentów
Na cały ten kram dymają osoby 28-60, najwięcej 30-40 (czyli mój przedział)

#bekazpisu #emigracja #podatki #biznes #polityka
Sekularyzacja - Nie wiem jak wy, ale w przypadku, gdy PiS ruszy liniówkę i dołoży now...

źródło: comment_1615351927zhA85cKOu6f3QSBkNplVQm.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 238
@Sekularyzacja: popieram kolegę i jestem pewien że będą starali się to uwalić. (Lub uwalić jdg).
Ja obiecałem ze zawijam stąd żagle jak to się stanie.

Nie zapłacę tyle podatków za to, co ten kraj mi oferuje.
Już wole zapłacić więcej na zachodzie, ale mieć jakikolwiek standard usług publicznych i pewną emeryturę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@interpenetrate: ja dopiero od stycznia mogłem, bo 'kruczki prawne'.
Zeszły rok pieknie pokazał mi jak to będzie wyglądać:
ponad 5k dochodowego za miesiąc... ktoś tu na głowę upadł. Połowa przychodów na opłaty, lol.
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: ciężko będzie im zabrać liniowkę. Już raz próbowali i nie dali rady. Ta liniowka nie przyniesie im wystarczająco siana. Dodatkowo zwiększanie PITu w dobie pandemii byłoby absurdalne nawet jak dla nich. Raczej zakładam jakieś podatki cyfrowe etc. Zabranie liniowki to będzie strzał w stopę, liczę ze chociaż taki gowin to zablokuje. Oby.
  • Odpowiedz
@kasa: Teraz już nic ich nie powstrzyma, ani Gowin, ani nikt inny. Gowina usadzą jakimś hakiem na niego, TVP urządzi sobie grillowanie tych protestujących prywaciarzy którzy nie pozwalają rozwijać się polskiemu narodowi i nie chcą dać swoich pieniędzy. Nie ma już dla nas ratunku.
  • Odpowiedz
@kasa: jakbyś nie zauważył, podatek liniowy wprowadziła pseudo-lewica Leszka Millera. Obecna lewica to ludzie, którzy przyjęliby wszystko, co wypluwają kalifornijskie uniwersytety. To czyste komuchy, dla których Miller jest prawakiem
  • Odpowiedz