Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak wy, ale w przypadku, gdy PiS ruszy liniówkę i dołoży nowe progi, faktycznie pomyślę, czy nie opłaca się po prostu wyemigrować. Ktoś będzie musiał opłacić kwotę wolną 30 tysięcy, a miliony ludzi po prostu się osra teraz ze szczęścia i zagłosuje ponownie na PiS.
Skoro zabiorą jedyną podatkową zaletę naszego kraju, jaki jest sens:
-najdroższy prąd w Europie
-żywność zbliża się i przekracza czasem ceny europejskie, generalnie ceny wszystkiego rosną, usługi również zbliżają się do europejskich
-daniny, podatki, opłaty mnożą się jak króliki, ciekawostka: kupując auto za 500k, w Niemczech zapłacisz 100k+ taniej
-zamordyzm w gospodarce, wszechobecne bezprawie
-liczba emerytów rośnie i kolejne rządy będą miały dla nich więcej prezentów
Na cały ten kram dymają osoby 28-60, najwięcej 30-40 (czyli mój przedział)

#bekazpisu #emigracja #podatki #biznes #polityka
Sekularyzacja - Nie wiem jak wy, ale w przypadku, gdy PiS ruszy liniówkę i dołoży now...

źródło: comment_1615351927zhA85cKOu6f3QSBkNplVQm.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@azertyazerty: tez siedze na dosc wysokim stolku w korpo w PL , ogolnie nie narzekam na zycie ale np ja nie mam opcji pracy na b2b tylko UoP wiec pewnie sam znasz ten bol gdy jeszcze nie skonczylo sie Q1 a juz sie wpadlo w 2 prog podatkowy bo z lutowa pensja przyszla premia roczna... no ten nasz 2 prog nie jest dostosowany do obecnych realiow i jednak stopuje rozwoj
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: przepraszam nie doprecyzowaniem. Wyjechałem w 2015 ja zarabiałem 2k gbp żona 1.2k gbp. Wynajmowane mieszkanie na południu z widokiem na morze(ceny podobne do Londynu) 2 razy w tygodniu wyjście do knajpy czy baru. Ale żadne z nas nie pali ani nie ćpa ani nie wali browarów codziennie na sen jak spora cześć Polaków których tam poznaliśmy ;)
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: weź nie psuj narracji, że życie na zachodzie jest drogie, bo jeszcze Polacy zaczną uciekać z tego syfu.

Wystarczy raz pojechać za zachodnią granicę, żeby doznać szoku - jedzenie wcale nie jest 4 razy droższe, a średnio tylko kilkanaście procent. Zdarzają się nawet towary taniej niż w Polsce (np. we Francji płaciłem 5,50 zł za czekoladę Lindta, w Polsce za ten "luksus" liczą sobie 8-9 zł xD). Tak naprawdę
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Dopiero co otworzyłem działalność w Polsce. Ustawiłem się na liniówkę pomimo, że mógłbym na spokojnie wskoczyć w 5% podatek dochodowy z uwagi na charakterystykę pracy. Po prostu wydaje mi się to uczciwe, nie chce mi się kombinować no i chętnie wspomogę kraj.
Ale chcę go wspomóc uczciwie i z przyjemnością, a nie zastanawiać się kiedy mi dowalą więcej i bardziej dokręcą śrubę.
Jak zaczną za mocno kombinować to poważnie
  • Odpowiedz
@borjaki: nikt tego nie podniesie, bo dzięki temu może podwyższać podatki bez podpisywania jakiejkolwiek ustawy. Wystarczy napędzać inflację, a coraz więcej Polaków wpadnie w drugi próg. W dupie mają to, że 20 lat temu można było kupić mieszkanie w dużym mieście za pewnie dwukrotność drugiego progu, a dziś trzeba mieć pięciokrotność.
  • Odpowiedz
@ortofosforan: z takim podejsciem panstwo bedzie tylko tracic. bo korpo znajda sposob by dobrze oplacac pracownikow z kadry managerskiej. Juz i tak czesc premii dostaje w akcjach takze tu tylko podatek 19%. Jest jeszcze KUP 50% oraz inne zabiegi, jak np zamiast podwyzki oplacanie pracownikowi mieszkania, wyzsze widelki na auto firmowe itd. A jak pis dalej bedzie dazyl do niszczenia ludzi ktorym w zyciu sie cos chce, to poprosze o
  • Odpowiedz
@Khaine: Tak, o tym już pisaliśmy wczoraj. Wydaje mi się, że dla każdego rozsądnego człowieka to jest oczywiste, ale może warto o tym pisać, żeby Ci mniej zorientowani też wiedzieli o co nam tak naprawdę chodzi, i że po prostu mamy jakieś oczekiwania w zamian za nasze podatki - których przecież płacimy niemało. Dlatego dzięki za uzupełniający komentarz.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Owszem, w CH masz koszty zycia spore. Ale napisalem ze zarobki to rekompensuja. Nawet prace typu "kasa w lidlu" spokojnie pozwala zyc bez zmartwien, kupic nowego iphone'a i poleciec na wakacje w cieple rejony.
Niemcy - wbrew pozorom nie jest drozej niz w Polsce, zalezy z czym porownac. Przykladowo Berlin jest tanszy od Warszawy. 2 lata kursowalem miedzy nimi i przeliczajac to bardziej oplacalo sie pojsc na miasto w
  • Odpowiedz
@dthprf: Ja nie mam jak uciekać ale będę kombinował z firmą w DE. Już teraz mam tam jakiś udział w rynku. Do tej pory nie opłacało się kombinować ale wejście na liniowy to już TA ostatnia linia, której przekroczyć nie pozwolę.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: słuchaj, jeśli "bogaci" ludzie będą w Polsce opodatkowani tak jak na zachodzie, to Polska traci wszystkie zalety. Bo na zachodzie za te podatki dostaniesz więcej, a w Polsce dosłownie dostaniesz gówno.
Jaki jest więc sens płacić większe podatki, skoro te pieniądze zostaną rozdane plebsowi, a w zamian nie dostaniesz choćby lepszej służby zdrowia. Dostaniesz taką samą jaką dostanie bezrobotny dziad.
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: liniowy podatek to patologia, Polska ma regresywny system podatkowy, jeden z gorzej skonstruowanych.

Jeżeli PiS wprowadzi po prostu "kwote wolną 30 tysięcy" to jest to znaczeniowo projekt większy od 500+ i w zasadzie sprawa która zamiata kolejne wybory.

Problem w tym że w Polsce "kwota wolna" to nie do końca kwota wolna, bo w niej też robi się progi (tak jak teraz kwota wolna 8 tysięcy jest dla ludzi... zarabiających poniżej 8 tysięcy). Zapewne będzie to program z podobnymi kruczkami prawnymi, gdzie "kwota wolna 30 tysięcy" będzie dla ludzi zarabiających poniżej 30 tysięcy. Pytanie, czy nie da to podobnego skutku do 0% PIT dla
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: daj znać dokąd wyemigrowałeś i jak się udało ze skokiem stopy życiowej.

Dostaniesz taką samą jaką dostanie bezrobotny dziad.


@Sekularyzacja: to nie jest cecha wszystkich systemów gdzie państwo zapewnia opiekę zdrowotną? w jakichś niemczech jest tak że kolejkę ustawiają względem tego ile składek odprowadziłeś czy klasycznie najpierw się biorą za tych których trzeba ratować? Rozumiem że pewnie tam dostęp ogólny jest lepszy, ale i tak jak pójdziesz ze złamaną nogą na ichni sor to bezdomnego z rozbitą głową będą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Huyochita: przecież on o tym właśnie mówi, że póki co jest tak, ze nie kompletnie nie masz z tych swoich podatków, kłody po nogi ewentualnie w postaci niedorobionych przepisów, nic nie wartych interpretacji, ciągłych zmian, kontroli skarbowych, ton papierów i wolnej amerykanki z urzędasami.

W De czy Uk owszem, zapłacisz 2x tyle, ale i klimat bardziej sprzyjający robieniu biznesu, infrastruktura na wysokim poziomie, służba zdrowia normalna, emerytura 5x wyższa i
  • Odpowiedz
@dthprf: no ja bym dyskutowal nad tymi wyzszymi podatkami w DE. Po 1 kwota wolna wysoka i przy malzenstwie razy 2. Dodatkowo kwota wolna na dzieci, mozliwosc odliczenia rat kredytu hipotecznego od podatku. Wpprawdzie najwyzszy prog podatkowy w Niemczech to 45% ale zaczyna sie od 250k euro, a to juz duza kwota nawet jak na insyniera czy lekarza. A u nas najwyzszy startuje od 20k euro
Dodatkowo sluzba zdrowia na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@borjaki: ja akurat rynek DE słabo znam bo brakuje mi języka, dzięki za sprostowanie. Nie powiem, brzmi to całkiem dobrze co piszesz.

Tutaj bardziej na przykładzie UK pisze, bo tam mieszkałem 6 lat prawie i prowadziłem mikro biznesik.
  • Odpowiedz