Wpis z mikrobloga

@Rzewliwy_wykolejeniec: jedno z moich ulubionych win takich do chlania to Big Red Beast, łatwo dostępne bo jest Auchan i Makro, cena 30 parę ziko. Wytrawne ale ma sporo cukru resztkowego i takich aromatów owocowych.
Jak coś bardziej wyszukanego to Gran Cerdo, szczególnie białe jest fajne ale czerwone też spoko, powinieneś się zmieścić do 50 zł. Ale to już u mniejszych importerów będzie.

Po za tym takim bezpiecznym strzałem jest dla
  • Odpowiedz
@Rzewliwy_wykolejeniec: Kup coś z marketu z polecanych na stronach, które polecają tego typu wina i będzie gites, jak pójdziesz do jakiegoś ekskluzywnego sklepu ze skórzaną kanapą i gościem co wciska towar udając, że się na tym zna, to zapłacisz 50zł za wino warte maks. 20zł.
  • Odpowiedz
@Rzewliwy_wykolejeniec: Chianti z oznaczeniem DOCG lub DOC, spokojnie znajdziesz cos w tej cenie a nieczesto trafia sie na dramatyczne pomylki. Tempranillo lub Garnacha z Hiszpanii moga tez byc i napewno beda bardziej docenione ale jak nie mieszkasz w duzym miescie to pewnie nic takiego nie bedzie. nie kupuj wina w gownosklepach gdzie jest mala rotacja, duzy supermarket albo sklep specjalistyczny bedzie spoko - tam juz beda mieli hiszpanie. Nie daj
  • Odpowiedz
Nie daj sobie wcisnac francji w tej cenie w polsce najprawdopodobniej dostaniesz jakas szczyne.


@fiir: to już od dwudziestu lat nieprawda. Tak było jak polski rynek importerski się rozkręcał i ludzie nawet nie patrzyli na apelację a na sam kraj pochodzenia. Francja nie bez przyczyny jest tak ceniona na świecie. Bo robi od groma świetnych win również w przystępnych cenach. Na tle tak dużej konkurencji na rynku wewnętrznym i tak
  • Odpowiedz
Nie daj sobie wcisnac francji w tej cenie w polsce najprawdopodobniej dostaniesz jakas szczyne.


@fiir: to już od dwudziestu lat nieprawda. Tak było jak polski rynek importerski się rozkręcał i ludzie nawet nie patrzyli na apelację a na sam kraj pochodzenia. Francja nie bez przyczyny jest tak ceniona na świecie. Bo robi od groma świetnych win również w przystępnych cenach. Na tle tak dużej konkurencji na rynku wewnętrznym i tak
  • Odpowiedz
@fiir no właśnie niestety jestem z małego miasta, w okolicy mam Kaufland, Lidl, biedronke, lewiatan, Dino, spaar, netto itd


@Rzewliwy_wykolejeniec: Spaar ma godne sorty zawsze , przynajmniej w Warszawie, nie wiem czy nie najlepsze z supermarketów, ale widzę ze nie maja sprzedaży online win wiec nie pomogę z konkretnym, z pamięci kompletnie nic nie przychodzi mi do głowy. Wiem ze w lidlu tez bywa całkiem ok, myśle ze możesz
  • Odpowiedz
@fiir: Ja też nie jestem ekspertem i takiego nie chcę zgrywać. Wina piję dla Siebie i wyłącznie dla przyjemności. Ale konsumpcja wina w Polsce jest obłożona wieloma mitami z którymi staram się kulturalnie walczyć. Po za niesłusznie złą opinią na temat win z zakrętką czy powtarzaniem że Polacy nie robią dobrych win, jednym z takich mitów jest zła sława francuskich win importowanych do Polski. Właśnie że jak ma być dobre
  • Odpowiedz