Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #konfederacja #polityka #wybory
#bekazniebieskichpaskow #bekazmezczyzn

Sondaż, który przekona Was do ostatecznego rozwiązania kwestii praw wyborczych mężczyzn w Polsce

Partia, która skróciła kobietom wiek emerytalny, przez co my dłużej pracujemy od kobiet oraz przyznała im emerytury matczyne, nawet jeśli nie przepracowały miesiąca i urodziły 4 lub więcej dzieci, cieszy się większym poparciem wśród mężczyzn, niż wśród kobiet.

Syndrom sztokholmski XD
N.....t - #neuropa #4konserwy #konfederacja #polityka #wybory
#bekazniebieskichpasko...

źródło: comment_1615313246gKQE0pL0DvpjHSTQdUEb1x.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neubert: To mnie zaskakuje - te dwie regresywne, antydemokratyczne, kościółkowe partie które są główną przyczyną dyskryminacji tej płci mają 51% poparcia. Same emerytury to niskiej wagi argument przy forsowaniu kultu maczo i toksycznej męskości która szkodzi jedynie mężczyznom.

To tak jakby w czasie Holokaustu NSDAP miało 51% poparcia wśród Żydów.
  • Odpowiedz
@Neubert: Warto też dodać, że Korwin, nestor partii popularnej wśród młodszych mężczyzn, dużo opowiada o jakichś umowach emerytalnych i innych bytach o szemranym statusie ontologicznym, które jednakowóż są dziwnym trafem przeciw interesowi młodszych i przeciw interesowi mężczyzn.

W 2015 skrytykował patriotyczne podniesienie wieku emerytalnego mówiąc:

Wiek emerytalny trzeba obniżyć dla kobietom do 60. roku życia, a mężczyznom do 65. roku życia. Czyli tak, jak to było przed rabunkiem dokonanym przez rząd PO. Nie można zmieniać umów w trakcie gry. Jeżeli raz zaakceptujemy, że można podnieść wiek emerytalny, to nigdy nie mamy gwarancji, że nie podniosą go raz jeszcze. Może teraz do 75 lat? 80? 85? Teraz już wszystko jest możliwe… Przypominam, że najbardziej obrabowano kobiety, bo aż z siedmiu lat życia! Powyższe zmiany dotyczą osób już uczestniczących w systemie. Tym, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, należy zlikwidować przymus
  • Odpowiedz
@eoneon: nie mam w zwyczaju bronić korwina, ale w tej kwestii trudno się z nim nie zgodzić. Jest to zmiana zasad w trakcie gry dot. umowy społecznej. Powiedzmy, ze masz 50 lat, płaciłeś składki i oczekujesz, ze doczekasz emerytury biorąc pod uwagę swój stan zdrowia. Rząd podwyższa wiek emerytalny i umierasz przed dojściem do emerytury. Dla mnie jest to skandal. Gdybys przystępując do systemu wiedział, ze te wszystkie pieniądze płacone
  • Odpowiedz
Jest to zmiana zasad w trakcie gry dot. umowy społecznej


@AlwaysAbroad: Jakiej znowu umowy społecznej? :). Przecież Korwin nie uznaje "sprawiedliwości społecznej", a z przyszłymi emerytami nikt niczego realnego nie podpisywał. Czy zresztą jest jakiś namacalny dowód na to że np. Gierek mówił ludziom, że będą pracować do 60/65? Na czym konkretnie polegała ta umowa poza pewnymi wyobrażeniami, nieuprawnionym rzutowaniem przeszłości na przyszłość?

Co do argumentu o wyjeździe do ZEA - to można zastosować do każdej zmiany polityki negatywnej dla obywatela, np. podwyżki podatków. "Jakbym wiedział, że zlikwidują liniówkę, to bym wyjechał, ale właśnie kupiłem mieszkanie i przez
5 lat nie mogę go sprzedać, bo dostanę podatek" -
  • Odpowiedz
umowy społecznej


@eoneon: Jeżeli "umowa społeczna" to to samo, co "umowa", to po co przymiotnik "społeczna"? A jeżeli "umowa społeczna" to coś innego od "umowy" między dwoma wolnymi jednostkami, to czymś innym od takiej "umowy" jest narzucenie swojej woli przez kolektyw pojedynczemu człowiekowi, który nigdy żadnej umowy nie zawierał.

Polecam poczytać Korwina.
  • Odpowiedz
@eoneon: jakich populistów? Korwin po prostu uważa, że umów trzeba dotrzymywać a ktoś kto idzie do pracy w wieku 20 lat dostał umowę emerytalną na 65 rz. Tak samo jest z byłymi ubekami, też im by emerytur nie odbierał bo tak zostało im przyznane. A poza tym dura łez sed łez.
  • Odpowiedz
tl;dr - cały framework korwinowego myślenia o tych sprawach jest do wyrzucenia, dla mnie to są jakieś arbitralne poglądy starszego pana, które są zupełnie odklejone od rzeczywistości społecznej i filozoficznie wątpliwe, ale które wbił do głowy młodemu pokoleniu na jego zgubę


@eoneon: nie i nie, jego myślenie jest logiczne i libertariańskie, niezależne od nastrojów społecznych

Nieruszanie wieku emerytalnego do 2060 (kiedy zaczęliby przechodzić na emeryturę pierwsi z tych, co zaczynają teraz pracę) oznaczałoby świadome doprowadzenie do tego typu sytuacji, bo albo skończyłoby się to emeryturami głodowymi, albo kolapsem gospodarczym i w efekcie również głodowymi emeryturami i turbulencjami społecznymi w pewnym momencie. A więc złamaniem "kontraktu społecznego" dla roczników innych niż
  • Odpowiedz
Mało takich szkodników jak Korwin, serio nie wiem czy jakby idolem młodego pokolenia był ktoś z poglądami np. Sawulskiego to doszłoby do obniżki wieku emerytalnego za PiSu


@eoneon: przecież Sawulski to dyletant ekonomiczny, obniżka wieku emerytalnego nie podłoża w spięciu się finansów, gdzie 60% budżetu państwa idzie na emerytury. Cała Europa to w większości równa emerytura 65-67 a będzie podnoszona do 70
  • Odpowiedz