Wpis z mikrobloga

Zaczynam niedługo kurs na kategorie A(mam 30 lat)
Czy lepiej

A) kupić motocykl do 125 i jeździć, uczyć się, a za rok przesiąść się na coś większego?

B) poczekać i kupić moto o większej pojemności po kursie?

Budżet do 8k na moto
Jest duża różnica w prowadzeniu pomiędzy moto o mniejszej pojemności oraz tymi większymi?

Interesują mnie ścigacze, jeśli ma to znaczenie

#motocykle

Foto dla uwagi
PeeM69 - Zaczynam niedługo kurs na kategorie A(mam 30 lat)
Czy lepiej 

A) kupić m...

źródło: comment_1615198270fK2kXchi0BEZMTRloeHchm.jpg

Pobierz
  • 55
@Tvisterq: właśnie coś w takiego celuję, żeby można było czasem pojechać szybciej niż 120 na autostradzie, ale tez żeby nie męczyć się w mieście i promień skrętu nie był gigantyczny
@PeeM69: Ja na kursie miałem tak, że najpierw 1 dzien jezdzilem na 125, 2 dzien na 250, 3 juz na gladiusie i mt'ku. Nie wiem jak jest w innych szkółkach, ale jeśli miałbyś taką opcję, to sam sobie wyrobisz opinię po kilku dniach. W każdym razie ja doszedłem do wniosku, że bez sensu jest schodzić z mocą niżej niż miał docelowy MT07 (czyli 75 KM).
@PeeM69: Kup docelowy sprzęt, rady typu 125 potem zmienisz olewaj. Ja zacząłem od fazera 600, przy odrobinie oleju się nie zabijesz ;)
A inna sprawa to później problem z odsprzedaniem sprzętu, nikt o tym nie mówi głośno ale ilość motocykli jest już na tyle duża, ze mając nawet chodliwy sprzęt można poczekać na kupującego nawet 2 lata
@PeeM69: Opcja A ma tylko sens jeśli już chcesz jeździć ale nie wszystkie moto szybko się sprzedają - takie CB125, CBF125 czy YBR potrafią naprawdę długo stać, w zasadzie jedyny pewniak - Honda CBR - szybko pójdzie tylko jeśli jest naprawdę w spoko stanie lub w naprawdę niskiej cenie ale kupno takiej za x i sprzedanie jej za x za rok też się zdarza. Jeśli potrafisz się wstrzymać z jazdą i
@PeeM69: Też się nad tym zastanawiałem zanim zdecydowałem się na kurs. Zrób kurs, a sama sobie odpowiesz na to pytanie.

Z perspektywy osoby po kursie(robiłem w 2019) wiem, że jazda na 125 jest po prostu mało komfortowa i nie wyobrażam sobie, żeby po wyjeżdżeniu 20 godzin na 650ccm zdecydować się na pojemność niższą niż 300ccm, a 650 uważam za optymalne.