Wpis z mikrobloga

Naprawdę pokrętni są ci promotorzy aborcji. Niby aborcja do 24 tc tak, ale wyjątkowo. Jednak na życzenie i bez zadawania pytań, bo kobieta MA PRAWO oraz (tu cytat) "*&UJ Z WAMI ABORCJA Z NAMI". Dlatego promuje się tu Aborcyjny Dream Team, która umożliwia terminacje zdrowej ciąży aż do 24 tc na każde życzenie kobiety.

Argument o sztucznych macicach upada tu juz zupełnie. Neonatologia potrafi utrzymać przy życiu wczesniaki z 23 tc i umożliwić im dalszy rozwój - sztuczną macicą jest inkubator. Procedura aborcji do 24 tc polega jednak na celowym i umyslnym uśmierceniu zdrowego płodu zastrzykiem w serce i wywołaniu porodu martwego dziecka. Dziecka, którego nie trzeba było zabijać. Jak to się ma sprzecznej z logika paplaniny, że celem aborcji nie jest zabicie płodu, tylko przerwanie ciąży? Wiele pytań bez odpowiedzi...

Podziwiam te kręgosłupy moralne z plasteliny. Da się tak w ogóle prosto chodzić?
#aborcja #aborcyjnydreamteam #bekazfeministek #bekazlewactwa
ciemnienie - Naprawdę pokrętni są ci promotorzy aborcji. Niby aborcja do 24 tc tak, a...

źródło: comment_1615099654Zo11g8p08pDBtkZfDzwYbb.jpg

Pobierz
  • 226
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@waro:

Aborcja jest uśmierceniem życia biologicznego, ale i zarazem zapobieżeniem powstania życia osobowego... dokonanie aborcji (przynajmiej do pewnego etapu) jest czynem etycznie neutralnym


Cuż dla mnie nie. Mi na przykład jest przykro i smutno, że mogłem mieć brata, który sprawiłby, że moje życie byłoby ciekawsze. Nie jest mi to obojętne. Mam poczucie straty w postaci niespełnionej
  • Odpowiedz
Cuż dla mnie nie. Mi na przykład jest przykro i smutno, że mogłem mieć brata, który sprawiłby, że moje życie byłoby ciekawsze. Nie jest mi to obojętne. Mam poczucie straty w postaci niespełnionej szansy.


@kot_gagarina: No właśnie - "szansy". To jest smutek z powodu braku istnienia potencjalnej osoby, a nie już istniejącej. Na podobnej zasadzie kobiecie może być smutno z powodu negatywnego wyniku na teście ciążowym albo w momencie, gdy się dowiedziała o własnej bezpłodności.

Bilans społecznych korzyści w przypadku usunięcia zdrowego dziecka jest
  • Odpowiedz
@kot_gagarina: Nie do mnie komentarz, ale tak głupi, że trudno przejść obojętnie, co ty synu ćpiesz, poza dymem z kadzielnicy?

„(…) No właśnie nie. Człowiek różni się od zwierzęcia. Na przykład tym, że nie działa wyłącznie na podstawie instynktów. Podejmuje decyzje. Złe. Dobre. Takie których potem żałuje.”

Jasna sprawa. Żałowanie, że się dopuściło do niechcianej ciąży jest jak mniemam w 100% przypadków dominującą emocją, pod ramię z w---------m, zrozpaczeniem, przerażeniem, całą gamą druzgoczących odczuć, każdej osobie w tej sytuacji należy się szczere współczucie i prawo podjęcia najlepszej możliwej decyzji. Najlepszą możliwą decyzją w przypadku niechcianej ciąży jest jej
  • Odpowiedz
Aborcja nie jest obowiązkowa. Jeśli nie chcesz to nie musisz jej przeprowadzać.


@eiaculatiopraecox: Jedzenie mięsa też nie jest obowiązkowe. Jeśli lewusy nie chcą jeść mięsa, niech nie jedzą, ale niech nie zaglądają innym do talerzy.
  • Odpowiedz
@waro:
i trochę @FunnyLogin:

Jeśli uważasz, że można zakazać aborcji dla "społecznych korzyści"


Cały czas powtarzam, nie chce niczego zakazywać. Rolą rodziców jest odpowiedzialność za taką decyzję. Nie zgadzam się jednak na promowanie aborcji w stylu "Najlepszą możliwą decyzją w przypadku niechcianej
  • Odpowiedz
i Ty i op macie takie samo pojęcie o wcześniactwie


@martwykotek: piszesz o zmuszaniu do heroizmu
jeszcze niedawno ten zwrot był używany w przypadku zmuszania do rodzenia dzieci z wykrytym wadami rozwojowymi (wyrok TK)
OP pisze o zdrowej ciąży, donoszenie załkowicie zdrowego *dziecka teraz się już łapie do zmuszania do heroizmu? Nie dostałem
  • Odpowiedz