Wpis z mikrobloga

Delikatnie przypomnę że kandydowałem na społecznego doradcę Andrzeja Dudy do spraw innowacji i technologii.

Blisko dziesięć lat doświadczenia w bankach szwajcarskich (30 banków) oraz na scenie startupowej (6 różnych firm) jako programista, analityk biznesowy i architekt systemów informatycznych.

Oprócz statusu absolwenta IFE czyli anglojęzycznej części Politechniki Łódzkiej, wypracowałem około 2000h nauki poza godzinami pracy. W tym około 30 tomów technicznych od okładki do okładki, kilkanaście własnych prywatnych projektów, własny startup zbudowany od podstaw bez dotacji, 700h kursów online oraz około 400h kursów stacjonarnych. Zagranicą spędziłem w sumie 6 lat, głównie w Zurychu oraz Madycie. Płynnie mówię w 4 językach obcych. Znam się też na prawie spółek i finansach, z którymi miałem na bieżąco do czynienia na projektach bankowych.

I teraz...

Miałem przygotowaną listę problemów jakie toczą polską innowacyjność wraz z potencjalnymi rozwiązaniami które można wprowadzić natychmiast. Rozwiązania znacznie poprawiłyby perspektywy polskich spółek technologicznych na wczesnych etapach i podniosły w perspektywie kilku lat Polskę o minimum kilka pozycji w rankingach innowacji. Jak wiadomo, jesteśmy na szarym końcu owych rankingów, a w Polsce nie powstają prawie w ogóle większe firmy technologiczne.

Moja kandydatura została niestety zignorowana a pracę otrzymała 26 letnia córka Prezydenta.

Nie zrażam się natomiast i zamierzam opublikować skróconą listę sugerowanych przeze mnie rozwiązań publicznie na wykopie w najbliższych dwóch tygodniach.

Plusujcie ten wpis jeśli chcielibyście być wołani za 2 tygodnie.

#bekazpisu #4konserwy #neuropa #finanse #startup #startupcribs #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma
  • 164
@corpseRott: Same te banki i firmy, to 36 firm z ktorych Cie wyjeb*** albo odszedles pokrotkim czasie i Ty chcesz prezydentowi doradzac?XD a jego coreczka niczego Ci nie zabrala, byla doradca z innego ramienia o ile pamietam i juz nie jest( ͡° ͜ʖ ͡°)
@korin_: Szwajcaria jest spoko ale to lekko rasistowski kraj. Jak serio chcesz się ogarnąć to kraj w których się uczysz nie ma znaczenia bo książki dobre można kupić wszędzie. Natomiast w Stanach są największe możliwości

@shaelix92: @settembrini777: Wyżej pisałem. 30 banków nie znaczy że z każdym miałem umowę o pracę, account management, support, krótkie projekty w konkretnych firmach. W jednej firmie pracowałem z ok 15 bankami w ciągu 2
@corpseRott a sa to jakieś realne pomysły, czy może jak słynne reformy konfederacji, które zawierają się w sloganach, zmniejszyć podatki = będziemy bogaci? Ogólnie skąd pomysł i chęć do bycia doradca człowieka, który dba jedynie o wyjazd w góry? Ogólnie przecież nawet byłbym w stanie uwierzyć, że już łatwiej Komorowskiego było namówić na jakieś mało inwazyjne, lecz pożyteczne społecznie zmiany niż tego obecnego
@3brd: mogłem się pomylić o +/- 50h. Mam ZA, taki trochę tik żeby wszystko zapisywać

@Pelen_watpliwosci: Nie wiem jakie pomysły ma konfederacja ale o paróweczkowym imperium korwina słyszałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak byłem dzieciakiem to sam byłem korwinistą, przeszło mi koło 20 roku życia
@Spioszek_Gapcioszek:

Ten wpis to walenie do lustra

A to zdanie pokazuje jak wiele może powiedzieć o sobie człowiek, pisząc tak niewiele. Wiemy dzięki niemu, że nie radzisz sobie ze swoimi kompleksami.


Nie, ten wpis w żaden sposób nie jest waleniem konia do lustra. Byłby, gdyby ta wyliczanka umiejętności i doświadczenia OPa byłaby tu wrzucona bez żadnego kontekstu - ale nie jest. Kontekst jest bardzo konkretny i polega on na niczym innym