Wpis z mikrobloga

Delikatnie przypomnę że kandydowałem na społecznego doradcę Andrzeja Dudy do spraw innowacji i technologii.

Blisko dziesięć lat doświadczenia w bankach szwajcarskich (30 banków) oraz na scenie startupowej (6 różnych firm) jako programista, analityk biznesowy i architekt systemów informatycznych.

Oprócz statusu absolwenta IFE czyli anglojęzycznej części Politechniki Łódzkiej, wypracowałem około 2000h nauki poza godzinami pracy. W tym około 30 tomów technicznych od okładki do okładki, kilkanaście własnych prywatnych projektów, własny startup zbudowany od podstaw bez dotacji, 700h kursów online oraz około 400h kursów stacjonarnych. Zagranicą spędziłem w sumie 6 lat, głównie w Zurychu oraz Madycie. Płynnie mówię w 4 językach obcych. Znam się też na prawie spółek i finansach, z którymi miałem na bieżąco do czynienia na projektach bankowych.

I teraz...

Miałem przygotowaną listę problemów jakie toczą polską innowacyjność wraz z potencjalnymi rozwiązaniami które można wprowadzić natychmiast. Rozwiązania znacznie poprawiłyby perspektywy polskich spółek technologicznych na wczesnych etapach i podniosły w perspektywie kilku lat Polskę o minimum kilka pozycji w rankingach innowacji. Jak wiadomo, jesteśmy na szarym końcu owych rankingów, a w Polsce nie powstają prawie w ogóle większe firmy technologiczne.

Moja kandydatura została niestety zignorowana a pracę otrzymała 26 letnia córka Prezydenta.

Nie zrażam się natomiast i zamierzam opublikować skróconą listę sugerowanych przeze mnie rozwiązań publicznie na wykopie w najbliższych dwóch tygodniach.

Plusujcie ten wpis jeśli chcielibyście być wołani za 2 tygodnie.

#bekazpisu #4konserwy #neuropa #finanse #startup #startupcribs #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@corpseRott Taki z ciebie mądry koleś, a głupio się łudziłeś, że ktoś cię zatrudni w głupiej pisowskiej machinie.

Któryś z członków partii ostatnio powiedział, że oni nie rekrutują mądrych ludzi (chodziło o profesorów bodajże), bo nie chcą realizować ich pomysłów xD Czy coś w ten deseń. Sens i odpowiedź nasuwa się od razu.
  • Odpowiedz
@edgar_k: Z perspektywy Polski to są całkiem elitarne. :P Wiesz Harvard to nie jest ale mimo wszystko 25 studentów na grupę. Teraz trochę zeszło na masówkę, kiedyś było lepiej też
  • Odpowiedz
@edgar_k: Z perspektywy Polski to są całkiem elitarne. :P Wiesz Harvard to nie jest ale mimo wszystko 25 studentów na grupę. Teraz trochę zeszło na masówkę, kiedyś było lepiej też


@corpseRott: Nie było xD patrząc po latach prawdopodobnie chodziłes tam wraz z moja ówczesna dziewczyna, a głupia była jak but xD fajna, ale jednak głupia
  • Odpowiedz
@KombajnemPrzezUkraine:

1. Wszystkie książki czytam w różnych językach i tłumaczę
2. Języków uczę się tworząc własne zasady oparte o inną własną formę abstrakcji (długi temat)
3. Przez około 3 lata siedziałem codziennie do 1 w nocy ucząc się ponadto, w weekendy uderzałem po 12-16h we własnych projektach.
4. Netflix w wielu językach
  • Odpowiedz
@edgar_k: Mało inteligetni ludzie są wszędzie. Zdziwiłbyś się jak wielu googlarzy spotkałem którzy nie odróżniają podstawowych pojęć web dev a w nim pracują. Wyuczyli się tylko na pamięć jak na tablicy obracać drzewa binarne, i się dostali. Wielu tumoków poznałem też którzy kończyli Harvardy, Stanfordy itp. Przypominam że Bush Jr, legendarnie najgłupszy prezydent USA kończył uczelnie z Ivy League.
  • Odpowiedz
@edgar_k: Mało inteligetni ludzie są wszędzie. Zdziwiłbyś się jak wielu googlarzy spotkałem którzy nie odróżniają podstawowych pojęć web dev a w nim pracują. Wyuczyli się tylko na pamięć jak na tablicy obracać drzewa binarne, i się dostali. Wielu tumoków poznałem też którzy kończyli Harvardy, Stanfordy itp. Przypominam że Bush Jr, legendarnie najgłupszy prezydent USA kończył uczelnie z Ivy League.


@corpseRott: No wiec sam widzisz, ze skończenie czegokolwiek, a
  • Odpowiedz