Wpis z mikrobloga

Delikatnie przypomnę że kandydowałem na społecznego doradcę Andrzeja Dudy do spraw innowacji i technologii.

Blisko dziesięć lat doświadczenia w bankach szwajcarskich (30 banków) oraz na scenie startupowej (6 różnych firm) jako programista, analityk biznesowy i architekt systemów informatycznych.

Oprócz statusu absolwenta IFE czyli anglojęzycznej części Politechniki Łódzkiej, wypracowałem około 2000h nauki poza godzinami pracy. W tym około 30 tomów technicznych od okładki do okładki, kilkanaście własnych prywatnych projektów, własny startup zbudowany od podstaw bez dotacji, 700h kursów online oraz około 400h kursów stacjonarnych. Zagranicą spędziłem w sumie 6 lat, głównie w Zurychu oraz Madycie. Płynnie mówię w 4 językach obcych. Znam się też na prawie spółek i finansach, z którymi miałem na bieżąco do czynienia na projektach bankowych.

I teraz...

Miałem przygotowaną listę problemów jakie toczą polską innowacyjność wraz z potencjalnymi rozwiązaniami które można wprowadzić natychmiast. Rozwiązania znacznie poprawiłyby perspektywy polskich spółek technologicznych na wczesnych etapach i podniosły w perspektywie kilku lat Polskę o minimum kilka pozycji w rankingach innowacji. Jak wiadomo, jesteśmy na szarym końcu owych rankingów, a w Polsce nie powstają prawie w ogóle większe firmy technologiczne.

Moja kandydatura została niestety zignorowana a pracę otrzymała 26 letnia córka Prezydenta.

Nie zrażam się natomiast i zamierzam opublikować skróconą listę sugerowanych przeze mnie rozwiązań publicznie na wykopie w najbliższych dwóch tygodniach.

Plusujcie ten wpis jeśli chcielibyście być wołani za 2 tygodnie.

#bekazpisu #4konserwy #neuropa #finanse #startup #startupcribs #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma
  • 164
  • Odpowiedz
@edgar_k: No jakoś dosłownie wtedy. Wiem, ale ludzie się tym jarają więc napisałem tak. Szczerze powiedziawszy to wiekszą wiedzę niż całe 4 letnie studia dało mi siedzenie pół roku z ksiązkami
  • Odpowiedz
@corpseRott: nawet bez udzialu corki jestes za dobry wic zostalbys pominiety. To sie dzieje na kazdym szczeblu w kraju z dykty. Widzialem to w urzedach gminy, miasta, firmie prywatnej jednej, drugiej, trzeciej.

Zawsze wybieraja nepotyzm i ludzi bez zdolnosci czy doswiadczenia.
Chtnie ukradna Twoj pomysl, idee by potem nieudolnie to wdrazac lub dzwonic do znajomych "jak bys to zrobil?"
  • Odpowiedz
@corpseRott: #!$%@?ąc od tego, że wzięcie na doradcę własnej córki zakrawa o pomstę do nieba, to jednak śmiechożnadłem czytając twoje świadectwo kompetencji pt jestem kimś #!$%@? bo robiłem rużne kursy, nadgodziny i znam rużne języki, poza tym mam pomysł jak wyprowadzić polskie spułki z kryzysu ale nie jest mi dane xD gdybym nie był #!$%@? to bym pewnie nawet nie splunął. udanego wieczoru i pamiętaj, jesteś kimś kuhwa
  • Odpowiedz
@corpseRott: pięknie się nam przedstawił, ale IFE bym raczej wykreślił, bo nie wydaje mi się to tak naprawdę prestiżowe (mimo że trochę brzmi) =) ile lat w w biznesie?
  • Odpowiedz
@MelBrooks: Który bank? Temat był wałkowany już z 5 razy i nawet już nie mam siły przeklejać. Jak jesteś w jednej firmie produktowej to w rok możesz robić projekty dla 10 banków. Nie musisz siedzieć na umowie o pracę zatrudniony w konkretnym banku. Możesz mnie weryfikować, w PKO BP pytałbym zespołu kredytów w departamencie IT. w mBanku zespół przelewów i funduszy inwestycyjnych, w Coutts Banku wszyscy zajmujący się Avaloqiem. W UBS,
  • Odpowiedz
@corpseRott: mam pytanie trochę z innej beczki :). Jak znalazłeś motywację żeby ogarnąć tak wiele materiałów? Jakbyś ocenił swoją szybkość w przyswajaniu nowej wiedzy?
  • Odpowiedz