Wpis z mikrobloga

Jeżeli tak jak ja jesteście zniesmaczeni nową idolką wykopu aka towarzyszką panienką aka córką komunistycznego generała aka Moniką Jaruzelską, to spieszę z pomocą w wyjaśnieniu tego fenomenu.

Bo to doprawdy jest fenomen, że córka komunistycznego dyktatora, który ma krew na rękach, urasta do rangi ideału działacza społecznego na portalu wykop.pl, który jak wiadomo gardzi lewactwem. No chyba że mowa o osobie, która sama sobie nadaje jakże słodki tytuł towarzyszki panienki, a potem rozmawia z prawicowymi szurami, to wtedy nie. Wtedy nie ocenia się ludzi po rodzicach, zapomina, że korzystali z profitów, jakie niosło ze sobą bycie w komunistycznej wierchuszce i mówi, że Monika Jaruzelska realizuje nobliwy, obiektywny wzorzec dziennikarstwa. Rzekomo zapomniany przez Gazetę Wyborczą.

Ale już nawet samo zestawienie ze sobą jako równorzędnych dyskutantów w postaci "Gazety Wyborczej" i "Gazety Polskiej" jest manipulacją, bo tylko jedno z tych mediów jest finansowane przez partię. "Gazeta Wyborcza" to tak naprawdę centryzm, a "Gazeta Polska" to medium partyjne - stanięcie po środku tak zarysowanego spektrum sprawia, że jesteś takim Szymonem z Wojny Idei, a nie obiektywną dziennikarką.

Ale właśnie coś takiego na wykopie nazywa się "obiektywnością"

No dobrze, ale dlaczego tak się stało? Bo polska prawica nacjonalistyczna bardzo lubi się z komunistami i stąd też się bierze popularność Moniki Jaruzelskiej na prawackim wykopie. Nie wierzycie? To zobaczcie, co to było Zjednoczenie Patriotyczne Grunwald:

Po 1989 r., część aktywistów związała się z kilkoma Stronnictwami Narodowymi, Partią X Stana Tymińskiego (Kossecki był przewodniczącym tej partii w latach 1995-99), a później z Przymierzem Samoobrona. Działali w stowarzyszeniu „Nie dla Unii Europejskiej” oraz w ruchu panslawistycznym (tzw. „moskiewskim” i „smoleńskim”). Tadeusz Bednarczyk współpracował z Leszkiem Bublem. Kilku z nich – jak Edward Prus, Bednarczyk, Szcześniak stali się publicystami Radia Maryja. Część dawnych działaczy ZP Grunwald publikowała w „Tygodniku Ojczyzna”, „Myśli Polskiej”, a następnie – w „Naszym Dzienniku”.


Niedaleko leży polski prawicowiec od regularnego komunisty. Zachwyci się nawet córką Jaruzelskiego, gdy będzie trzeba.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczenie_Patriotyczne_„Grunwald”

#bekazprawakow #bekazpisu #neuropa #komunizm
Pobierz a.....n - Jeżeli tak jak ja jesteście zniesmaczeni nową idolką wykopu aka towarzyszką...
źródło: comment_1614420795ggLx0FWbM6Y3JuloqdQdzZ.jpg
  • 89
@Vatteum: Zawsze mi ogólnie żal, takich ludzi jak Ty. W nieświadomości wiesz, że prawica się kończy na stwierdzeniu, że w przyszłość należy iść, ale ostrożnie - jak na konserwatystę przystało. Jednocześnie jednak myśl się zdegenerowała i zbarbaryzowała będąc na granicy prawdziwego barbarzyństwa i pojawia się dysonans poznawczy - jestem konserwatystą, ale Ci ludzie to dzikusy. Czy ja mam z nimi coś wspólnego?
@am_anfang_war_napoleon: oo Jaruzleski juz zły? A Cimoszewicz np już dobry?
Mój komuch jest lepszy niż twój?
i co córka ma do ojca? Odpowiedzialność zbiorowa? Śmieszkuje sobie z Towarzysza Panienki,ale jak juz Urban do którego wzdychacie mówi żartobliwie o śmierci Popiełuszki,o pałowaniu Górników to jest ok? Oj a Tomcio Lis ,Olbrychski, Michnik ojjej. A Michnik mówił że Jaruzleski to bohater. Michnik ,"centrysta"

Neuropa non stop wzdycha do Urbana, a czy to nie
@am_anfang_war_napoleon: W 1983 roku środowisko Głosu (m.in. Dorn czy Macierewicz) postulowali porozumienie Jaruzela, LWP, Kościoła i Solidarności co do przejęcia władzy w kraju. Mam wrażenie, że Jaruzel dla wielu był widziany jako szansa na złamanie monopolu PZPR, a potem wykorzystaniu go do swoich celów.
@am_anfang_war_napoleon
dzięki za ten wpis, bo już się bałem, że to ja mam coś z banią widząc zachwyt nad tą panią, właśnie tych środowisk.
Mnie to się wydaje, że tęsknota za reżimem pisowców jest podyktowana tym, że to teraz oni są u koryta i sami tworzą reżim. Wieczna walka z wrogiem wielkiej bolzgi... toż to kopia PRL-u. Państwo prawa, umacnianie przyjaźni ze sąsiadami i sojusznikiem zza oceanu? Panie po co to komu!
No dobrze, ale dlaczego tak się stało? Bo polska prawica nacjonalistyczna bardzo lubi się z komunistami i stąd też się bierze popularność Moniki Jaruzelskiej na prawackim wykopie. Nie wierzycie? To zobaczcie, co to było Zjednoczenie Patriotyczne Grunwald:


@am_anfang_war_napoleon Powiedz, że jesteś humanistycznym naukowcem na uczelni. Tylko oni potrafią ignorować jakikolwiek ciąg przyczynowy.

Popularność Jaruzelskiej wynija tylko z tego, że jako osoba z nieprawicowego mejnstrimu zaprasza prawicowców i daje im gadać przez godzinę
@Andreth: wywiad Olejnik i Kublik z Michnikiem i Kiszczakiem z 2001 zdaje się a "rechoczę" z zarzucania sympatii komunistycznych prawactwu i porównywaniu do postawy środowiska GW, które przez całe minione dekady całkiem nieźle dogadywalo się z elitami postkomunistycznymi (co moim zdaniem nie jest jakąś zbrodnią), jest to dla mnie bardzo zabawne