Wpis z mikrobloga

Mirasy,
sprawa jest prosta, potrzebujemy nowe auto kupić, do max 100k, hatchback, benzyna powyżej 1.0l silnik.
Pomożecie?

#auto #kupnosamochodu #pytaniedoeksperta #kia #toyota #motoryzacja #spamtagami #samochody #seat

Jaki nowy samochód do 100k, silnik pow. 1.0L, benzyna, hatchback, 5 drzwi

  • Kia Ceed 1.5 T-GDI 160KM 6MT 5.9% (10)
  • Kia Ceed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT 37.1% (63)
  • Seat Leon 1.5 TSI 130 KM 6-biegowa manualna 4.1% (7)
  • Seat Leon 1.5 TSI 150 KM 6-biegowa manualna 11.2% (19)
  • VW Golf 1.5 TSI EVO 130 KM manual, 6 biegów 6.5% (11)
  • Toyota Corolla 1,2 Turbo 116 KM 6-biegowa manual 7.1% (12)
  • Toyota Corolla 1,2 Turbo 116 KM Bezstop. automat 21.2% (36)
  • coś innego -> komenterz 7.1% (12)

Oddanych głosów: 170

  • 27
@pobo: Wlasnie jestem w tym samym miejscu co ty, tez szukam.

Seat - jeździłem nowym kombi 1.5 tsi 150 km automat. Jest spoko, ale szału nie ma. Skrzynia mało zrywana. Brak przycisków to jakiś żart, w aucie chyba nie ma ani jednego przycisku, wszystko dotykowo

Kia ceed kombi - jeździłem 140 km w automacie, jest Ok. Asystenci fajnie działają, jak masz z tempomatem aktywnym to po mieście auto samo jeździ w
@pobo: Corrolla to tragedia jeśli lubi się jakiś wygląd wnętrza a nie najgorsze plastiki i wyświetlacze. Jak już to tylko w hybrydzie 180 koni.

Golf będzie drogi i konkurencja zaoferuje to samo ale taniej.

Na nowego leona poleciało dużo krytyki od testerów jako najgorszy z wszystkich aut segmentu C od vaga. Sam nowym nie jeździłem ale starego miałem jako zastępczy i oprócz skrzyni manualnej ulepionej z gówna to auto mi się
@pan_warell: @bartdziur: ja bym się z Kia wstrzymał, ostatnio mają recall'e w USA na silniki, co prawda 2.4 i 2.0GDI (1.6 miliona aut!, problemy z panewkami) i kolejne chyba 300k aut bo lubiły się zapalić. Wszystkie te recall'e były wymuszone przez urząd USA więc za bardzo nie chcą się przyznawać gdy coś w ich silnikach jest nie tak, ja bym ostrożnie podchodził do Kii
@pobo:
Skoda Scala
Za 100k dostaniesz:
- 1.5 150KM 250nm DSG (albo manual, jakieś 7k taniej)
- czujniki parkowania przód/tył + kamerka
- klima 2 strefowa
- 436cm długości i wielki 460 litrowy bagażnik
- full led
- grzane fotele + grzana przednia szyba
- do wyboru akwtywny tempomat / wirtualny kokpit

Z gorszym wyposażeniem (lecz nadal wysokim) zmieścisz się w 90k, z rabatem może 85.
Jest też wersja 1.0 TSI