Wpis z mikrobloga

- Ucz się dobrze
- Od gimnazjum koduj, bo to twoja pasja
- We wakacje zamiast grzać dupę w Grecji zarabiaj zagranico
- Na studiach ucz się zamiast ruchać i chlać
- Zostań programistą na drugim roku studiów
- Co kilka miesięcy otrzymuj podwyżkę, bo jesteś w tym dobry
- Dobrze inwestuj pieniądze
- W wieku 26 lat stać cię na połowe wkładu własnego w mieszkanie

Teraz wchodzi @koroluk cały na biało, który będzie mówił, że tak być nie może ( https://www.wykop.pl/wpis/55697265/wczoraj-jakis-lewak-zwrocil-uwage-ze-polacy-mieszk/ )! Że należy opodatkować najbogatszych jeszcze bardziej i oddać hajs biednym, bo to nie może być tak, że ktoś dysponuje swoją kasą tak jak on chce.
Przecież to nie może być tak, że tęczowy aktywista nie ma mieszkania. Przecież mieszkanie tak samo jak aborcja to prawo człowieka xD

Szkoda strzępić ryja na ten portal. Od kapitalizmu do socjalizmu. Jak można tak upaść, ja pierniczę. Ponad 1000 plusów.

#4konserwy #bekazlewactwa #mieszkania #finanse #konfederacja
  • 301
  • Odpowiedz
@Pivoo

U komunistów definicje najbogatszych bardzo szybko mogą się zmienić kiedy zacznie brakować pieniędzy w budżecie (a zacznie). Dzisiaj to będzie 100k miesięcznie, jutro 50k, pojutrze 15k.


Wskaż proszę mi europejski kraj z progresywnymi podatkami, gdzie taka sytuacja miała miejsce.
  • Odpowiedz
@martinlubpl: kalkulator podatkowy partii Razem podnosi obecne podatki juz od zarobkow 6k brutto. Dzis dyskutowalem z jednym lewakiem na wykopie i przekonywal mnie ze jak ktos zarabia 15k netto to jest BARDZO BOGATY i 32% to MALO jak na takiego BOGATEGO.
Takze problem jest bardziej przyziemny bo nie rozmawiamy o ododatkowych obciazeniach dla Dominiki Kulczyk czy jej brata , tylko o mocniiejszym docisnieciu klasy sredniej- a do tego wlasnie dazy
  • Odpowiedz
@Krs90: Nie musisz być programistą, będąc np. fachowcem budowlanym, glazurnikiem możesz zarabiać porównywalne pieniądze, ale trzeba chcieć i wziąć się za robotę, a nie siedzieć i liczyć ze lewaki dojdą do władzy i ci to spadnie z nieba.
  • Odpowiedz
Wskaż proszę mi europejski kraj z progresywnymi podatkami, gdzie taka sytuacja miała miejsce.


@Neubert: PRL, który upadł, po jakby nie było latach prawdziwej świetności za rządów Gierka.
  • Odpowiedz
System ma być prosty


@Pivoo: no to coś już dawno temu nie wyszło. Przecież jak czasami pytam, skąd taka kwota wypłaty (chyba nigdy się nie zdarzyło, żebym dwa miesiące pod rząd dostał dokładnie taką samą kwotę), to zastanawiam się, jak ktoś to może w ogóle ogarniać. A żeby było śmieszniej, na co dzień pracuję z dość skomplikowanymi wzorami na wyliczanie cen (za pobyt w hotelach, ta branża też komplikuje sobie
  • Odpowiedz
@trevoz jakby wszyscy byli programistami to płaca w tej branży wynosiłaby 2k netto. Chodzi o to, że ludzie pracujący na stanowiskach nie wymagających wysokich kwalifikacji praktycznie nie mają szans na zakup własnego mieszkania. Ktoś musi pracować na kasie albo na magazynie. Ci ludzie też muszą mieć możliwość godnego życia.
  • Odpowiedz
będąc np. fachowcem budowlanym, glazurnikiem możesz zarabiać porównywalne pieniądze


@oloffmeister: no chyba nie XD Nie ma szans, że glazurnik na etacie zarobi podobną kasę. Żeby glazurnik-fachowiec zarabiał tyle co programista to musi mieć działalność i pracowników, wtedy może ze swojego przedsiębiorstwa wyciągnie na czysto tyle co spec z IT na B2B (które żadną firmą nie jest) lub na etacie XD
  • Odpowiedz
@oloffmeister: Dobra a na przykład kierowca autobusu miejskiego? Sprzedawczyni w sklepie? Sprzątaczka? Przedszkolanka?
Mogę wymienić całą listę zawodów które są potrzebne a i tak nie zarabiają dużo nieważne co byś zrobił.
Dlaczego zapominacie o tych ludziach? Myślisz że jak kierowca autobusu miejskiego jest dobry to dostaje co chwilę podwyżkę?
  • Odpowiedz
@Nie_Do_Twarzy_Mi_Z_Aureola w Niemczech masz po prostu z tyłu głowy wiedzę, że twój rząd nie pozwoli ci zdechnąć z głodu jak powinie ci się noga. U nas musisz gromadzić majątek na wszelki wypadek, bo jak zachorujesz albo stracisz pracę to chociaż masz gdzie mieszkać. Oni nawet dopłacali kasę do wypłat ludziom, którym zredukowano etaty przez koronawirusa (70% wynagrodzenia za każdą obciętą godzinę). W Polsce takie dofinansowanie dostał tylko pracodawca.
  • Odpowiedz
Ci ludzie też muszą mieć możliwość godnego życia.


@tomekruslan: I dlatego socjalistyczny rząd powinien rzucić im jakieś finansowe ochłapy na zachętę, tylko po to żeby przypadkiem od tych najbogatszych nie kradli? Nie zgadzam się z tym. Analogicznie - lepiej zamiast ryby, dać wędkę.
  • Odpowiedz
@trevoz: jakby ktoś był ciekaw co było we wpisie który zniknął, to tylko cytat i śmieszny rysunek, wrzucam ocenzurowaną wersję xD

Kogoś zapiekło o symbole totalitarne, to tu nie ma już symboli totalitarnych xD

tak być nie może


3. Można - wzorem Zachodu - wprowadzić bardziej progresywne podatki, aby odciążyć najmniej zarabiających, co zwiększy ich skłonność do wynajmu oraz zdolności kredytowe.
Atreyu - @trevoz: jakby ktoś był ciekaw co było we wpisie który zniknął, to tylko cyt...

źródło: comment_1614033005oBTp6saYYANSPW5f5sjyVJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@trevoz tak trzymaj ziomek, ja w Twoim wieku miałem 75% wartości mieszkania, uciekłem od rodziców tak szybko jak się tylko dało, pracowałem dorywczo od 16rż, dziś mam 32 lata i zostało mi spłacić 10% wartości domu, znajomi dopiero biorą krechę na mieszkania i domy, a ja właściwie w tym roku będę czysty od tej uprzęży :)
  • Odpowiedz