Wpis z mikrobloga

- Ucz się dobrze
- Od gimnazjum koduj, bo to twoja pasja
- We wakacje zamiast grzać dupę w Grecji zarabiaj zagranico
- Na studiach ucz się zamiast ruchać i chlać
- Zostań programistą na drugim roku studiów
- Co kilka miesięcy otrzymuj podwyżkę, bo jesteś w tym dobry
- Dobrze inwestuj pieniądze
- W wieku 26 lat stać cię na połowe wkładu własnego w mieszkanie

Teraz wchodzi @koroluk cały na biało, który będzie mówił, że tak być nie może ( https://www.wykop.pl/wpis/55697265/wczoraj-jakis-lewak-zwrocil-uwage-ze-polacy-mieszk/ )! Że należy opodatkować najbogatszych jeszcze bardziej i oddać hajs biednym, bo to nie może być tak, że ktoś dysponuje swoją kasą tak jak on chce.
Przecież to nie może być tak, że tęczowy aktywista nie ma mieszkania. Przecież mieszkanie tak samo jak aborcja to prawo człowieka xD

Szkoda strzępić ryja na ten portal. Od kapitalizmu do socjalizmu. Jak można tak upaść, ja pierniczę. Ponad 1000 plusów.

#4konserwy #bekazlewactwa #mieszkania #finanse #konfederacja
  • 301
  • Odpowiedz
@Pivoo: Już to widzę. Pracuję dla Niemieckiej firmy a pracę zdalną mam w Polsce. Płacę bardzo duże podatki a mój CEO jeszcze większe. #!$%@? takie kocopoły że się słuchać nie chce.
  • Odpowiedz
Więc może przy kolejnych podatkach, niech Ci ludzie, którzy teraz popierają zabieranie najbogatszym - spojrzą do swojej kieszeni i zanegują zabieranie biednym.


@Thorrand: Z tym się zgadzam w 100%.
  • Odpowiedz
@trevoz: po pierwsze, nigdy nie zapominaj, że jeśli pasjonuje cię programowanie, to masz fart, wygrałeś życie, bo trafiła ci się pasja lub co najmniej zainteresowanie, które w dzisiejszych czasach jest super płatne i kompletnie odstające od rzeczywistości większości ludzi.

Co więcej, nasz zawód jest o wiele mniej przydatny, niż większość znacznie gorzej opłacanych. Porównaj pensję szeregowego programisty, a pensję np. pielęgniarki. I odpowiedzialność. Jasne, znajdzie się paru programistów, którzy pracują nad istotnymi systemami, ale większość zajęta jest tworzeniem kolejnych crudów do napychania kabzy.

No i nie fair jest takie biadolenie, że o ja biedny tyle się namóżdżyłem jak inni imprezowali i teraz to ja jestem sprite. Kodowałeś to kodowałeś, tak sobie wybrałeś. Raczej robiłeś to, bo cię
  • Odpowiedz
@trevoz: Swoją drogą to masz straszną mentalność robaka. #!$%@? całe życie rezygnując z przyjemności żeby potem #!$%@?ąc na szefa kupić sobie mieszkanie za jakieś śmieszne pieniądze które osoby faktycznie majętne zarabiają w miesiąc. I nie mówię to z zazdrości bo sam za rok będę brał hipotekę w wieku 24 ze sporym wkładem własnym, i jest duża szansa że jesteśmy na podobnym poziomie finansowym. Brońcie dalej tych biednych szefuniów z obawy
  • Odpowiedz
@trevoz: wow, 26 lat i dzięki dobrze przemyślanej harówie i rezygnacji z wszystkich przyjemności w najlepszym okresie życia odłożyłeś 50-80 tys złotych. OSTATECZNY DOWÓD NA TO ŻE SYSTEM DZIAŁA I JEST ZAJEBISTY XDDD
  • Odpowiedz
@trevoz:

No widzisz. A poza tym @koroluk nie twierdził, że zabieranie ,,bogatym" i dawanie ,,biednym" to jedyna opcja na uzdrowienie rynku nieruchomości. Wymienił kilka innych pomysłów, które w założeniu są rozwiązaniami systemowymi - nie wymagają one wkładu hajsu z budżetu.

Umm... no a twierdzenie, że skoro bogacze mają dobrze, bo żerują na krzywdzie ludzi - ot, głupim i przepracowanym narodzie - tzn. że tak już musi być... oj - z tym to ja się
  • Odpowiedz
Państwo nie jest od pomocy ludziom kórym noga się powinęła


@Pivoo: a od czego jest? Dojenia obywatela i obstawiania ludzi po spółkach? Sorry, ale ja wolę model skandynawski gdzie wychodząc rano z domu mam świadomość, że jak mi się gdzieś noga powinie albo zbłądzę to nie zdechnę na ulicy z głodu.
  • Odpowiedz
To tak odnośnie tych punktów, które napisałeś, bo one brzmią jak od stereotypowego informatyka zachłyśniętego kasą.


@sasik520: Tak, wiem. Trochę poleciałem z tym wpisem i najchętniej to bym go usunął i napisał od nowa, ale skoro jestem w gorących to nie będę tego robił ;P Niestety jak mnie coś zdenerwuje to emocje biorą górę i bez przemyślenia klikam "enter".
  • Odpowiedz
a od czego jest? Dojenia obywatela i obstawiania ludzi po spółkach?


@Gluptaki: Dobre pytanie, ale przede wszystkim nie powinno być czegoś takiego jak państwowe spółki w obecnej formie. Państwo powinno być tylko i wyłącznie od spraw krytycznych, a obywatele powinni układać swoje życie tak jak im się podoba. Policja, wojsko i ochrona granic, energetyka, infrastruktura drogowa, wodociągi, rurociągi gazowe, ogrzewanie, surowce strategiczne, częściowo służba zdrowia - od tego powinno być
  • Odpowiedz
@trevoz: Dałeś się nabrać na najlepszy trik korwinistów - uwierzyłeś że zarabiając nawet te mistyczne 15k jesteś tym bogaczem którego to chytre lewactwo chce opodatkować.

  • Odpowiedz
Jeden grosz więcej i już każdy grosz ponadto = 32% - skok prawie 2x. Tak, wiem że od kwoty powyżej, ale w dalszym ciągu takie pionowe skoki to nieporozumienie, jakby funkcje liniowe nie istniały.


@sasik520: System ma być prosty i dlatego progresja jest zrobiona tak, a nie inaczej. Ściąganie podatków też kosztuje i to bardzo dużo. Im bardziej skomplikujesz zasady, tym więcej to kosztuje. Funkcja liniowa byłaby problematyczna i występowałoby
  • Odpowiedz
uwierzyłeś że zarabiając nawet te mistyczne 15k jesteś tym bogaczem którego to chytre lewactwo chce opodatkować.

Nie jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Arc2: Chyba że komunistom zacznie brakować pieniędzy w budżecie, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trevoz: Gdzie niby koroluk pisał o "okradaniu najbogatszych"?

No i kolejną osobę pytam - czy to jest normalne, że osoby wykonujące potrzebne, ale nisko-płatne zawody nie mają najmniejszych szans by zamieszkać na swoim/wynajmować po rozsądnych cenach?
  • Odpowiedz
Tak, wiem. Trochę poleciałem z tym wpisem i najchętniej to bym go usunął i napisał od nowa, ale skoro jestem w gorących to nie będę tego robił ;P Niestety jak mnie coś zdenerwuje to emocje biorą górę i bez przemyślenia klikam "enter".


@trevoz: Nie daj się im stłamsić, bo masz racje. Więcej pewności siebie.
  • Odpowiedz
@trevoz przeczytałeś w ogóle ten wpis człowieku? Przecież tam masz jak byk napisane, o kilku możliwych propozycjach i jako jedna jest większa progresywność podatków JEDNA Z WIELU A NIE JEDYNA. Poza tym problem polskiego mieszkalnictwa to nie tylko problem stosunku zarobków do ceny mieszkania. Zresztą jak robisz z siebie robaka i odmawiasz sobie takiej podstawowej rzeczy jak wakacje (tak tak wiem że p0lak musi #!$%@?ć) i ledwo zbierasz na wkład własny
  • Odpowiedz
Ale forma faktycznie nieco protekcjonalna.


@trevoz: Normalna forma. Zarabiasz i nie chcesz żeby twoje pieniądze szły do jakiegoś nieokreślonego miejsca, nie ma się czego wstydzić. Lewactwo natomiast próbuje ci wmówić że jesteś jednym z nich, biednym robakiem, i ciebie ich postulaty nie dotyczą, bo oni chcą opodatkować tylko 'najbogtszych'. Że walczą też o twoje dobro. Zaraz zaczną ci pisać o 'teorii skapywania' i innych lewackich kocopołach. To są ich standardowe
  • Odpowiedz