Wpis z mikrobloga

- Ucz się dobrze
- Od gimnazjum koduj, bo to twoja pasja
- We wakacje zamiast grzać dupę w Grecji zarabiaj zagranico
- Na studiach ucz się zamiast ruchać i chlać
- Zostań programistą na drugim roku studiów
- Co kilka miesięcy otrzymuj podwyżkę, bo jesteś w tym dobry
- Dobrze inwestuj pieniądze
- W wieku 26 lat stać cię na połowe wkładu własnego w mieszkanie

Teraz wchodzi @koroluk cały na biało, który będzie mówił, że tak być nie może ( https://www.wykop.pl/wpis/55697265/wczoraj-jakis-lewak-zwrocil-uwage-ze-polacy-mieszk/ )! Że należy opodatkować najbogatszych jeszcze bardziej i oddać hajs biednym, bo to nie może być tak, że ktoś dysponuje swoją kasą tak jak on chce.
Przecież to nie może być tak, że tęczowy aktywista nie ma mieszkania. Przecież mieszkanie tak samo jak aborcja to prawo człowieka xD

Szkoda strzępić ryja na ten portal. Od kapitalizmu do socjalizmu. Jak można tak upaść, ja pierniczę. Ponad 1000 plusów.

#4konserwy #bekazlewactwa #mieszkania #finanse #konfederacja
  • 301
  • Odpowiedz
Zgadzam sie z Toba ale co to jest polowa wkladu wlasnego? Mniej wiecej konkretna kwota? Bo wiesz jak ludzie biora kredyt np w mbanku to wklad wlasny wynosi np 10% od kwoty czyli zalozmy 50tys, jezeli masz polowe tj 25tys to co to jest? XD


@Sylar: Sorrki, źle się wyraziłem. Chodzi o poziom mojego wkładu własnego na poziomie 50% kwoty mieszkania.
Czyli jeśli powiedzmy mieszkanie kosztuje 500k, to ja mam
  • Odpowiedz
@trevoz: racja, ale dalej nie wydobyłeś tego co najcenniejsze z mojego wywodu. Młodzi ludzie w Polsce pracują i chcą pracować, serio. Nie znam wsrod swoich znajomych zadnego lenia bez motywacji do pracy a znam wiele osób. Problem w tym że mimo wykształcenia i normalnej kasy, muszą myśleć albo o kawalerkach albo o 5 latach pracy na wkład mieszkajac z rodzicami - a to chyba nie jest normalne.
  • Odpowiedz
@Atreyu: Pewnie o tym nie wiesz, ale w komunizmie z założenia nie ma być żadnych podatków. Jeśli uznać wysokość podatków jako siłę komunizmu, to wychodzi na to że USA to był kraj komunistyczny, a ZSRR kapitalistyczny.
  • Odpowiedz
W wieku 26 lat stać cię na połowe wkładu własnego w mieszkanie

Że należy opodatkować najbogatszych jeszcze bardziej i oddać hajs biednym, bo to nie może być tak, że ktoś dysponuje swoją kasą tak jak on chce.


Większej bredni dawno nie czytałem. Jak w wieku 26 lat stać cię na połowę wkładu własnego, to wcale nie jesteś bogaty i w żaden sposób nie dotknie cię progresja podatkowa. A co do opodatkowania bogatych
  • Odpowiedz
@trevoz: Wiesz, ty się starałeś, a ja całe życie grałem w gierki, po prostu komputery były moją największą pasją - i dalej są. Całe życie 0 nauki, średnia oscylująca w granicach 3.0, studia - 5 kierunków zaczętych, 2 skończone - ekonomia na uniwersytecie i transport na polibudzie. No ale przez całą młodość pisałem boty, no i kodziłem żeby samo się klikało i grindowało skille/itemki ¯\_(ツ)_/¯. W życiu nie nazwałbym tego robiłem nauką.

W ten sposób zostałem testerem automatycznym, chociaż ja bym bardziej nazwał swoje stanowisko specjalista od automatyzacji procesów, bo tam gdzie można napisać skrypt, tam wchodzę ja, i go piszę. Selenium czy tam pochodne typu Protractor to banał. SpecFlow, Cucumber - nie ma znaczenia czy to Java czy C#. JavaScript i Cypress też może być. Łykam to wszystko bez czytania dokumentacji. Czy to Teamcity, Jenkins, Azure DevOps, czy nawet IaC i Terraform albo ARM Template'y - uwielbiam ustawiać takie rzeczy. Deploye to dla mnie równie dobra zabawa co grindowanie skilli w Ultimie Online jak miałem 15 lat.

Zacząłem normalną pracę na etat w wieku 25 lat, wcześniej było tylko granie w gierki i imprezy. W życiu bym nie powiedział że pracowałem ciężko, albo nawet że doszedłem do tego co mam ciężką pracą, a płacę na miesiąc więcej podatków niż większość ludzi zarabia. W moich oczach dalej jestem jednak biedakiem i niczym się nie różnie od kogoś kto pracuje jako sprzątacz. Zarabiam po prostu
  • Odpowiedz
@Gluptaki: Dlatego mam bekę z robaków które bronią opodatkowania Kulczyków i wszelkiej maści multimilionerów ze swoim śmiesznym dochodem rzędu 200-300k zł rocznie, bo hurt durr, są też przecież najbogatsi. Nie, nie są. Są robakami XD

No właśnie się rozchodzi, że taki człowiek nadal jest robakiem, a to jego chce się opodatkować dodatkowo. Ci co zarabiają miliony i tak nie zapłacą więc podatków, bo mają możliwości optymalizacji albo przerzucania kosztów na
  • Odpowiedz
@trevoz:

Przyjacielu - wszystko pięknie ładnie w Twojej historii, ale żebyś kwalifikował się do tej grupy ,,najbogatszych" to chyba trochę Ci brakuje - nawet zakładając te 15k - a co mi tam! 30k xd miesięcznie...

Pozdro ;p

A jak chciałeś się pochwalić swoją biografią to luzik arbuzik - mogłeś to przecież zrobić bez tej dziwnej otoczki :D
  • Odpowiedz
Przyjacielu - wszystko pięknie ładnie w Twojej historii, ale żebyś kwalifikował się do tej grupy ,,najbogatszych" to chyba trochę Ci brakuje - nawet zakładając te 15k - a co mi tam! 30k xd miesięcznie...


@Thorrand: Ależ ja nie mówię, że jestem bogaty, bo wcale nie jestem. Nawet do klasy średniej mi daleko.
Po prostu nie uważam, że tym bogatym należy coś odbierać, bo im się powiodło (albo ich rodzicom).
  • Odpowiedz
@Thorrand: U komunistów definicje najbogatszych bardzo szybko mogą się zmienić kiedy zacznie brakować pieniędzy w budżecie (a zacznie). Dzisiaj to będzie 100k miesięcznie, jutro 50k, pojutrze 15k.
  • Odpowiedz
Bogaci bez problemu mogą się wynieść z Polski, co jeszcze gorzej wpłynie na sytuację przeciętnego Kowalskiego.


@trevoz: to jest najważniejsze w tej opowieści
siedzę sobie i patrzę za okno, budują mi metro pod blokiem, mieszkanie się na luzie nadpłaca kilkukrotnie (ja się #!$%@?łem na studiach więc niestety chwilkę później wbiłem w opisywany przez Ciebie schemat)
Ale nawet durnego okna nie mogę otworzyć bo powietrze na 300% normy europejskiej, podatki płacę za 3 średniaków ale i tak US zmusił mnie do tłumaczenia się jak mnie na kredyt było stać, jeszcze standardowy PIT-11 przede mną i jak by nie zniżki to bym musiał jeszcze dopłacić...
Jeszcze za BTC mnie będą chcieli wycisnąć na koniec przyszłego roku, kurde naprawdę coraz częściej się zastanawiam co ja jeszcze robię w tym kraju a tu kolejny wyskakuje żeby dowalić
  • Odpowiedz
Ależ ja nie mówię, że jestem bogaty, bo wcale nie jestem. Nawet do klasy średniej mi daleko.

Po prostu nie uważam, że tym bogatym należy coś odbierać, bo im się powiodło (albo ich rodzicom).


@trevoz:

Widzisz - ale ja też nie uważam, żeby mi coś #!$%@? odbierać. Ba - powiem więcej - nawet nie uważam, żeby Tobie cokolwiek
  • Odpowiedz
@trevoz: Biorę na rękę okolice 13k i uważam się za robaka zarabiającego gównopieniądze. I jestem za opodatkowaniem najbogatszych. Opanujcie się ludzie i przestańcie być pożytecznymi idiotami.
  • Odpowiedz
Ale jednak odbierają. Mimo, że mamy mało :) Mimo, że za to co nam odebrali moglibyśmy żyć zdecydowanie lepiej.


@Thorrand: No to co, może lepsza opcja Konfederacji czyli wysoka kwota wolna od podatku - powiedzmy na początek minimum potrzebne do przeżycia na miesiąc x12 czyli 1467x12 = 17604, a później sukcesywnie zwiększamy.

Najbogatsi i tak płacą najwięcej nawet z podatkiem liniowym, bo 20% z 10000zł to 2000zł, a ze 100000zł
  • Odpowiedz
@trevoz: uproszczone ale oddaje przekaz. Wreszcie ktoś to napisal. Gdzie jest ten bożyszcze wykopków @koroluk z odpowiedzią? Znowu przeszukuje podstawy socjal stronek w internecie żeby zgrywać mądrego?
  • Odpowiedz
Biorę na rękę okolice 13k i uważam się za robaka zarabiającego gównopieniądze. I jestem za opodatkowaniem najbogatszych.


@Devasto27: Tym najbogatszym jest twój szef, więc jak mu #!$%@?ą podatek jaki chciałaby lewica to zrobi restrukturyzację firmy i wyniesie się tam gdzie taniej, a ty zostaniesz z ręką w nocniku. Przemyśl swoje teorie, bo coś się nie spina.
  • Odpowiedz
Biorę na rękę okolice 13k i uważam się za robaka zarabiającego gównopieniądze. I jestem za opodatkowaniem najbogatszych.


@Devasto27: I dlaczego ci najbogatsi mieliby płacić duże podatki w Polsce zamiast np. płacić je w jakimś raju podatkowym? Dla bogatych optymalizacja podatkowa to pikuś.
  • Odpowiedz
kiedyś Bączku wylosujesz w życiu fatal error, i inaczej popatrzysz na świat


@Wyrelworelowany: Dlatego tacy jak my nie żyją na kredyt tylko oszczędzają i inwestują. Państwo nie jest od pomocy ludziom kórym noga się powinęła. Młody, biedny, głodny, komunisto :).
  • Odpowiedz