Wpis z mikrobloga

Moja ciotka (swoją drogą, pracująca w Sanepidzie) krytykuje kuzyna, który właśnie skończył studia, a nie ma jeszcze mieszkania. Tłumaczę cioci, że to nie takie proste.

- Ale przecież on nie dostanie kredytu.
- To niech się zapisze.
- Tzn. gdzie się zapisze?
- No do kolejki. Coś w końcu dostanie.

Czaicie. XD 30 lat po upadku komuny, a ciotka nadal myśli, że mieszkania są rozdawane na jakieś książeczki czy co tam mieli. XD

#nieruchomosci #mieszkanie #heheszki
  • 141
  • Odpowiedz
@mickpl: sporo moich znajomych dostało mieszkania z miasta.. i serio "wystarczyło" się zapisać, odczekać średnio 11 lat i nie szaleć z zarobkami. Co pol roku jakies zaswiadczenia o zarobkach musieli składać i się doczekali. Aha i nie musieli nic płacić, jedynie remont zrobić w 3 miesiace chyba. Swoją drogą zajebisty przepis - musisz mieć niskie zarobki i rownowczesnie odłożone kilkadziesiąt tysiecy na remont xD miasto Ruda Śląska takie dobre dla
  • Odpowiedz
@dianabol: W TBSach mieszkanie nie jest twoje. To najem, z założeniem, że czynsz jest niski ale wnosisz swego rodzaju "wkład własny". Aktualnie bez możliwości wykupu mieszkania na własność (kiedyś była taka opcja).
  • Odpowiedz
@mickpl: tak z pięć lat temu można było się faktycznie zapisać do kolejki na jakieś mieszkanie. Trzeba było mieć dochód odpowiedni(wcale nie, że niski a przeciwnie) i zadeklarować chęć remontu mieszkania
  • Odpowiedz
Ściągaj tu ziomka i róbcie poradnik, bo pół wypoku tego potrzebuje. XD


@mickpl: za 30% kwoty dostalam na wynajem mieszkanie z TBS - w wielu miastacfh trzeba sie zapisac wlasnie do kolejny

@rafcze: czynsz w TBS nie jest niski - u mnie to 14zl za m2 bez oplat za smieci wode itp :) za mieszkanie 56m2 place obecnie 850 zl plus ogrzewanie plus woda... to sa mieszkania nie
  • Odpowiedz
@wiatrodewsi: We Wrocławiu takie osoby nawet się z tym nie kryją, wręcz żądają od miasta remontu klatek schodowych lub zajęcia się problemem patologicznych sąsiadów. Zajmujesz mieszkanie o powierzchni 80m w kamienicy, na rynek masz 10min spacerckiem i żyjesz jak król
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mickpl: Mam nadzieje, że to tylko dowcip. Jeżeli prawda to może to być standardowe myślenie ponad połowy społeczeństwa.

@StalowyOjciec: ja znam takie stare prukwy, więc niekoniecznie bait. Takie co narzekają jacy ci młodzi niezarwdniz, a.sami.dostali mieszkania...
  • Odpowiedz
@mickpl: Przypomniało mi to ostatnie stwierdzenie jednego dziada pisowego u mnie w pracy na wprowadzanie bykowego.

"To co, że rząd chce wprowadzić. Przecież za komuny to było"

No tak... ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@dianabol: w moim mieście rodzina dwuosobowa może dostać lokal o maksymalnej powierzchni 45m^2 i opłaty wynoszą 1065zł

o 51m^2 możesz się ubiegać jak jest was trójka i opłaty wynoszą 1300zł

To ja z niebieskim obecnie wynajmujemy 50m^2 za 1200+prąd, bo dobrze trafiliśmy (trochę się naszukaliśmy, fakt)


@kt13: Czyli koszta w komunałkach są na poziomie najniższych cen rynkowych - IMO prawidłowo, w czym problem?
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: to nie są koszta w komunalkach tylko w TBS. Nie dość, że takich mieszkań mało i musisz się naszukać, nieraz tez zapisać do kolejki, to mrozisz kilkadziesiąt tysięcy, a dodatkowo jeszcze płacisz czynsz większy niż jakbyś dozbierał do wkładu własnego i wziął kredyt....
Remonty w takim mieszkaniu przeprowadzasz sam i jeszcze masz limit M^2 na osobę, więc jak zechcesz zmienić mieszkanie na większe to znów remont na twój koszt
  • Odpowiedz
  • 0
@oguras jako student musiałbyś zarabiać w TBS w moim mieście min 2800zł netto żeby płacić 800zł czynszu za 33 metry. Więc dla jednej osoby spoko, ale dla dwóch masakra. Min 5600zł a 45 metrów u ponad 1000zł czynszu. Jak zarabiacie 5600 netto we dwojke to juz dawno lepiej kredyt wziąć
  • Odpowiedz
żeby płacić 800zł czynszu za 33 metry


@kt13: Hmmm, ja płacę tyle czynszu za 60m2 i sobie narzekam, że to dużo... Chyba czas przestać narzekać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pantegram: 800zł to wyniesie rata kredytu za kawalerkę, a czynsz za nią ze 150zł... to już serio bardziej się opłaca wziąć kredyt niż TBS
  • Odpowiedz