Wpis z mikrobloga

Testował ktoś kurs https://www.kwadransdlagitary.pl ? Sprawdzałem justinguitar, ale raczej wolałbym coś po polsku bo mój angielski nie jest wybitny. Wiem, że trzeba zaplacic, ale nie jest to dla mnie problem, szukam po prostu dobrego źródła informacji od A do Z.
Druga sprawa - Też mieliście na początku problemy z operowaniem lewą reką? Ustawienie dla mnie ustawienie 1 palca na progu 5 i dwóch palców na progu 7 jest prawie nie mozliwe, jakbym był po jakimś udarze. Zastanawiam się czy wyćwiczenie tego przyjdzie z czasem? Palce mi się ślizgają po strunach, struny brzęczą.
#gitara #gitaraelektryczna
  • 10
@ActiZ: nie, wszystko do wyćwiczenia, jak z nauką chodzenia - nowa umiejętność do której układ nerwowy musi się dostosować. Krótkie palce to też nie problem. Ziomek w tym solo gra z 10 na 17 próg i nie płacze (akcja od 0:55)
eb8a - @ActiZ: nie, wszystko do wyćwiczenia, jak z nauką chodzenia - nowa umiejętność...
@ActiZ: @Kokos: skille ma, ale w jednym z odcinkow mowi o zapieraniu sie czwartym palcem pod strunami jako o czyms co jest niezbedne. Owszem dla niego jest niezbedne, bo taka ma technike. Ale muting i orientacja prawej reki to rzeczy, ktore sa indywidualne, wiec wymuszanie konkretnego sposobu jest szkodliwe dla nowych, bo ich zniecheca.

Dlatego odradzam ogladanie polskich "nauczycieli" na yt, traktuja gitare jako cos co ma sztywne zasady te
@Kokos: Jest spoko, ale gra dwa dźwięki i już nim miota od ściany do ściany ;)

@ActiZ: Justin jest spoko na początek i mówi powoli i wyraźnie, raczej nie powinieneś mieć problemu zrozumieć o co mu chodzi.

Z polskich kursów, spróbuj Patronite Bazoka, moim zdaniem ma dobre podejście (granie na słuch a nie bezmyślnie po wykutych szablonach).