Wpis z mikrobloga

Kolejny tydzień, kolejna porażka.
Takie moje życie l. Zważyłam się dzis i od tygodnia waga nie zmienila sie nawet 100 gram. Nic. Stoi w miejscu. Zwiekszylam troche deficyt, tydzien temu jadlam 1700-1800 teraz 1600-1700, a wczoraj na przyklad 1000 kcal zjadlam, bo nie moglam wcisnac wiecej.
Wszystko ważę. Ćwiczę, chociaz coraz mniej mi sie chce, bo po co.
Jedyny grzech w tym tygodniu, to walentynki, na ktore zjedliśmy z niebieskim ptasie mleczko milki i wypiliśmy slodkie winko. Ale i tak odrobilam deficyt dzien wczesniej i później.

Przypominam, bo pewnie beda o to pytania: 161cm, 81,9 kg. Więc waga powinna lecieć na łeb na szyję.

Zważę się jeszcze jutro, żeby

#chudnijzwykopem #zagrubo2021 #przegryw
  • 86
@SlodzeGorzkieZale: takie rady to do pudelka. A do autorki postu, jeżeli liczysz skrupulatnie, w co wątpię, bo jest to najczęstszy błąd, to nie patrz się na wagę tylko na obwody. Za kompozycję sylwetki w danym dniu nie odpowiadają kalorie tylko rozkład makroskładników z dnia poprzedniego. Wagę wyciągaj raz na tydzień lub dwa i się nie przejmuj. Najważniejsze w redukcji, to dojadać do założonych kalorii, ucinanie wszędzie wszystkiego kończy się problemami ze
@von_Bighausen: bialko mam w normie codziennie, tylko nie jem miesa. Ale białko jest ok.
Ruch to niestety homeoffice, wiec poza treningami nie ruszam sie duzo. Przed praca robie joge, po pracy chodakowska ok 30-50min, pale od 250 do 350 kcal przy tym
@Kanarynka:
1. tarczyca przebadana?
2. przy takiej wadze i wzroscie Twoj BMR to jakies ~1500 kcal, jak bedziesz codziennie jeść 1300 to w tygodniu bedziesz miała 1400 kcal deficytu, czyli jakies 200g tłuszczu.
@Kanarynka: Twoje zero założyłbym na 2100 kcal (tak wynika ze wzorów stworzonych przez mądrzejszych ode mnie). Jeśli chcesz tracić pół kilograma tłuszczu tygodniowo jedz 1600 kcal, ale sugerowałbym spożywanie skoro ćwiczysz min. 1,2 g. białka na kilogram masy ciała.
Waga będzie schodzić.
Jedz to co lubisz, ale pilnuj kalorii i makrosów.
tydzien temu jadlam 1700-1800


@Kanarynka: ja mam podobne (niecałe 1900) zapotrzebowanie przy 186/100kg i braku aktywności, więc może sobie wpisałaś za dużą aktywność i wyliczyło za bogato ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kanarynka: "a jak juz schudnę to bede miala jeszcze mniejsze bmr i ile bede miala jesc? 900kcal?"

Nie chodzi o ilosc i jakosc jedzenia tak to mozesz do konca zycia jak krolik jechac na salacie i marchewce. Metabolizm musisz sprawdzic jaki masz, ja mam to szczescie ze polarm szybko przerabiam. Na pewno zmien trening z jakiegos goowno czegos Chodakowskiej. Tak jak pisalem wczesniej; marsz, rowerek, basen, sauna daje ci gwarancje ze
@Kanarynka: Popieram przedmówców piszących o przebadaniu tarczycy, trzymaniu czystej michy (polecam na miesiąc przejść na Whole30- fajne oczyszczanie, nieradykalne https://whole30.com - z moim niebieskim bardzo sobie chwaliliśmy to oczyszczanie i efekty były), nie ważeniu się codziennie(!!!), mierzenie obwodów raz w tygodniu. Odchudzanie to długotrwały i dosyć ciężki proces, który wymaga czasu zwłaszcza jeśli wcześniej nie jadłaś zbyt zdrowo. Wcześniejsze życie i przyzwyczajenia zostawiają na długo ślad w naszych organizmach.
Trening interwałowy,