Wpis z mikrobloga

@nighterS: zacznij od fizjo, bo może podstawowy problem nie leży w kolanach tylko np. trochę wyżej (tak było u mnie). Te kolageny, glukozaminy to pic na wodę. Krowa je zieloną trawę a daje białe mleko. Te specyfiki nie trafią automagicznie w miejsce, które sobie wybierzesz. Zbilansowana dieta więcej pomoże.
  • Odpowiedz
Nie, od pracy siedzącej skrócenie czwórek i rozciągnięcie tyłu, przez co kolano nie pracowało poprawnie. Pokazało się to jak zacząłem biegać. Pomógł fizo plus rolowanie przodu uda. Byłem wcześniej u ortopedy ale nic mądrego nie powiedział. "rosołek pić"
  • Odpowiedz
@nighterS Glukozamina i chondroityna oraz niezmydlajace się frakcje oleju z awokado i oleju sojowego działają, ale tylko objawowo. Jeżeli chcesz zacząć stosować coś takiego wybierz raczej leki niż suplementy (lepsza jakość, kontrolowany pod względem zawartości skład). Podstawowym leczeniem w takich przypadkach jest zawsze zmniejszenie obciążenia stawu (spadek masy) i wzmocnienie mięśni. Rosół nie zaszkodzi chyba że w nadmiarze. Wybierz dobrego fizjoterapeutę który pokaże Ci co i jak ćwiczyć i dobrego ortopedę.
  • Odpowiedz
@nighterS: jak pójdziesz to ortopedy z bólem kolan i powiesz, że jakiś sport uprawiasz, to ortopeda powie żebyś tego nie robił i samo przejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Co aktualnie przepisują ortopedzi gdy pójdzie się z bólem kolan.


@wedrowycz: Nie jeździć.
Ortopedzi to maja słabe pojęcie, nadają się tylko do gipsowania.
Poszukaj dobrego Fizjo.
  • Odpowiedz
@nighterS: akurat są badania o tym, że kolagen działa w niewielkim zakresie przy odpowiednim protokole stosowania (duża dawka, chyba 15-20g jak dobrze pamiętam, później aktywność fizyczna angażująca te tkanki, na których nam zależy w kwestii dostarczenia kolagenu).
Ale i tak - lepiej iść do dobrego fizjo i wprowadzać protokół rehabilitacji
  • Odpowiedz