Wpis z mikrobloga

@Phatee: ale wiesz że tu nie chodzi o if-a tylko o iife? xD


Dla tych nie w temacie "iife" -> Immediately Invoked Function Expression == a JavaScript function that runs as soon as it is defined.

@Passer93: ale to nie zmienia ze odzywka kolesia jest buracka i trzeba tępić takich pajaców, bo to akurat jest toxic.
  • Odpowiedz
@Passer93: @MarcinOrlowski: Człowiek najlepiej uczy się na głupotach które powiedział. W robocie unikam js jak mogę, ale nie mogę powiedzieć że żałuję że źle zrozumiałam o co chodziło bo teraz przynajmniej mnie nie przestraszą te dziwne zapisy.

Co do opa to fajna tam atmosfera musi być jak już w pierwszym dniu łamią czwartą ścianę i rozmawiają w sposób bezpardonowy. Albo jest tam zajebiście, albo zajebiście c-----o xD Nic
  • Odpowiedz
@Phatee: Żadna to głupota, nikt nie wie wszystkiego. Teraz już wiesz o jedną rzecz więcej.

No atmosfera albo c-----a albo to jest bait xD Bo cięzko mi wyobrazić sobie firme gdzie tak wyglądają code review.
  • Odpowiedz
Pierwszy dzień w nowej robocie jako junior js developer.


@Trusiak: dlaczego pracujesz w firmie gdzie code review robi się na fejsbuku? XD
  • Odpowiedz
@Trusiak: Ale już do braku { } przy dolnym if-ie się nie przyczepił.


Albo - dlaczego onscroll, a nie addEventListener. Albo nazewnictwo - const selector to raczej powinno być const element.
  • Odpowiedz
@Trusiak: Ale już do braku { } przy dolnym if-ie się nie przyczepił.


@motokate: kiedyś bym bił kijem za brak {} przy blokach ale po obcowaniu z QMLem mi przeszło. Wszystko zależy od kontekstu się okazało. W QML im mniej tym lepiej i jak możesz zrobić onelinera zamiast 3 to lepiej jest, więc sugeruje "chill" w tych sprawach :)
  • Odpowiedz
@MarcinOrlowski: Jak już się chce oszczędzić na maksa znaki, to można użyć ternary operatora. ;) Za dużo siedziałam w legacy kodzie, gdzie autor w ogóle się nie przejmował nawiasami (albo było za mało, albo za dużo, rzadko kiedy tyle, ile potrzeba), żeby mi to nie podnosiło ciśnienia. Urywałabym nogi przy samej dupie i posypywała solą. ( ͠° °)
  • Odpowiedz
@motokate: oj tak, pamiętam dawno temu jak sobie nie dałem klamer dla else i się zastanawiałem co tu sie od******a że się tylko jedna instrukcja wykonuje... A były ze 3. Od tego czasu zachęcam mocno do klamer, chyba ze ktoś bardzo nie chce to niech wyrażenie będzie w jednej linicje z tym ifem albo elsem i wtedy jest wszystko jasne.
  • Odpowiedz