Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1469
#motoryzacja #prawo #oszukujo

Siema mirki.

Oddałem w styczniu 2019 auto do mechanika z częściami kupionymi przeze mnie osobiście w ASO (mam rachunki) w celu wymiany. Mechanik "wymienil" te czesci, wziął za robocizne i oddał auto. W poprzedni weekend postanowiłem sam z pomocą szwagra dobrać się do tych części bo wciąż uważałem że problem nie został pierwotnie poprawnie rozwiązany. Po rozebraniu wyjąłem rzekome części i ujrzałem na nich wybitą danę odpowiadają rocznikowi samochodu. Mechanior więc nie wymienił części które mu dałem lecz je przywłaszczył, oraz wziął kasę za robotę której nie wykonał. Nie bardzo mi się podoba wizja niepodjęcia zadnej akcji w tej sprawie więc podpowiedzcie, jak go dojechać za to?

Mam historię mojej rozmowy z mechanikiem (sms) w której jest wyraźnie napisane jakie części mu przywożę na wymianę po czym on podaje cene usługi a dzień później pisze ze auto jest zrobione i do odbioru. Na rachunkach z aso też mam datę dokonanej "wymiany" i zakres prac bo trzymałem zarchiwizowane.

What to do?

Rozszierdzonym ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
boa_dupczyciel - #motoryzacja #prawo #oszukujo 

Siema mirki.

Oddałem w styczniu 201...

źródło: comment_1613379030yHCnX7t2cIiea5zAmsmsCn.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aiden7: Uczciwy radca lub znajomy, powie mu żeby sobie odpuścił. Sprawa jest bardzo prosta, OP nie ma żadnych dowodów, opinii rzeczoznawcy więc nic nie udowodni. Jedyne rozwiązanie jest takie, że mechanik się wystraszy i odda pieniądze. Droga sądowa to czas i pieniądze wywalone w błoto.
  • Odpowiedz
@Klepson: Dlatego to doradzam, bo nawet wydanie paru złotych na pomoc zaoszczędzi mu procesu, czasu i nerwów. Jeżeli ma coś lepszego za dowód niż tu przedstawił to inna kwestia i niech szuka informacji u kogoś innego niż wykopki łaknące historii od OPa.
  • Odpowiedz
że jeżeli nie odda kasy to zgłosisz sprawę do prokuratury i pokaż mu kopie pisma


@m1ck: i nie poniesie żadnej konsekwencji, a oszukuje być może tak wielu... powinien iść siedzieć.
  • Odpowiedz
@klark: oczywiście, że nie


No to odpowiedź mechanika na pismo prokuratury / Twojego prawnika i wszelkie Twoje zarzuty będzie brzmiała: "Przedstawiona sytuacja jest całkowicie fikcyjna i nigdy nie miała miejsca" Niestety, zapomnij o ugraniu czegokolwiek.
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel
oczywiście, że nie

No to odpowiedź mechanika na pismo prokuratury / Twojego prawnika i wszelkie Twoje zarzuty będzie brzmiała: "Przedstawiona sytuacja jest całkowicie fikcyjna i nigdy nie miała miejsca" Niestety, zapomnij o ugraniu czegokolwiek.
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: niestety nic nie mozesz zrobic bo w tej chwili rownie dobrze mechanik moze powiedziec, ze te czesci podmieniles i chcesz wyludzic pieniadze. Kupiles czesci w ASO i szkoda Ci bylo hajsu zeby tam je wymienic pewnie za ulamek tej ceny? Za glupote sie placi
  • Odpowiedz