Wpis z mikrobloga

@angor86:

Uważam że jest to partia ludzi na tyle zepsutych, i tak bliskich poglądowo PISowcom

Proszę wylistować poglądy społeczne i przede wszystkim gospodarcze którymi te partie się różnią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

chcesz utrzymania tych reform
  • Odpowiedz
@elo490500:

skoro to jedno zlo to co za róznica, ale moim zdaniem pis lepszy bo mocniej nauczy polaków

Już Ci to wyżej wyjaśniłem, jak będą się zamieniać miejscami dobrego/złego policjanta to nikt niczego się nie nauczy. Zawsze to zła będzie ta druga partia. Obecnie tyle się mówi o likwidacji telewizji publicznej, której to likwidacja była jednym z punktów programu PO przed wyborami w których zwyciężyli 2 kadencje, zrobili to? No
  • Odpowiedz
@elo490500: Przecież właśnie o to chodzi że tak to nie działa. Te rządy są do dupy oba, jeden nieco mniej, drugi bardziej. Ale tak długo jak będzie się między nimi wybierać, żaden inny nie dojdzie do władzy tylko będziesz mieć rotację tych dwóch. Co tu jest takiego trudnego do zrozumienia?
  • Odpowiedz
@elo490500: No masz drugą kadencje PISu teraz, i jak ta terapia szokowa niby działa? Właśnie tak jak piszę, wahadło teraz znowu zmierza w stronę PO, prawda? Nie chcesz znaczących zmian w gospodarce czy polityce społecznej, i generalnie podobają Ci się rządy PIS to wybierz PO, dostaniesz z grubsza to samo tylko w nieco ładniejszej formie. Bez aż tak prymitywnej propagandy, z nieco większym wyczuciem politycznym i nieco mniej ostentacyjnym włażeniem
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela:

Proszę wylistować poglądy społeczne i przede wszystkim gospodarcze którymi te partie się różnią ( ͡° ͜ʖ ͡°)


"co bez dowodu zostało przyjęte to bez dowodu może być odrzucone". Żebym ja musiał cokolwiek obalać to ty musisz najpierw postawić
  • Odpowiedz
@angor86:

"co bez dowodu zostało przyjęte to bez dowodu może być odrzucone". Żebym ja musiał cokolwiek obalać to ty musisz najpierw postawić argumenty za swoimi symetrystycznymi poglądami.

Przecież to Ty tutaj się bawisz w symetrystę xD Ja bym mógł takich rzeczy przytoczyć mnóstwo, tylko po co? Żebyś tupnął nóżką, rzucił hasełkiem "symetrysta", zabrał swoje zabawki i uciekł? Zwyczajnie szkoda czasu. Ale w skrócie, na szybko to masz tam wyżej przytoczone najważniejsze punkty:
- zakłamywanie rzeczywistości wcześniej na zasadzie "ważne jest kto podsłuchiwał, a nie treść nagranych rozmów", obecnie spłycając aferę podsłuchową do jakiegoś chochoła że niby w niej chodziło o zbyt drogie jedzenie zamawiane przez posłów
- podwyżki niemal wszystkich podatków jakie się dało, zwiększenie akcyzy
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: ale ośmiorniczki i przeklinali. Jak mnie to wnerwialo i wnerwia. Nikt zdaje się nie zwraca uwagi na treść rozmów i kto z kim wtedy o czym rozmawiał. Ważniejsze że #!$%@? dupa i kamieni kupa. Albo o robieniu laski. A daj pan spokój.
  • Odpowiedz
@cienki137: To jest celowe spłycanie tej afery przez obie strony - przez Platformę wiadomo dlaczego, przez PIS - żeby nikt im nie zwrócił uwagi że nic w sprawie słów jakie tam padały nic nie zrobili. Ani jednej ani drugiej partii nie jest na rękę prawdziwe oblicze afery podsłuchowej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@angor86:

Czyli nie rozumiesz co to znaczy "symetrysta".

Ja wiem, Ty najwyraźniej uważasz za symetrystę kogoś kto krytykuje rządy opozycji.

Nie wiem co to znaczy "niemal wszystkich". PiS obniżyło część podatków więc "niemal wszystkich jakie się dało" jest bardzo
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela:

a wiem, Ty najwyraźniej uważasz za symetrystę kogoś kto krytykuje rządy opozycji.


Już ci tłumaczyłem. Zrównywanie PO i PiS nie jest tożsame z krytyką "rządów opozycji" (cudzysłów bo wiem o co ci chodzi, ale to jest
  • Odpowiedz
@angor86:

Już ci tłumaczyłem. Zrównywanie PO i PiS nie jest tożsame z krytyką "rządów opozycji" (cudzysłów bo wiem o co ci chodzi, ale to jest oksymoron).

Czym jest to mistyczne zrównywanie? xD Moją krytykę porównujesz najpierw do symetryzmu, potem prosisz mnie o kwestie w których te partie są zgodne(mimo że milion razy podkreśliłem że nie jest to 1:1 ale obie partie w dużej mierze popierają te same szkodliwe dla Polski rozwiązania), a jak Ci je przytaczam to piszesz coś że każdy rząd tak robił. Czego więc oczekujesz? Ja już się pogubiłem xD

Czyli kiedy coś się nie zgadza z twoją tezo to "wiadomo, że to jest przenośnia". Było od razu pisać, że nie piszemy o faktach tylko
  • Odpowiedz
@angor86:

Kilkukrotnie podawałem ci przykłady.

No jak na razie to nie podałeś ¯\_(ツ)_/¯

Większość z twoich zarzutów (KK, przywileje górników, kwota wolna od podatków) sprowadza się do "oni też z tym nic nie zrobili", a nie "zrobili
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela:

Ty sobie jaja robisz czy piszesz serio? Oczekujesz że te partie w jakiejś kwestii zrobią dokładnie to samo 1:1?


Powtórzę jeszcze raz - a ty czytaj powoli: większość z twoich zarzutów sprowadza się do tego, że PO czegoś - tak jak PiS - nie
  • Odpowiedz
@angor86:

Powtórzę jeszcze raz - a ty czytaj powoli: większość z twoich zarzutów sprowadza się do tego, że PO czegoś - tak jak PiS - nie zrobiła.

No i w czym problem? Chyba rozliczenie rządu z jego obietnic to podstawa krytyki? Takich które obie partie zrobiły nie będziesz mieć 1:1 takich samych z takiego powodu że to jest niemożliwe. Przykładowo i jedna i druga partia podniosła przeróżne podatki, szkodliwe dla gospodarki podwyżki opłat, podatków czy szkodliwe regulacje (ceny napojów - PIS, a za PO ustawa która zabiła szkolne sklepiki, są to kwestie podobne ale nie nie dokładnie te same), ale Ty się zraz przyczepisz że to były inne podatki, czy regulacje, a nie 1:1 te same więc to nie jest podobne, a co za tym idzie nie wiem zupełnie czego Ty oczekujesz? Wspieranie szkodliwego socjalu, a zabieranie tego pożytecznego, zwiększanie podatków, rozrost biurokracji, upaństwawianie firm, wprowadzenie wojska obcego kraju na nasze ziemie/wysyłanie Wojska Polskiego na wojnę w Iraku do czego nie zobowiązywało nas żadne porozumienie zbrojne, idiotyczne reformy edukacji nie prowadzące do niczego sensownego, tylko co ma na celu wymienianie tych podobieństw? I nie zrobienie czegoś to dobry przykład i dobre podobieństwo, bo nakreśla światopogląd obu partii, czy Ci się to podoba czy nie.

Na 100% gdzieś na świecie jest pedofil, który przez cały dzień nie zrobił większości rzeczy których ty nie zrobiłeś. I teraz pytanie: czy to oznacza, że jesteś jak
  • Odpowiedz