Wpis z mikrobloga

Zainspirowana arcy-kulturalnym wpisem na tagu #codziennepowiedzkomus mianowicie: https://www.wykop.pl/wpis/55558125/codzienny-namiar-na-bezpieczna-aborcje-widze-czest/ napiszę kilka słów od siebie.
Nie czekam na oklaski a już na pewno nie oczekuję ich od 600 osób którym podobają się posrane pomysły.

No kurde sorry, koleżanki i koledzy ale usuwanie płodu w 24 tygodniu, gdy neonatolodzy ratują takie dzieci, płodu który ma ciało i wykształcone myślenie to przegięcie pały.

Aborcja powinna być legalna do pewnego czasu, np. tygodni ale nie gdy dziecko mogłoby przeżyć poza matką, gdyby go nie zabiła. Uważam że tabletki dzień po, także powinny być szeroko dostępne z wielu powodów.

Totalną hipokryzją oraz nieprawdą, kompletnym nonsensem jest mówienie że to nie jest morderstwo. Co za różnica już czy zabija się rozrywając na strępy 24 tygodniowe dziecko, w 9 miesiącu ciąży albo w ogóle wrzucenie go do maszynki na mięso po porodzie?

Czytam w tym wpisie jeszcze o odpowiedzialności... haha, a to w ogóle jest dobre. Kobieta zachodzi w ciążę, nosi sobie ją a potem się w połowie z niej wypisuje bo jednak się rozmyśliła. No zajebiście odpowiedzialne po prostu, szczyt rozsądku i dojrzałości. Brawo ( )

Przez tak skrajne, głupie i przede wszystkim okrutne pomysły aborcja nigdy nie będzie zalegalizowana, bo pewni ludzie nie mają umiaru w swoich chorych żądaniach, o wyobraźnie też ich nie posądzam.

( 24 tydzień ciąży to początek 6 miesiąca. Ma jeszcze lekko przezroczystą skórę, jego ciało pokrywają włoski i maź, ale proporcje ciała są już praktycznie odpowiednie i wiele się nie zmienią przez następne tygodnie. Zaczynają już rosnąć włosy, chociaż na razie bezbarwne – i brwi, a także paznokcie. Dziecko zajmuje już całą przestrzeń w macicy.
Nadal mocno kopie. Tak, jak w poprzednich tygodniach, w organizmie dziecka wciąż trwa intensywny rozwój połączeń nerwowych.
Kości twardnieją, zanikają chrząstki, pojawiają się więzadła stawowe. Można zobaczyć na badaniu USG otwarte powieki. Dziecko opanowuje właśnie ruchy gałek ocznych i potrafi zareagować na ostre światło, które przedostaje się do macicy przez powłoki brzuszne )
___________________________________________________________________________
Aborcja była, jest i będzie, bez względu na prawo i czasy, ale bądźcie łaskawi nie wmawiać innym że tak duże dziecko nie jest człowiekiem i nie jest zabijane. Ono jest wykształconym dzieckiem, wy jesteście morderczyniami i żyjcie sobie z tym same a w oczach innych nie starajcie się udawać że wszystko jest OK a aborcja to zabieg usuwania zęba.

Jeżeli jesteś w niechcianej ciąży to pamiętaj - po aborcji, za granicą się wysterylizuj, nie będziesz sama już nigdy więcej z takimi konsekwencjami seksu!

Na zdjęciu dziecko które wg. was można wyjąć szczypcami kawałek po kawałeczku (tu w 23. tyg.) i to jest spoko, nikomu krzywda się nie dzieje:

#aborcja #bekazpodludzi #patologiazmiasta #logikarozowychpaskow
arinkao - Zainspirowana arcy-kulturalnym wpisem na tagu #codziennepowiedzkomus mianow...

źródło: comment_1613348564DBEMeukRgf0k5AqfHhKlj5.jpg

Pobierz
  • 55
@twoi_oyciec: Jacy wszyscy? We wpisie do którego nawiązuję wyraźnie jest napisane że do 24 tygodnia.

@Matemit: a czym niby innym jest? Rozumiem takie pranie mózgu żeby sie wyzbyć poczucia winy, są kraje w których normalne sa aborcje przez 9 miesięcy ciąży. U nas dochodzi jeszcze walka polityczna do tego wszystkiego.
Dla ciebie to normalne, dla mnie chore i nie jest to kwestia tego jak mają inni żyć, tylko tego żeby
@arinkao: Pewnie usuniesz, ale próbować warto, to dzieciątko ze zdjęcia lekarz stwierdził że ma duże szanse na przeżycie i pewnie dla tego się zdecydował na ratowanie jego.
Pod usuwanie podchodziły płody z wadami, np nie wykształcone narządy, główka, zdeformowany tułów, gdzie i tak umierały wewnątrz czy zaraz po porodzie,
Czy to morderstwo, nie wiem. zlepek komórek bez układu nerwowego. ( Jak twoje wierzenia i moralność zakazuje tego to fajno, ale ludzie
@arinkao: Mam takie same poglądy i popieram Twoje przemyślenia, ale nie kop się z koniem, dyskutując o tym na wykopie o 2giej w nocy...

Nic dobrego nie dzieje się po drugiej w nocy, to po pierwsze.

Po drugie, sensowna dyskusja na temat aborcji, to taka, w której rozmówcy są do niej przygotowani, znają fundamenty filozoficzne naszego społeczeństwa, biorą pod uwagę kontekst obecnego nieuniknionego postępu i chcą faktycznie rozmawiać a nie zakrzyczeć
@tromtadrata: Dlaczego miałabym anulować Twój wpis?
To pierwsze lepsze zdjęcie wcześniaka jakiego chcą usuwać. Takie dzieci mają 10%-30% na przeżycie.
Jeśli wcześniej nie było wiadomo np. że takie dziecko jest strasznie chore i lepiej je usunąć to w głowie mi sie nie mieści usuwanie go na żywca przez pochwę. Sorry, takie dzieci się wyciąga z brzucha w czasie operacji lub rodzi ( wiem, okropne) potem ew. można by je było uśpić.
@arinkao: i czemu gramy na emocjach, na zdjęciu widać maleństwo podobne do dziecka urodzonego w terminie, coś wiadomo było nad jego stanem medycznym, czy wykształciły się narządy, czy miały czas się rozwinąć w inkubatorze.
Te płody do usunięcia tak dobrze nie wyglądają.
Dobro i zdrowie matki się nie liczy, dla czego miała by rodzić martwe dziecko czy do uśpienia. No kwestia czy coś czuje czy nie, no to wtedy jakąś inną
@arinkao: Myślę, że wiele z naszych etycznych wątpliwości odparuje pierwszego dnia, gdy "do bram" zacznie pukać chiński super człowiek z probówki, o IQ wyższym o 20 od przeciętnej.

Pytanie, czy ich społeczeństwo oparte na drapieżnym postępie ponad wszystko, nie pęknie w szwach.
Może się okazać, że to jednak powrót do klasycznych europejskich wartości pozwoli nam przetrwać w tej konfrontacji.

Albo tak jak mówi Elon Musk, jesteśmy sami, bo inne cywilizacje implodowały
@tromtadrata: A czemu mamy zabić emocje? Na zdjęciu które cie wkurza jest dziecko w 24 tygodniu ciąży, podobnie wygląda dziecko o tydzień młodsze. Masz google to sobie wpisz i sie przekonaj.

Napisałam swój post po przeczytaniu wpisu który podlinkowałam. Tam nie ma mowy o wadach płodu tylko walce o aborcję, także zdrowych dzieci do 24 tygodnia i takie są fakty.
Ja trzymam się tych faktów w swoim poście bo wiem na
@arinkao: Czemu nie emocje, bo logika, fakty mówią same za siebie i siebie bronią.
Temat burzliwy i medialny, może jak będę miał czas to doczytam jak dochodzili do ustanowienia prawa w innych krajach.
Jak dla mnie pełna wolność co do aborcji powinna być, a moralność to dla siebie niech każdy zachowa.
dla kaprysu i dla sportu matka zdrowa na umyśle, nie usunie dobrze rozwijającego się płodu, Daje to furtkę do usuwania
@Matemit: kolego, nie naskakuj tak na innych, bo sam w dyskusję wprowadzasz wypowiedzi nacechowane emocjonalnie. Przeczytaj wyroki TK dotyczące aborcji. Te z lat '90. Zawsze wskazywali na ochronę życia ludzkiego. I doskonale wiedzieli że ten kompromis to bubel prawny. Ba, mało tego, aborcja ciąży z gwałtu to również bubel. To że wcześniej nikt tego nie zakwestionował wynika tylko z tego, że nikt TK nie pytał. Nikt by się tym nie zajmował