Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki,, czy według Was zarobki na poziomie 4,2k netto są wystarczające na to, żeby wynająć sobie kawalerke w #warszawa? Chciałbym wreszcie pomieszkać sobie samemu, ale nie jestem pewien czy zarabiam wystarczająco. Nie zależy mi na jakichś luksusach, ale jednak wolałabym, żeby to nie był "PRL style". Dodam, że mam szansę na wzrost pensji jeszcze w tym roku i zbliżenie się do 5k na rękę, ale nie chcę już dłużej czekać. Wiem, że ostatnio ceny trochę znormalniały, ale czy na tyle, żeby takie zarobki wystarczyły na utrzymanie się? Dodam jeszcze tylko to, że nie mam żadnych kredytów, auta na utrzymaniu ani innych większych wydatków.

#kiciochpyta #wynajem #kawalerka #nieruchomosci #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6027a2a03396f4000b3f376f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 10
ZdrowaLoszka: Czy matematyka jest taka trudna? Policz jakie masz (jak mieszkasz z rodzicami to oszacuj jakie będziesz miał) wydatki dodaj to tego ile będzie chciał odłożyć miesięcznie. Sumę odejmij od wynagrodzenia. Jeśli różnica wyjdzie więcej niż średnia cena kawalerek w okolicy i standardzie który cię interesuje to zarobki na poziomie 4,2k netto są wystarczające na to, żeby wynająć sobie kawalerke w #warszawa

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: Tutaj Ci pewnie powiedzą że minimum 10k, bo za 4,2 to wegetacja a nie życie. Licz jakieś 2k na sam wynajem, może z 2,5 jeżeli chcesz nowocześnie urządzone i dobra lokalizację. Co do pozostałej kasy to zależy ile wydajesz na żarcie/wyjścia/rozrywki itd. Ale jeżeli gotujesz sam, nie jesz codziennie na mieście plus co 2 dzień nie jesteś w kinie, teatrze itd. to spokojnie Ci starczy.

Problem może przyjść, gdy przyjdzie