Wpis z mikrobloga

od czasu ocieplenia domu i wymiany dachu wroble się przeniosły gdzieś indziej


@Shatter: No bo to właśnie jakieś 10-15 lat temu to był główny powód zmniejszenia populacji wróbli. Był bym budowlany, ludzie masowo zabudowywali działki wokół miast, a nieocieplane budynki ocieplali niszcząc dotychczasowe miejsca lęgowe wróbli, które robiły sobie schronienia w zakamarkach ścian. Od jakichś 5 lat wróbli widzę coraz więcej w mojej okolicy, a kotów też nie brakuje.
  • Odpowiedz
@good_excuse: Tak, lepiej być mieszczuchem i wpędzać swojego kota w depresje zamykając go w czterech ścianach i skazując go na życie w klatce ( ͡° ʖ̯ ͡°). Rozumiem,że ktoś nie wypuszcza kota bo nie ma warunków bo mieszka w bloku albo przy ruchliwej drodze. Ale zamykanie kota w domu „bo tak” jest okropnie egoistyczne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Panie opie, święte słowa. Kiedyś miałem kotkę, którą ktoś nam podrzucił. Kocina żyła całe życie wolna, na stare lata uwielbiała się wygrzewać na starym żeliwnym kaloryferze w kuchni. Dożyła, jak na kocie lata pięknego wieku 16 lat, a ostatnią noc swojego życia spędziła w moim pokoju, czego nie miałem świadomości, bo wlazła na półkę, na którą zwykle nie zaglądam. No ale miastowy wykopek mnie zwyzywa od najgorszych, bo śmiałem
  • Odpowiedz
@Patatina: okropnie egoistyczne jest bycie p*********m matołem i nieposiadanie za grosz samozaparcia, żeby ogarnąć jakąś wiedzę i opierać się na czymś więcej niż na chłopskim rozumie. to jak ty pojmujesz wolność nie ma nic wspólnego z tym, jak kot ją pojmuje, a raczej nie pojmuje, bo to zwierzę, które nie posiada zdolności myślenia abstrakcyjnego xD poczytaj sobie, że kot może być szczęśliwy w domu, jeśli jego instynkty są zaspokajane i
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: koty są głupie, to zwierzęta, które potrafią na środku ulicy zacząć lizać sobie dupę i dać się rozjechać na naleśnik. gdzie ja napisałam, że nie lubią wychodzić? koty lubią sobie też zjeść zatrute żarcie albo wbić do rury, z której nie potrafią wyjść i o czym to świadczy? to obowiązek właściciela, żeby zadbać o zwierzę, które przygarnął. to właściciel powinien zapewnić mu zabawę i ciąg łowiecki w domu, żeby
  • Odpowiedz
koty są głupie, to zwierzęta, które potrafią na środku ulicy zacząć lizać sobie dupę i dać się rozjechać na naleśnik.


@good_excuse: Chyba jakieś rasowe tępaki XD Zwykłe dachowce szybko pozbywają takich praktyk.

koty lubią sobie też zjeść zatrute żarcie albo wbić do rury, z której nie potrafią wyjść i o czym to
  • Odpowiedz
koty są głupie, to zwierzęta, które potrafią na środku ulicy zacząć lizać sobie dupę i dać się rozjechać na naleśni


@good_excuse: no te miejskie zabaweczki które służą wam do męczenia i przez całe życie nawet raz nie poczują słońca na pewno. Upośledzacie koty, ja już bym zdechnąć wolała niż żyć jak chomik. Kot w mieście to w ogóle pomyłka, a przy ruchliwych ulicach trzeba zabezpieczyć działkę i tylko tam kota
  • Odpowiedz