Wpis z mikrobloga

nie może żadnych


@Waderra: O.o nieźle :) Powiedz to lisom, wilkom, rysiom, jenotom czy bielikom, jak one mogą atakować inne biedne zwierzątka.
Widzę pojęcie masz żadne, kot ma to do siebie, że zapoluje na mysz czy ptaka, jedyna opcja żeby obronić ptaszka to chyba kaganiec i ochraniacze na pazury :)
  • Odpowiedz
Chocbyś sie zesrał, to kota nie oduczysz instynktu. Mój gnojek jak lata na smyczy to nawet wtedy ma odpał by polowac na ptaki XD

+: wespazjan, shitty_support +45 innych


@Dru_Gru: To samo można powiedzieć o psie. jak zje Tobie kota.

PANIE to wyżeł one mają silny instynkt łowiecki i to normalne że polują na koty. Było pilnować kota.
  • Odpowiedz
@PannaYa:

jest pełno ruchów ale zostawmy je bo interesuje nas stan faktyczny.


Stan faktyczny jest taki, że mamy postępującą inflację ilości gatunków pod ochroną, oraz ilości terenów chronionych. Kiedyś ktoś wpadł na pomysł by chronić "ostatnie ostoje dzikiej przyrody", oraz "gatunki zagrożone". Dziś obszary natura 2000 (na których zamieszkałą ludność pozbawiono de facto praw własności bez odszkodowania) zajmują 20% powierzchni polski, a na listę ochronną wpisuje się uznaniowo gatunki które nawet nie zbliżają się do wyginięcia. Ba, jakieś histeryczne protesty wzbudza odstrzał dzików.
Jak się da bambinistom wolną rękę to zrealizują wszystkie swoje postulaty to tylko kwestia czasu. Kiedyś dano im palec, teraz #!$%@? rękę, ale więcej da im
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma: wymyśliłeś sobie wlasne pojęcie bambinista, stworzyłeś cały ruch i swoim wymyślonym ruchem na chłopski rozum tłumaczysz funkcjonowanie świata. Nie chce mi się odpisywac na resztę komentarza bo zamiast opierać się na faktach i nauce, ty ja podwazasz własnymi rozmyślaniami. Ludzie się tym zawodowo zajmują ale przy tobie brak im widzę kompetencji.
  • Odpowiedz
@PannaYa: Co nienaukowego powiedziałem? Nie ma ruchu bambinistów, to jest pewien zespół poglądów. Kiedyś marksizm nazywano nauką, i wykładano go na uczelniach. To że ktoś ma tytuł naukowy, nie znaczy, że nie wypowiada się jak ideolog...
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma: a czy jakiekolwiek z własnych stwierdzeń jesteś w stanie potwierdzić jakimkolwiek artykułem? Ja nie mówię, że przedstawiam poglądy jednego człowieka, wszystko co przeczytałeś ode mnie będziesz w stanie głębiej zgłębić za pomocą literatury czy studiow, bo sozjologia jest częścią nauki i prowadzonych na świecie badań.
  • Odpowiedz
@PannaYa: Nie mam ochoty udowadniać, że ziemia jest okrągła. Nie ja wymyśliłem pojęcie braminizm (to pojęcie funkcjonuję od lat 70 XXw). Odnośnie ilości gatunków oraz obszarów chronionych stwierdzam fakty ilościowe łatwo dostępne w necie. Pojęcie "naturalności" samo w sobie jest umowne oraz ideologiczne. Tymczasem to co napisałem w ostatnim akapicie to jest klasyczny darwinizm i doprawdy nie wiem jak mam Ci udowodnić, że "Kochająca matka natura" to jest bajka wymyślona
  • Odpowiedz