Wpis z mikrobloga

To w ogóle bardzo ciekawe, jak zmieniły się polityczne wykopowe nastroje. Nie wiem czy wielu z Was pamięta co się działo koło 2014 roku w kwestii TVP, TVN, generalnie polityki, ale chętnie przypomnę.

Wtedy na Wykopie była ogromna niechęć, wręcz nienawiść do Platformy, która stała się rozlazłą, bezkształtną formą; wszyscy nienawidzili Tuska, PO była arogancką partią warszafki, która miała gdzieś zwykłego człowieka, do tego wybuchła afera podsłuchowa i wszędzie krążyły wypowiedzi Sienkiewicza: #!$%@?, dupa, kamieni kupa i państwo teoretyczne. Oczywiście TVP było też hejtowane - wszyscy najbardziej lubili #!$%@?ć w program Tomasz Lis na żywo, określając go jednostronnym ściekiem, a Lisa politycznym funkcjonariuszem. Z prawa ciągle leciały pociski w stronę TVP, hejtowano Kraśkę, Tadlę; dziennikarze sympatyzujący z PiSem żalili się, że nie są zapraszani, nie mają głosu, nie przebija się inny punkt widzenia i tak dalej, i tak dalej. Wykop więc oczywiście był pro-rewolucyjny, popierano ówczesną opozycję, nawet nieparlamentarną (mocny korwinizm, kucyzm..pamięta ktoś, jak Korwin jeździł własnym busem po kraju, sprzedawał napoje i tak dalej?), bito jak w bęben w rząd, a nad losem uciemiężonych dziennikarzy typu Karnowski szlochano rzewnymi łzami.

TVN był nawet mocniej nienawidzony niż TVP, wyobraźcie sobie. To już była typowa platformiana, lewacka telewizja, bez krzty obiektywizmu, próbująca wspierać w wyborach prezydenckich Komorowskiego. Kto lubił TVN, był z miejsca uznawany za szura. Teraz jak patrzę jak wygląda sytuacja, to trochę chce mi się śmiać... bo teraz TVN ma na Wykopie co chwile ogień i wszyscy go chwalą za materiały.

Oczywiście nie porównuję jakie te telewizje rzeczywiściebyły i są (według mnie jest znacząca różnica), skupiam się tylko na nastrojach jakie panowały wtedy i teraz.

Startujący wtedy w wyborach Andrzej Duda był kompletnym nołnejmem; wyciągnięto go z politycznego niebytu i jako świeża, nieznana nikomu twarz miał dać PiSowi zwycięstwo. Jarosław schował się na czas kampanii, a Duda był pompowany, sprawiał zresztą całkiem dobre wrażenie; wiecie, efekt nowości, nie było na niego za bardzo haków, Platforma się przejadła zupełnie i ludzie pragnęli nowego. Podobny trick był zastosowany z Beatą Szydło, którą zgłoszono jako kandydatkę na przyszłego premiera. To na Wykopie każdy łyknał jak pelikan. Łącznie ze mną, gdyż wtedy jako buńczuczny młodzieniec za wszelką cenę chciałem, żeby przegrał Komorowski i oddałem swój głos na Dudę. Przepraszam.

Wiele osób polecało oglądać TV Republika, jako medium, w którym można poznać te PRAWDZIWE informacje. W tamtym czasie ukazywała się też książka Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego autorstwa Sumlińskiego, a sam ten dziennikarz był niepokornym, niezależnym, wiarygodnym i wartym uwagi. Przynajmniej w oczach Wykopków.

Mógłbym tak dalej i dalej, ale wiecie o co chodzi, wiatr po prostu wiał w inną stronę. Dlatego też - paradoksalnie - sądzę, że rządy PiSu wyjdą nam na dobre. Nastąpi, już w zasadzie następuje, taka lewicowa odwilż. Młodzi ludzie mają bardziej lewicowe poglądy, korwinizm przestaje być trendy a uznawany jest za szurostwo, broni się tych lewicujących mediów a tępi narodową propagandę etc. PiSdzielcy i ich funkcjonariusze nie zdają sobie kompletnie sprawy, że ich rządzenie odbije im się potęęężną czkawką, jeszcze nie jutro, jeszcze nie za rok, dwa, ale to i tak nastąpi. Wtedy spadną na kompletny margines, a nasz kraj skieruje się mentalnie bardziej w stronę Zachodu, którego oni tak pod wieloma względami nienawidzą.

#polityka #kiedystobylo #przemyslenia #neuropa #tvpiscodzienny #tvn #4konserwy #bekazpisu #bekazlewactwa #tvpis
  • 24
@budep

PiSdzielcy i ich funkcjonariusze nie zdają sobie kompletnie sprawy, że ich rządzenie odbije im się potęęężną czkawką


Niestety normalnej prawicy też. Ale spokojnie, przyjdą rządy po PiSie, zaczną się znowu aferki (na pewno mniejsze nisz teraz), TVP znowu będzie służyła jako tuba rządowa (tylko mniej nachalna i prostacka), antysystemowcy znowu będą gnojeni, a ich wypowiedzi manipulowane, ponownie bardziej zaczną się liczyć opinie Brukseli niż własnych obywateli i trend odwróci się kolejny
Czasy się zmieniają, tak samo jak TVP się zmieniło i zmieniła się władza i opozycja.TVN był tym złym bo było mu bliżej do rządzących, teraz bardziej patrzy władzy na ręce bo jest w opozycji.

No ale #!$%@? aktualnie TVP to jest #!$%@? dno dla ćwierć mózgów i nic tego nie zmieni.
@budep:

Osobiście muszę przyznać że te kilka lat temu sam jeździłem po platformie. Ich rządy nie były najlepsze jakie mogłyby być, i zgaduje że wielu miało podobne odczucia, w sensie było trochę zawiedzionymi. W wyborach prezydenckich 2015 głosowałem na Komorowskiego (przypuszczałem że platforma nie będzie miała 3 kadencji sejmu z rzędu, a moim zdaniem najlepiej jest gdy prezydent wywodzi się z innej partii niż ta która posiada sejm).

Pewnie większość osób
TVN był nawet mocniej nienawidzony niż TVP, wyobraźcie sobie. To już była typowa platformiana, lewacka telewizja, bez krzty obiektywizmu, próbująca wspierać w wyborach prezydenckich Komorowskiego. Kto lubił TVN, był z miejsca uznawany za szura. Teraz jak patrzę jak wygląda sytuacja, to trochę chce mi się śmiać... bo teraz TVN ma na Wykopie co chwile ogień i wszyscy go chwalą za materiały.


@budep: Paradoksalnie - TVN był ówcześnie dużo bardziej krytyczny wobec
@budep: W sumie pamiętam to jak pisałem, że 500+ to ściema i za kilka lat nie będzie nic warte, a wykopki, że jak to, że PO kradło i nic nie dawało, co ty #!$%@? i masa minusów.
To w ogóle bardzo ciekawe, jak zmieniły się polityczne wykopowe nastroje


@budep: zmienił się po prostu punkt widzenia. Rządy PO były obiektywnie słabe - niewykorzystane szanse i zmarnowany czas a wszystko kręciło się wokół gapienia się na słupki PKB podczas gdy cała masa innych problemów leżała i kwiczała.

No ale to były rządy "tylko" słabe, jakich jest cała masa. Pis natomiast wprowadził rządy szarańczy i bolszewickiej nawałnicy więc co tu porównywać.
@budep: Byłem kucem jak większość wykopków, ale nie traktowałem światopoglądu jako priorytetu przy wyborach, bo wtedy nacisk na Wykopie był na ekonomię: paróweczkowy aspekt JKM i wolny rynek, masakrowanie socjalistów itp, ale nie będąc totalnym ignorantem mając w pamięci lata 2005-2007 wiedziałem że PiS i ludzie z nim powiązani to najgorsze co może spotkać Polskę i przeczucie mnie nie myliło i z dwojga złego wolałem biernych, miernych z PO/PSL.

Bardzo swego
@MarianoaItaliano: Prawdziwy upadek partii Korwina był wtedy, gdy połączył się z Ruchem Narodowym i w kwestii ekonomicznej również przestał być alternatywą.

Moje przekonania i postrzeganie partii na przestrzeni lat było w zasadzie identyczne. Zagłosowałbym na taką Platformę z 2005 roku (nieświadomy jak będą rządzić później). Dziś też zagłosowałbym chyba na PO, ale bym się nie cieszył.
Prawdziwy upadek partii Korwina był wtedy, gdy połączył się z Ruchem Narodowym i w kwestii ekonomicznej również przestał być alternatywą.


@wigr: Stuprocentowa zgoda. Mezalians pod nazwą Konfederacja to dla mnie do tej pory niezrozumiała hybryda. Nie da się połączyć wolnego paróweczkowego rynku z zakazem handlu w niedzielę i likwidowaniem niemieckich hipermarketów tylko dlatego że są niemieckie.

Dziś też zagłosowałbym chyba na PO, ale bym się nie cieszył.


@wigr: Tak na
@budep: taki był ogólnie "nastrój" w internecie w tamtych latach. Gdy wejdzie się obecnie na pisowskie gownostronki typu żelazna logika, można poczuć się jak podróżnik w czasie: złe PO sprzedaje Polskę Niemcom, gw i tvn kłamie, lewacki zachód atakuje polskie wartości itd. Z perspektywy czasu największy zarzut do PO i ogólnie "tamtego środowiska" mam taki: mogli zniszczyć partię karakana w zalążku, zamiast tego tego traktowali ich jak pełnoprawną demokratyczną opozycję, czego
Wtedy spadną na kompletny margines


@budep: nie na margines, tylko na polityczną emeryturę. Emeryturę, którą spędzą na tropikalnych plażach, gdzie pojadą z walizkami wypchanymi mamoną.