Wpis z mikrobloga

Przyjdzie Petru z Balcerowiczem i zrobi wam Polskę - Andrzej Lepper

Obejrzałem sobie najnowszego @koroluk, zacząłem weryfikować pewne rzeczy i aż mi opadła szczęka. Otóż powyższy fejkowy cytat jest tytułem filmu na youtube, który ma 1.3 mln odsłon i 12k łapek w górę. W treści oczywiście nic takiego nie pada (bo nigdy nie padło z ust Leppera), kanał "patriotycznyinternet" Dariusza Mateckiego po prostu na potrzebę walki z ówczesnym przeciwnikiem politycznym wykreował ten mit z niczego opatrując nim jakąś inną wypowiedź Leppera. Adresaci tej kampanii i tak niczego nie weryfikują, a potem taka treść krąży w społeczeństwie "nie wiadomo skąd". Tak się robi populizm.

https://www.youtube.com/watch?v=45xFCJILPFo

Rozejrzyjcie się też ogólnie na tym kanale. Mnóstwo jakichś kolęd i innych cudów, żeby nałapać ruch z grupy docelowej dla dystrybucji przekazu właściwego, czyli okazjonalnego promowania SolPola:

https://www.youtube.com/channel/UCeCn73LBxwz2gXSDxnIGgGg

Panie Matecki, profeska.

PS: Czy nie można by tego filmiku i kanału jakoś zgłosić póki jeszcze żadna PiSowska rada nie może tego zablokować?

#anatomiapopulizmu #postkomunistycznepanstwomafijne #neuropa #4konserwy #propaganda #polskiyoutube #lepper
eoneon - Przyjdzie Petru z Balcerowiczem i zrobi wam Polskę - Andrzej Lepper

Obejr...

źródło: comment_1613053766PJmh7pFp2CbZIQSthb0iGW.jpg

Pobierz
  • 32
@eoneon: wiesz, ja stary jestem i dość dobrze pamiętam wydarzenia z tamtych lat. Nigdy nie oglądałem żadnego Koroluka. Ale pamiętam to nagranie pojawiajace się w TV, jak Petru zalożył Nowoczesną (wtedy przypominali te słowa Leppera).
@aikonek: @kenay: Miałem tu kiedyś dyskusję z gościem, który zapierał się, że ma w domu jakąś książkę, gdzie jest dowód na cytat "Nie budujcie mi pomników, zróbcie coś dobrego dla ludzi" Jana Pawła II, który również jest szeroko rozpowszechnionym fejkiem. Zawołałem go później, oczywiście niczego nie znalazł.

Pamięć ludzka jest bardzo zawodna i zlewa różne rzeczy w jedno. Właśnie takie efekty wykorzystuje propaganda, dlatego jest tak skuteczna.
eoneon - @aikonek: @kenay: Miałem tu kiedyś dyskusję z gościem, który zapierał się, ż...

źródło: comment_16130778691vCVk4bCXf3Frc9vwnleH3.jpg

Pobierz

Adresaci tej kampanii i tak niczego nie weryfikują


@eoneon: i nie ma co się im dziwić. Polscy liberałowie robią wszystko, żeby ich z całego serca nienawidzieć gdy jest się mieszkańcem postindustrialnego miasteczka, już nie mówiąc o popegeerowskiej wsi. Nie mogę teraz znaleźć, ale zdaje mi się, że w którymś z artykułów/wywiadów na gazeta.pl odnośnie "Prawego umysłu" Haidta (BTW jaka to jest cudowna książka) padło zdanie, że zgodnie z jego fundamentami moralnymi
@jakub972: Artykuł NaTemat.pl też szerzy tego fejk niusa. Pewnie zobaczyli inny, już usunięty, filmik w rodzaju tego ze znaleziska z fałszywym tytułem i łyknęli przynętę. Sprzed 2015, czyli wejścia Petru do polityki, nie ma żadnych wzmianek o takim cytacie.