Wpis z mikrobloga

Przyjdzie Petru z Balcerowiczem i zrobi wam Polskę - Andrzej Lepper

Obejrzałem sobie najnowszego @koroluk, zacząłem weryfikować pewne rzeczy i aż mi opadła szczęka. Otóż powyższy fejkowy cytat jest tytułem filmu na youtube, który ma 1.3 mln odsłon i 12k łapek w górę. W treści oczywiście nic takiego nie pada (bo nigdy nie padło z ust Leppera), kanał "patriotycznyinternet" Dariusza Mateckiego po prostu na potrzebę walki z ówczesnym przeciwnikiem politycznym wykreował ten mit z niczego opatrując nim jakąś inną wypowiedź Leppera. Adresaci tej kampanii i tak niczego nie weryfikują, a potem taka treść krąży w społeczeństwie "nie wiadomo skąd". Tak się robi populizm.

https://www.youtube.com/watch?v=45xFCJILPFo

Rozejrzyjcie się też ogólnie na tym kanale. Mnóstwo jakichś kolęd i innych cudów, żeby nałapać ruch z grupy docelowej dla dystrybucji przekazu właściwego, czyli okazjonalnego promowania SolPola:

https://www.youtube.com/channel/UCeCn73LBxwz2gXSDxnIGgGg

Panie Matecki, profeska.

PS: Czy nie można by tego filmiku i kanału jakoś zgłosić póki jeszcze żadna PiSowska rada nie może tego zablokować?

#anatomiapopulizmu #postkomunistycznepanstwomafijne #neuropa #4konserwy #propaganda #polskiyoutube #lepper
eoneon - Przyjdzie Petru z Balcerowiczem i zrobi wam Polskę - Andrzej Lepper

Obejr...

źródło: comment_1613053766PJmh7pFp2CbZIQSthb0iGW.jpg

Pobierz
  • 32
Obejrzałem sobie najnowszego @koroluk, zacząłem weryfikować pewne rzeczy i aż mi opadła szczęka. Otóż powyższy fejkowy cytat jest tytułem filmu na youtube, który ma 1.3 mln odsłon i 12k łapek w górę. W treści oczywiście nic takiego nie pada (bo nigdy nie padło z ust Leppera), kanał "patriotycznyinternet" Dariusza Mateckiego po prostu na potrzebę walki z ówczesnym przeciwnikiem politycznym wykreował ten mit z niczego opatrując nim jakąś inną wypowiedź Leppera. Adresaci
Ale to nie Matecki jest autorem tego cytatu/manipulacji. Jego filmik jest z 2017 roku, a już w 2015 roku pojawiały się artykuły z tym cytatem.


@kulass: OK, racja, Matecki nie wymyślił, tylko rozdystrybuował. Byłoby ciekawie prześledzić kto to pierwotnie puścił. Wcale bym się nie zdziwił jakby też Matecki w jakimś usuniętym już filmiku. NaTemat nigdy nie lubiłem, to był jeden z etapów psucia dziennikarstwa w Polsce.

A sama manipulacja wynikała z
No dobrze, ale co to ma wspólnego z Lepperem? Ja rozumiem, że to wszystko dało dobry grunt pod tę opowieść, ale jednak ktoś włożył tam ten fejkowy sworzeń.


@eoneon: Lepper głosił, że za wszystkim zawsze stoi Balcerowicz. Balcerowicz raczej jest skrajnie odbierany (albo go ludzie kochają, albo nienawidzą). Sam Ryszard Petru był wieloletnim współpracownikiem Balcerowicza, w prasie już przed 2010 rokiem pojawiały się artykuły "Rysio i teczki Balcerowicza". Nowoczesna powstawała jako
@eoneon Lepperocepcja kolejny lvl. Sam się na to złapałem. Po śmierci gościa nie zmieniłem zdaniem co do człowieka ale przyznałem mu rację kilka razy.
Teraz po kolejnym koroluku sam się z siebie śmieję. Znowu przy okazji Leppera:)
ale ja dałbym sobie rękę uciąć, że słyszałem ileś lat temu (to już z 15 będzie?) jak Lepper to mówi.


@aikonek: Jeśli chcesz ocalić rękę to szukaj. Jakakolwiek wiarygodna wzmianka z 2011 i wcześniej (a nawet - sprzed 2015) mnie zadowoli.

Uprzedzam: w google nic nie ma.

PS: Prawdopodobnie po prostu widziałeś filmik Mateckiego lub podobny. To propaganda tak dobra, że ma się wrażenie, że się to słyszało samemu - jeden
eoneon - > ale ja dałbym sobie rękę uciąć, że słyszałem ileś lat temu (to już z 15 bę...

źródło: comment_1613067429jvFuXhdma01zfX5dkkszzG.jpg

Pobierz
@loginnawykoppl: Jeszcze z filmu Koroluka - "8 minut które zabiły Leppera". Oczywiście wiedziałem, że to bzdura, ale sytuowałbym to wystąpienie gdzieś w 2007. A to 2001 - totalny odpał w kontekście tej tezy. W sumie niby był jakiś Borowski który go uciszał, ale kto to pamięta takie rzeczy kiedy on był marszałkiem a kiedy wicemarszałkiem.

Naprawdę imponujące są te operacje na pamięci - choć jak się nad każdą z tych rzeczy