Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smipur:


więc nie rozumiem o co chodzi. Z tego wynika, że obie płcie nie przestrzegają norm, a jakoś to panowie krzyczą głośniej, że im źle.

Bo kobieta pomimo mniejszych norm udźwigu zarobi tyle samo ile mężczyzna na podobnym stanowisku - To prowadzi do tego, że kobieta dostanie więcej pieniędzy za mniejszy nakład pracy, natomiast mężczyzna dostanie dokładnie tyle samo pieniędzy ile odstanie kobieta pomimo tego, że przewiezie towaru zdecydowanie więcej.

@
> wage gap odnosi się do tych samych zawodów, które nie wymagają siły fizycznej, a faceci i tak zarabiają więcej.


@Bellie: czyli jak w tych, które wymagają siły fizycznej faceci zarabiają mniej, to już jest wszystko ok? xDDDDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@iwunio:

xD ja ze wzrostem mniejszym niż 170 cm i prawie 60kg i ludzie będą ode mnie wymagać uniesienia od 60 do 90% mojej wagi w zależności na jakiej umowie jestem hahahaha

@Abu_Hajaar: No właśnie to nie zależy tylko od umowy. Według BHP jak jesteś na umowie o prace to masz podnosić do 30kg normalnie ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś chyba 1 albo 2 razy na 8 godzin
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PolskiCzarnuch: a babę w biedronce, lidlu czy innym markecie widziałeś? Widziałeś jak zapieprzają codziennie rano ze skrzynkami pełnymi owocow i warzyw? Albo całymi zgrzewkami napojów? Kobiety na produkcji widziałeś? Albo w szpitalu pielęgniarki które dźwigają pacjentów? Pluje na ciebie szowinisto

@smipur: o #!$%@?, paleciak elektryk ciągnący paletę z napojami to faktycznie wysiłek w uuuuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PolskiCzarnuch: a babę w biedronce, lidlu czy innym markecie widziałeś? Widziałeś jak zapieprzają codziennie rano ze skrzynkami pełnymi owocow i warzyw? Albo całymi zgrzewkami napojów? Kobiety na produkcji widziałeś? Albo w szpitalu pielęgniarki które dźwigają pacjentów? Pluje na ciebie szowinisto

@smipur: o #!$%@?, paleciak elektryk ciągnący paletę z napojami to faktycznie wysiłek w uuuuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@vin42:

Ej! Może cię zaskoczę, ale tą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PolskiCzarnuch: taka rzecz nazywa się kompletacją towaru dziecko i robi się to w centrali Biedronki, robią to ukraińcy którzy mimo tego że przed pracą mają ćwiczenia rozciągające z trenerem to i tak po pół roku wydupcają na Ukrainę albo zmieniają pracę bo nie dają rady z kręgosłupem.

@vin42: no niekoniecznie elektryk. Kiedy pracowałam w sklepie to miałyśmy same zwykłe :)

@smipur: i co? Kazali ci ciągać paletę 750 kg
@smipur: nie rozumiesz problemu
Załóżmy wyimaginowany magazyn gdzie jeden produkt przekracza o kilogram dozwolony ciężar dla kobiet - jak myślisz ile kobiet będzie pracować na tym magazynie i jakie szanse będą miały dostać taką pracę?
Niby nikt nie chce wykonywać pracy fizycznej - kobiety w szczególności - ale w sytuacji podbramkowej lepsze to niż nic. Dla kobiet zostaje nic, bo BHP nie przeskoczysz - żaden pracodawca bez przymusu nie narazi się
@smipur:
"@DennoRT: tylko według tej normy kobiety nie wykonują mniejszej pracy, jest to max jaki mogą dźwigać. Nikt facetom nie zabrania dźwigania 10 kilu zamiast 30. Jest Ci za ciężko? Dźwigaj mniej, a nie płaczesz bo #pieklomezczyzn"

I co z tego ze robią swój max? Jak ja nie umiem napisać tak szybko jakiegoś algorytmu do prognozy jak sprawny analitycznie specjalista to mam dostać tyle samo co on bo daje przecież
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@smipur: trzeba to było zglosić do bhpowca. Nigdy na oczy nie widziałem kobiety z paletą 750 kg lawirującą między regałami po Biedronce. Bez obrazy ale po paru metrach nie dałabyś rady. Dorosłemu chłopu ciężko.