Wpis z mikrobloga

@janeeyrie:

W ogóle to u mnie na uczelni czeka się na wydanie kopii dyplomu 3 miesiące, bo muszą pozbierać podpisy od rektorów czy tam dziekanów. A teraz w czasie pandemii to w ogóle, pewnie z pół roku. Przez ten czas może zapomną


Jak słyszę takie rzeczy to mam ochotę sobie w łeb palnąć za to, że pracując w dziekanacie się staram i pracuję normalnie, mimo gównianej wypłaty. Takie coś jak duplikat
  • Odpowiedz
  • 2
@borjaki pracowałem w Pwc, nikogo nie obchodzi nic poza kwitem do urlopu, może na wyższe stanowisko potem kwit jest ważny, ale na średnia ze studiów nikt nie patrzy.
  • Odpowiedz
@borjaki pracowałem w Pwc, nikogo nie obchodzi nic poza kwitem do urlopu, może na wyższe stanowisko potem kwit jest ważny, ale na średnia ze studiów nikt nie patrzy.


@m76859: teraz juz nikt nie patrzy, ale 15 lat temu patrzyli :P. Bo teraz firmy z Big 4 poprzenosily tu swoje Shared Service i dostac sie np EY GDS to teraz jest zaden problem a kiedys do EY consulting bylo duzo trudniej. To
  • Odpowiedz
@Lesrley: kadrowej na spokojnie możesz zanieść jeśli masz po prostu inny kierunek, po zakończebiu rekrutacji to dyplom ma znaczwbiw tylko jeśli chodzi o staż, jeśli w ogóle nie masz studiów to powiedz że w związku z pandemią nie mogą wydać ci odpisu, obostrzenia potrwają pewnie jeszcze jakiś czas więc na spokojnie zapisz się na te studia i tak są zdalne więc możesz robić je w pracy xd jak już je skończysz
  • Odpowiedz
W IT generalnie większe firmy (spoza Big 4) również zatrudniają zewnętrzne firmy, które dokonują background screening nowych pracowników. Parę miesięcy temu, jak zmieniałem pracę, to po rozmowie kwalifikacyjnej wraz z pełną ofertą pracy dostałem info, że po wyrażeniu zgody na współpracę czeka mnie ostatni krok, jakim jest "prześwietlenie" dokonane przez odpowiednia firmę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@poloyabolo: Mnie chcięli prześwietlić tylko raz - nie prześwietlili, bo w
  • Odpowiedz
@Lesrley
Nikomu się nie pucuj, że była taka sytuacja. Unikaj tematu i zapomnij, że masz przynieść papiery. Pracuj tak długo jak tylko się da, jeśli ktoś z HR zapomni o tym to prawdopodobnie uda Ci się prześlizgnąć przez 3 msc, później pewnie będziesz miał przedłużenie umowy. Znowu robisz tak samo, ale jak się uprą że masz przynieść to przynieś wypowiedzenie. Jak już się zwolnisz to #!$%@? nigdy nie #!$%@? takich akcji bo
  • Odpowiedz
@Lesrey jednocześnie jeśli to jest jakaś sensowna, przyszłościowa i dobrze platna praca to się zastanów nad #!$%@? jakiejś szkoły wieczorowej, może uda się prześlizgnąć a jednocześnie zrobisz wykształcenie i doświadczenie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Lesrley: znajomy #!$%@?ł tak samo tylko ściemnił z pracą, w sensie nie pracował przez 3 lata, w CV wpisał że pracował, a jak przyszło do wypełniania kwestionariusza to powiedział, że to była umowa zlecenie i nikt dymu nie robił xD najgorsze co mógłbyś zrobić to podrobić dyplom bo wtedy to już kryminał
  • Odpowiedz
@Lesrley: swiadectwo chca pewnie tylko i wylacznie po to aby Ci policzyc staz pracy i ile Ci dni urlopowych w ciagu roku nalezy. Pewnie jak zaniesiesz do kadr dokumenty to osoba ktora Ciebie zatrudniala i tak nie bedzie wiedziala ze nie ma wszystkich swiadectw o ktorych mowiles
  • Odpowiedz