Wpis z mikrobloga

@Lesrley: miałem podobną sytuację tyle że serio studia ukończyłem ale dyplomu nie odebrałem xD powiedzieli że mam donieść jak będę miał i tak już rok minął bez odzewu ze strony HR
  • Odpowiedz
@Lesrley: nie wiem jak grubo poleciałeś, ale jak Cię zaczną cisnąć to przynieś po prostu świadectwo szkoły którą ukończyłeś a jak się zaczną rzucać że świadectwo z licbazy a powinno być ze studiów to pal głupa że przecież było mówione że studiowałeś ale przerwałeś bo cośtam. No chyba że powinien być doktorat a masz wykształcenie piekarz-cukiernik to może nie przejść xD
  • Odpowiedz
@Pirat_Brodacz w większości korpo hr nie maja czasu na weryfikowanie dokumentów :D skany trafiaja do teczki i tyle. W razie problemów dopiero się cokolwiek weryfikuję. Juz predzej w malym januszexie wredna kadrowa moze sie do czegoś przyczepić i szukac dziury w calym ale nie w dużym korpo.
  • Odpowiedz
@borjaki: W IT generalnie większe firmy (spoza Big 4) również zatrudniają zewnętrzne firmy, które dokonują background screening nowych pracowników. Parę miesięcy temu, jak zmieniałem pracę, to po rozmowie kwalifikacyjnej wraz z pełną ofertą pracy dostałem info, że po wyrażeniu zgody na współpracę czeka mnie ostatni krok, jakim jest "prześwietlenie" dokonane przez odpowiednia firmę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lesrley po prostu ptak głupa, jak ktoś cię zaczepi i spyta o to świadectwo to się puknij w głowę, powiedz, że zapomniałeś i następnym razem przyniesiesz. Zapomną szybciej od ciebie o tym.
  • Odpowiedz
@Lesrley: Powiedz, że przeszukałeś wszystkie szafki w domu i nie możesz znaleźć tego świadectwa, zasugeruje, że zginęło ci przy przeprowadzce. Ja tak zrobiłem i miałem mniej dni urlopu wpisanych przez to i tyle. Nikt się tym więcej nie interesował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lesrley: powiedz, że od początku mówiłeś przecież, że nie masz wykształcenia i cos im się musiało #!$%@?. Tyle ludzi przesłuchali, że pomyślą, że zatrudnili nie tego co trzeba, do pomyłki się nie przyznają. Nawet gdyby, to bez imby posiedzisz jakiś czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz