Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1157
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

Często pod postami widzę słowa 'trzeba się zabezpieczać!!'. Oczywiście, że trzeba. Jednak nie ma antykoncepcji, która zapewnia ochronę na 100%. Po prostu nie ma.

A jeśli już o antykoncepcji mowa, to warto wspomnieć o edukacji seksualnej. W Polsce nic takiego nie istnieje. A powinno.

Istnieją za to lekcje wychowania do życia w rodzinie, na których, w większości, nie uczą niczego, co może się rzeczywiście przydać.

Nie wiem jak w innych szkołach, ale jak jeszcze chodziłam do szkoły średniej, to te lekcje prowadziła katechetka. Jak się łatwo domyślić, dowiedzieliśmy się tam kiedyś, że antykoncepcja jest niekoniecznie dobrym rozwiązaniem, bo seks służy tylko prokreacji. I w sumie jeśli chodzi o zabezpieczenie przed ciążą, to najlepszy jest kalendarzyk. Jednak szczytem było jak przyniosła mini laleczkę (pic rel w komentarzu) i próbowała nam wmówić, że tak wygląda abortowany płód. Nie, tak to nie wygląda, a powielanie takich mitów jest bardzo szkodliwe.

Uważam, że edukacja seksualna jest bardzo istotnym przedmiotem i powinna być prowadzona w sposób, który pozwoli młodym ludziom rozsądnie korzystać z przyjemności, jaką jest seks. I absolutnie nie powinna być prowadzona przez osoby, które mają obiektywizm w tym temacie zakrzywiony swoją wiarą.

Jeżeli jednak zdarzy się sytuacja, że antykoncepcja zawiodła i jesteś w niechcianej ciąży, to pamiętaj - nie jesteś sama!

7/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

Często pod postami widzę słowa 't...

źródło: comment_1612455566dEKuAjvqSmYvfPVsOvltcD.jpg

Pobierz
  • 47
Ale dla Pana Boga wszystkie dzieci są równe. Wszystkie kocha równo i dla każdego ma swój plan. Człowiek nie ma prawa ingerować w wolę boga. Maryja też nie chciała dziecka a dostała i co? I Jezusa Chrystusa urodziła. A jak się okaże że to Ty byś wyskrobała zbawiciela? Jakbyś się czuła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Amishia @dziecielinapala: Młodsza koleżanka (ona wtedy 15, ja juz po 20) zapytała mnie czy to prawda, że po tym jak kobieta brała tabletki antykoncepcyjne rodzą się homoseksualne dzieci () oczywiście powiedziała jej to katechetka na WdŻ. Ja miałam na szczęście wychowanie do życia w rodzinie z panią od biologii. Uważam, że osoby, które prowadzą takie zajęcia nie powinny prowadzić etyki/religii, jakoś odgórnie powinno się narzucić, że te
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ale twoja wolna wola nie może przeciwstawiać się 10 przykazaniom. Masz przykazanie nie zabijaj. Więc nie zabijaj bezbronnych dzieci


@Jaromiszcz: Jehowa nie wziął pod uwage że ludzie posłużą się nauką i udowodnią, że płody nie mają mózgów, więc aborcja nie będzie morderstwem a amputacją
@Amishia Co dla Ciebie jest gorsze? Pojawienie się aborcji w ZSRR za namową Lenina a później aborcji eugenicznej w 1933 roku przez pewnego niedoszłego malarza czy to że sufrażystki mówiły o tym, że aborcja to opresja mężczyzn, prawa matki i dziecka są nierozerwalnie a prawo do życia jest nieodłączne dla każdej osoby jak np. Victoria Woodhull.
@windows95: Ciało nie może funkcjonować (jako całość) bez mózgu. Młody zarodek nie potrzebuje mózgu aby funkcjonować i kierować własnym rozwojem (w tym mózgu). Wniosek: ktoś z martwym mózgiem jest trupem który się rozkłada a zarodek jest rozwijającą się żywą jednostką.