Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1157
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

Często pod postami widzę słowa 'trzeba się zabezpieczać!!'. Oczywiście, że trzeba. Jednak nie ma antykoncepcji, która zapewnia ochronę na 100%. Po prostu nie ma.

A jeśli już o antykoncepcji mowa, to warto wspomnieć o edukacji seksualnej. W Polsce nic takiego nie istnieje. A powinno.

Istnieją za to lekcje wychowania do życia w rodzinie, na których, w większości, nie uczą niczego, co może się rzeczywiście przydać.

Nie wiem jak w innych szkołach, ale jak jeszcze chodziłam do szkoły średniej, to te lekcje prowadziła katechetka. Jak się łatwo domyślić, dowiedzieliśmy się tam kiedyś, że antykoncepcja jest niekoniecznie dobrym rozwiązaniem, bo s--s służy tylko prokreacji. I w sumie jeśli chodzi o zabezpieczenie przed ciążą, to najlepszy jest kalendarzyk. Jednak szczytem było jak przyniosła mini laleczkę (pic rel w komentarzu) i próbowała nam wmówić, że tak wygląda abortowany płód. Nie, tak to nie wygląda, a powielanie takich mitów jest bardzo szkodliwe.

Uważam, że edukacja seksualna jest bardzo istotnym przedmiotem i powinna być prowadzona w sposób, który pozwoli młodym ludziom rozsądnie korzystać z przyjemności, jaką jest s--s. I absolutnie nie powinna być prowadzona przez osoby, które mają obiektywizm w tym temacie zakrzywiony swoją wiarą.

Jeżeli jednak zdarzy się sytuacja, że antykoncepcja zawiodła i jesteś w niechcianej ciąży, to pamiętaj - nie jesteś sama!

7/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

Często pod postami widzę słowa 't...

źródło: comment_1612455566dEKuAjvqSmYvfPVsOvltcD.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@worldmaster: wszystkie niezbędne informacje są podane na stronach, ale w przypadku womenhelp.org darowizna wynosi 75€.

Są też przypadki, że jak kogoś nie stać, to może dostać tabletki za darmo.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Amishia:

tekstNie wiem jak w innych szkołach, ale jak jeszcze chodziłam do szkoły średniej, to te lekcje prowadziła katechetka.


Mi też przez jakis czas prowadziła katechetka
  • Odpowiedz