Wpis z mikrobloga

@Nuuk: moze mi ktos powiedziec o co wlasciwie chodzi z tym ekosystem apple? Przeciez na chmure mozesz sie zalogowac na kazdym urzedzeniu to co w tym niesamowitego bo nie czaje
@Legiatto: Wiesz, panuje tu niezła hipokryzja, masa ludzi na tagu pyta gdzie kupić najtaniej iPhone czy Maka, a potem że skrzypiący Android i mulący Windows ;)

@StaryWilk: Miałam, poza tym od kiedy to merytoryczne dane i dowody są mniej warte od tych empirycznych? Użyjmy analogii i załóżmy nie kompletnie nie mam wyobraźni i zdrowego rozsądku. Chcę coś sprawdzić, więc naprawdę muszę jebnąć się młotkiem w palec, by się przekonać czy
@xandra: Oj nie byczku. 12 Pro w codzienno aparatowym użytkowaniu zniszczy to MI10T Pro i wysra dupą. No, a poza tym wspomniałem o zwykłej 12, a nie o Pro, która ma tak czy siak identyczny aparat główny co 12 Pro. Miałaś kiedykolwiek dostęp lub czy korzystałaś z takich urządzeń? Bo na pierwszy i drugi rzut oka kosmicznie teoretyzujesz bez żadnego pojęcia.
@szawel789: Jeśli masz wszystko z Apple to naprawdę jest spoko. iMessage między małżonkami, chmura rodzina ze zdjęciami, airplay, wyczuwanie obecności w homekit, wspólne secure video, wykrywanie twarzy w dzwonkach do drzwi czy na zdjęciu, udostępnianie położenia. Wszystko to możesz zrobić gdzie indziej oczywiście. Ale będziesz się non stop z tym pieprzył. Taka jest prawda.
@xandra: > Nie znalazłam porównania Mi9 z iPhone 11 pro max, ale proszę, Mi9 Pro, na pewno nie jest dużo gorszy, i ma więcej detali przy powiększeniu.

troche wybiorczo czytalem, bo mnie nudza te wojenki. ale tutaj moge wtracic 2 slowa a propos #siajomilepsze
moze i hardware jest ok, ale software to taka porazka, ze szkoda gadac

pajacowanie z APNami zeby IMS dzialal w 2021 roku (XD po raz pierwszy)
problemy
Telefon ma być szybki i niezawodny. Takim jest iphone. Nawet poczciwa 6 daje jeszcze rade gdzie wszelkie s5, czy z2 bez custom romu ledwo zipią. Telefonem do bajerów i grów jest rog phone


@NatarczyweConfetti: nie wytłumaczysz ludziom którzy ciagle wymyślają wojenki między Androidem a iOSem:
-wyższości iPhone jako telefonu na lata
i
-wyższości podzespołów i RAMu w androidach by te chodziły płynnie przez te dwa lata zanim wyłączone będą miały aktualizacje
@MZ23: 6s ma. Wracając jeszcze do Mi10T, w cenie zaraz będzie przepaść. Poza tym to tylko telefony, od pro zdjęć są aparaty, taka ciekawostka. To gdzie te dowody?
@xandra: Huawei Mate 20 Lite i Samsung S7

@Legiatto: nie będę się kłócić, mówię szczerze jakie są moje osobiste odczucia. Jest też coś na rzeczy z tym, że nie znam ani jednej osoby, która by na stałe przeszła z iOS na Androida ¯_(ツ)_/¯ Tylko jedna znajoma przerzuciła się z iPhone 7 na jakiegoś Huawei, ponieważ miał dobry aparat i był po prostu tańszy od nowych iPhonów. Używała rok i wróciła
@szawel789: Dodatkowo masz np Apple TV i wyobraź sobie sytuację gdzie robotę zdjęcie, wykrywa mi wszystkie twarze z kontaktów i dodaje, puszczam to zdjęcie na Apple TV w 2 sekundy, dodatkowo pojawia ono się w chmurze rodzinnej, albo komuś mogę je wysłać przez airdrop. Mogę sobie też od razu udostępnić ekran w pełnej rozdzielczości a nawet sterować z poziomu telefonu jak pilotem. Od razu z tego zdjęcia odpalam iPada i Photoshopa