Wpis z mikrobloga

@xandra: Serio porównujesz parametry wpisując w przeglądarkę? Weź tam dodaj jeszcze, że Xiaomi za 6 stów ma sto razy lepszy aparat niż iPhone 12 bo w Xiaomi mamy 48MPx, a w iPhonie 12MPx XD. Nie masz pojęcia o czym piszesz.
@MZ23: Nie znalazłam porównania Mi9 z iPhone 11 pro max, ale proszę, Mi9 Pro, na pewno nie jest dużo gorszy, i ma więcej detali przy powiększeniu. https://www.youtube.com/watch?v=9b16xbJaD4E Poza tym w iPhone inaczej wygląda obróbka cyfrowa zdjęcia, wszystko też zależy od ustawień, a tych oba mają od groma, w domyślnych iPhone robi nieco lepsze jeśli chodzi o detale i oświetlenie, ale to bardziej zasługa softu. I wiesz co, znalazłam też test speed
@xandra: Ale co Ty mi tu #!$%@? testy na YouTube wysyłasz, jak ja z 2 tych urządzeń korzystałem? XDDDDD MI9 pomijając kwestię totalnej #!$%@?ści gównianej i zabugowanej nakładki Xiaomi nie ma baterii, nie ma chociażby głośników stereo, aparat jest kosmicznie gówniany porównując do serii 11 od Apple, ale to trzeba pokorzystać, a nie #!$%@?ć o testach na YouTube. No i nadal przytaczasz bezsensownie urządzenia sprzed 1.5 roku. Wiadomo, że Xiaomi ciśnie
iPhone może jest droższy i może mieć górze bebechy (czego nie poczujesz), ale można go dłużej używać i trzyma wartość fest. Poza tym jednak ekosystem jest w pytę, nie ma tysiąca nastawnych gowien - no i na większe przywiązanie do prywatności (np w homekit) czy w nadawaniu uprawnień.
@xandra: A od kiedy to wyznacznikiem „lepszości” jest stosunek parametrów do ceny? MI9 na premierę kosztowała 2K, iPhone 11 Pro Max 5500 czy tam 5700. Nie jest to 5 razy niższa cena. Teraz iPhone 12 kosztuje 4000, MI10T Pro 2500, więc jest to również tylko 1500 zł różnicy. Tak nie działa konsumencki świat, gdyby tak było to po drogach jeździłaby tylko kuźwa Dacia, ludzie korzystaliby tylko z Xiaomi, a na wczasy
Kupiłem 2 lata temu iPada okazyjnie, obecnie sprzedałbym go 200 zł taniej niż kupiłem ;) Apple pencil sprzedałbym za tyle samo, a 4 letni iPhone odzyskałbym około 40% wartości początkowej. Poza tym mam pełne wsparcie aktualizacji i pewnie jeszcze długo będę mieć. Dla dorosłych ludzi to jednak wazne sprawy
A co do zdjęcia z początku wątku. Jak kupujesz Lexusa z V8 to też połowy mocy nawet nie wykorzystasz, ale chodzi o to żeby chodził płynnie i żebyś zawsze miał zapas. Tak samo jest i tutaj.
No i homekit to jest sztos. Alexa czy Google to może chować głowę w piasek i nie ma nawet podejścia np do secure video czy thread. Jedyny problem w iPhone i ogólnie Apple jaki realnie widzę to brak polskiej Siri, poza tym jest spoko
@xandra: Ja #!$%@? a xandra dalej wysyla filmiki z yt i porownania podzespolow xD
Telefony z yt sa nowe i nawet taki za 500zl bedzie chodzil plynnie na poczatku. Tylko nikt nie kupije telefonu na 2tyg tylko na rok-dwa
moj 3letni iphone 8 zjada na starcie mojego sluzbowego s8 xD dziala plynniej i szybciej niz s10.
I po #!$%@? Ci ogladac filmy fhd w natywnej rozdzielczosci na 4,7 cala skoro nawet
@KrzysztofMickiewicz: ja tylko napisze z mojej perspektywy.

A co mi z 2k na androidzie? Filmy ogladam na laptopie, kompie, lub na tv. Jakos nie chcialbym ogladac najnowszego filmu na 7calach nawet w 4k.

Co mi z gier na androidzie jak telefon jest glownie narzedziem pracy, lub szukania informacji, szybkiej konsumpcji newsow.

Co mi z vr? Jak chce vr to sa zdecydowanie lepsze opcje :)

No ale moze moj punkt widzenia jest